Bydgoszcz. Dostali zgłoszenie "o awanturze domowej". Znaleźli ciała dwóch mężczyzn i dwie ranne kobiety 

Aktualizacja:
Autor:
est,
eŁKa/tam
Źródło:
Kontakt 24, TVN24 Pomorze, PAP
Tragiczny finał awantury domowej w Bydgoszczy
Tragiczny finał awantury domowej w Bydgoszczytvn24
wideo 2/4
tvn24Tragiczny finał awantury domowej w Bydgoszczy

Śledczy wyjaśniają, jak doszło do śmierci dwóch młodych mężczyzn i ciężkich obrażeń u dwóch kobiet. Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). W mieszkaniu były także dwie dziewczynki. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

We wtorek wieczorem Kontakt 24 został poinformowany o ataku nożownika, do którego miało dojść w Bydgoszczy. Komisarz Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy szybko sprostowała tę informację.

- Wiemy, że pojawiły się takie informacje, ale przede wszystkim chciałam je zdementować. Jeśli chodzi o faktyczne zdarzenie, to o godzinie 18.30 wpłynęło do nas zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu przy ulicy Pestalozziego w Bydgoszczy - powiedziała policjantka.

Policja: dwóch mężczyzn już nie żyło, na klatce były dwie ranne kobiety

Informację o awanturze potwierdziła nam również Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. - Służby o odgłosach dochodzących z mieszkania powiadomił sąsiad - powiedziała.

Po przyjeździe na miejsce na klatce budynku mieszkalnego funkcjonariusze znaleźli "dwie ranne kobiety w wieku 25 lat oraz 71 lat". Obie trafiły do szpitala. Stan młodszej z kobiet jest poważny.

Mieszkanie na parterze budynku, w którym doszło do zdarzenia, było zamknięte od wewnątrz. Konieczne było wejście siłowe. - Po wejściu do mieszkania, w którym doszło do awantury, policjanci znaleźli ciała dwóch mężczyzn - przekazała Kowalska. I dodała, że jeden z nich miał 22 lata, a drugi 25.

W trakcie kłótni w mieszkaniu - jak dodała policjantka - były też dwie małe dziewczynki w wieku trzech i pięciu lat. Jedna z nich uciekła z babcią na klatkę schodową. Dzieci nie miały obrażeń i trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy
Do zdarzenia doszło w BydgoszczyGoogle Earth

Prokuratura: zmarli mężczyźni to były mąż i obecny partner jednej z rannych

Na miejscu policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Jak powiedziała nam Kowalska, w sprawie nie jest poszukiwana żadna osoba.

Śledczy wyjaśniają teraz przebieg wydarzeń. Jak przekazała nam Adamska-Okońska, ustalono, że jeden z mężczyzn (22-latek), którego ciało znaleziono w mieszkaniu, to obecny partner młodszej z poszkodowanych kobiet, a drugi - były mąż (25-latek).

Jak potwierdziła młodszy inspektor Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, rodzina pochodziła z Ukrainy. Były mąż przebywał na terytorium Polski od dawna - przyjechał, zanim rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Reszta obcokrajowców miała statusy uchodźców.

Jak przyznała Chlebicz, najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń jest atak ze strony byłego męża kobiety na nią i jej nowego partnera, a następnie samobójstwo agresora. Wersja ta będzie weryfikowana.

Policjanci wyjaśniają przebieg zdarzenia, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

***

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałabyś/chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tu znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:est, eŁKa/tam

Źródło: Kontakt 24, TVN24 Pomorze, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości