TVN24 | Pomorze

Beczki z chemikaliami porzucone w lesie. Leśnicy oferują nagrodę za wskazanie sprawcy

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Beczki zostały podrzucone w środku lasu
Beczki zostały podrzucone w środku lasuNadleśnictwo Szubin
wideo 2/8
Nadleśnictwo SzubinBeczki zostały podrzucone w środku lasu

Niebieskie beczki z tajemniczą substancją znaleźli leśnicy w okolicy Żnina (Kujawsko-Pomorskie). Sprawa została zgłoszona na policję, a nadleśnictwo oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy.

31 maja w okolicach miejscowości Buszkowo znaleziono beczki. Osiem z nich ma pojemność 150 litrów – są w kolorach niebieskim i żółtym, a siedemnaście jest mniejszych 40-litrowych. Na podobne znalezisko natrafiono w odległym o 50 kilometrów Antoniewie.

W większości beczek jest tajemnicza ciecz. Beczki znaleźli leśnicy i zawiadomili policję oraz straż pożarną. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, a także Urzędu Miejskiego w Łabiszynie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie, co jest składowane w pojemnikach i kto je podrzucił. Sprawa jest prowadzona pod kątem artykułu 162 kodeksu wykroczeń – opowiada sierżant sztabowa Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Artykuł ten bezpośrednio odnosi się do zanieczyszczania terenów leśnych i zagrożony jest grzywną lub naganą.

Nadleśnictwo Szubin postanowiło pomóc w rozwikłaniu sprawy i wyznaczyło nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców zanieczyszczenia. "Każdego, kto może pomóc w ujawnieniu sprawców prosimy o kontakt ze strażą leśną w Nadleśnictwie Szubin pod numerem telefonu 530053133" – apeluje na swojej stronie internetowej.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Szubin

Pozostałe wiadomości