"Miał przedmiot przypominający broń, sterroryzował ekspedientkę"

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Tak wyglądał napad na sklep w Bydgoszczy 19 grudnia 2020 rokuKMP w Bydgoszczy
wideo 2/5
KMP w BydgoszczyTak wyglądał napad na sklep w Bydgoszczy 19 grudnia 2020 roku

Wszedł do sklepu. Kiedy do lady podeszła ekspedientka, mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń. - Sterroryzował kobietę, żądając wydania pieniędzy z kasy – informuje policja. Po wszystkim sprawca uciekł. Funkcjonariusze szukają mężczyzny z nagrania.

Wszystko działo się 19 grudnia 2020 roku. O godzinie 20.35 do sklepu przy ulicy Baczyńskiego w Bydgoszczy wszedł mężczyzna w ciemniej kurtce, czapce i z maseczką na twarzy. - Sprawca przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną krótką sterroryzował ekspedientkę, żądając wydania pieniędzy z kasy – poinformował komisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Kiedy kobieta dała mu gotówkę, mężczyzna uciekł. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu w sklepie.

Jak mówi właściciel sklepu Robert Trojanowski, sprawca miał pięć złotych i udawał, że chce kupić sok. Dopiero gdy kobieta otworzyła kasę, on wyciągnął przedmiot przypominający broń.

- Przygotowywał się, bo na kamerach przed sklepem też widać, jak krąży w jedną i w drugą i obserwuje. Był na pewno też zestresowany, bo co chwilę się oglądał. Wybrał moment, kiedy nie było nikogo – mówi Trojanowski.

Napad na sklep w BydgoszczyKMP w Bydgoszczy

Szukają mężczyzny

Funkcjonariusze publikują nagranie i proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy.

- Policjanci z Komisariatu Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami – przekazał Słomski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny przy ulicy Ogrody 19a lub telefoniczny pod numerami 47 751-14-43, całodobowo (dyżurny) 47 751-15-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. V-Kr-4423/20.

Do napadu doszło w sklepie przy ulicy Baczyńskiego w Bydgoszczy

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Bydgoszczy