Pomorze

Pomorze

Doktor Krzysztof Majdyło wygrał proces z NFZ. Fundusz żądał 56 tys. zł od lekarza za źle wystawione recepty na leki refundowane. Sąd w Gdańsku stwierdził, że metoda naliczania kar przez NFZ jest niezgodna z prawem. To pierwszy taki wyrok w Polsce.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzje o zamknięciu 21 punktów handlowych, co do których istniało podejrzenie, że zajmują się handlem dopalaczami. Służby weszły do ponad 250 sklepów w kraju w tym samym momencie, by uniemożliwić ewentualne przewożenie zabronionych towarów z miejsca na miejsce. Wojewoda Pomorski jako pierwszy w Polsce postanowił tymczasem o zamknięciu wszystkich sklepów z dopalaczami.

Okręt ORP "Kontradmirał Xawery Czernicki" przejął uroczyście w czwartek od belgijskiej Marynarki Wojennej dowodzenie natowskim Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej. Dowódcza misja polskiego okrętu potrwa rok.

100 gramów amfetaminy, tyle samo marihuany i akcesoria do porcjowania zabezpieczyli policjanci z Chojnic. Kryminalni zatrzymali łącznie osiem osób, które są podejrzane o handel narkotykami. Trzy z nich trafiły do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

W marcu 2014 roku ma się zakończyć modernizacja linii kolejowej Warszawa-Gdynia na terenie Trójmiasta. PKP twierdzi, że prace na ok. 40-kilometrowym odcinku trasy z Pruszcza Gdańskiego do Gdyni osiągnęły już półmetek i wykonane zostały najtrudniejsze roboty.

Zamknięte zostały wszystkie sklepy, w których na Pomorzu prowadzona była sprzedaż substancji nazywanych potocznie dopalaczami - poinformował rzecznik wojewody pomorskiego. Sklepy zostały zaplombowane, a towar zabezpieczony przez policję. Jak udało nam się dowiedzieć, chodzi o cztery sklepy.

Zaledwie pół roku kierowcy mogli cieszyć się wyremontowanym za 6,5 mln zł Żółtym Wiaduktem w Gdańsku. Zgodnie z planem w środę został zamknięty. Samochody już nim nie pojadą, ma być otwarty dla pieszych i rowerzystów. Wszystko przez budowę Nowej Wałowej.

Podczas gdy mama i tata oglądają spektakl w gdańskim teatrze, ich dzieci mogą bawić się w specjalnie przygotowanej sali. Tak wygląda projekt "Rodzic w Teatrze".

Politechnika Gdańska zaprasza na 28 kierunków stacjonarnych uzupełniających studiów magisterskich. Rekrutację na dwa kierunki zaoczne magisterskie ogłosił Uniwersytet Gdański, największa uczelnia wyższa na Pomorzu.