Trójmiasto

Trójmiasto

Radni Władysławowa zadecydowali, że nie przekażą pieniędzy na utrzymanie dodatkowych patroli policji. Funkcjonariusze "sezonowi" mieli dostać na wyżywienie 20 tys. od miasta. Jak zapewnia policja, decyzja nie ma wpływu na bezpieczeństwo w nadmorskim kurorcie. Komisariat ma dołożyć pracy funkcjonariuszom, np. z drogówki.

Sporą cierpliwością muszą wykazać się mieszkańcy wielu dzielnic Gdańska. Przez tydzień w kranach budynków na Przymorzu, Żabiance, Jelitkowie i w dolnym Sopocie nie popłynie ciepła woda. Tym razem to nie awaria, a zaplanowany remont sieci ciepłowniczych.

Ograniczenie prędkości i fotoradar na ścieżce rowerowej. W Sopocie władze szykują zmiany dla cyklistów. Rowerzystom taki pomysł się nie podoba. Nawet marszałek Sejmu, Ewa Kopacz, która właśnie odpoczywa na Pomorzu, krytykuje ten pomysł.

- Czuję się tak, jakby zostało zabite moje dziecko - tak prezes Amber Gold, Marcin Plichta, mówił o - nielegalnych jego zdaniem - działaniach ABW i KNF względem jego firmy. Plichta zapewnił, że jeszcze dziś zostanie założony nowy rachunek bankowy spółki, a już od jutra firma zacznie wypłacać klientom środki. Jednocześnie zastrzegł, że operacja wypłaty - z powodów technicznych - może potrwać trzy dni.

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski złożył w poniedziałek doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego wojewódzkiego konserwatora zabytków w Gdańsku Mariana Kwapińskiego.

Dziś o 20.00 finał tyczkarski w Londynie. I szansa, by sopocka tyczkarka Anna Rogowska skoczyła po medal.

Major Ignacy Skowron, ostatni z żyjących żołnierzy, którzy we wrześniu 1939 r. bronili Westerplatte, zmarł w niedzielę w Kielcach. Miał 97 lat - poinformował prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 4. Pułku Piechoty Legionów, Zbigniew Kowalski.

Niewielkie, ekologiczne autobusy już kursują po Sopocie. To pierwsza miejska linia autobusowa w tym mieście. Powstała głównie z myślą o turystach, ale z nowej formy komunikacji korzystać mogą także mieszkańcy. Przysługuje im nawet zniżka.

Liderujący grupie Bubas, estońskie czternastolatki: Ewa, Ania, Agata, szwedzka Unda Marina i najmłodszy Fok, to mieszkańcy helskiego Fokarium. Ich cyrkowe sztuczki są atrakcją dla turystów, a naukowcom pozwalają np. sprawdzić czy foki widzą świat kolorowo.

Wioślarz AZS AWFiS Gdańsk, szlakowy czwórki podwójnej Adam Korol zapowiada zakończenie kariery. Po finałowym wyścigu olimpijskim na torze regatowym w podlondyńskim Eton, w którym Polacy zajęli szóste miejsce, zawodnik przyznał, że czas oddać miejsce młodszym.

380 metrów wpław przez morze, 18 kilometrów rowerem i 4,2 km biegiem. Taką trasę pokonają uczestnicy nadmorskiego triathlonu, który po raz pierwszy zorganizuje miasto Gdańsk. Ten dystans to 1/10 hawajskiego Ironmana, czyli najbardziej znanej i najtrudniejszej imprezy triathlonowej na świecie.

SKM zatrzymuje się już na stacji Gdańsk Żabianka. Przystanek był wyłączony z ruchu w wyniku piątkowej ulewy. Wciąż można do niego dojść tylko od strony osiedla Żabianka.

Policji udało się złapać mężczyznę, który we wtorek wieczorem na jednym z gdyńskich osiedli śmiertelnie ugodził nożem 39-letnią kobietę. Mężczyzna został odnaleziony na festiwalu Woodstock. Wieczorem Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował, że 22-latek trafi na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Sławomir Neumann został wiceministrem zdrowia. Zastąpił Jakuba Szulca, który został odwołany ze stanowiska - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Murale, które wkrótce pojawiają się na ulicach, wiaduktach i przejściach podziemnych mają zmienić krajobraz Gdyni. - Wszystko po to, by miasto było przyjemne dla mieszkańców i atrakcyjne dla turystów - zachwalają organizatorzy.

Stado 55 fok szarych odwiedziło polskie wybrzeże. Zwierzęta zostały zaobserwowane w Ujściu Wisły. Polska to jedno z nielicznych miejsc gdzie lubią odpoczywać te zwierzęta.

Amber Gold nie jest w stanie wypłacać klientom pieniędzy z depozytów. Prezes spółki Marcin Plichta tłumaczy to "problemem technicznym", bo banki wypowiedziały jej umowy. Obwinia ABW i Komisję Nadzoru Finansowego, które prowadzą postępowania wobec spółki. Plichta zapewnia jednak: - Mamy środki. W chwili obecnej nie ma zagrożenia, że Amber Gold upadnie.

Szlak transportowy z Gdyni do chorwackiej Rijeki w miniaturze można oglądać w Gdyni. Makieta z jeżdżącymi kolejkami elektrycznymi, mini-portami i mini-suwnicami stanęła w gdyńskim Parku Rady Europy.

Zakończył się proces kompensacji Stoczni Gdynia. Oznacza to, że dobiegła końca sprzedaż majątku stoczni, dzieki czemu, wierzycielom wyłacono należne pieniądze. W sumie trafiło do nich niemal 480 mln zł – poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu.

W Gdyni rozpoczęły się Targi Wiatr i Woda - wielka impreza wodniaków, na której wystawcy prezentują piękne jachty, luksusowe motorówki i sprzęt żeglarski, a ratownicy informują o bezpieczeństwie na morzu. Wśród miłośników wody są też fani surfowania po kałużach.

Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o wydanie listu gończego za mężczyzną, którego podejrzewa o to, że na ulicy jednego z gdyńskich osiedli zabił 39-letnią kobietę. Ofiara zginęła od ciosu nożem zadanego w okolice serca.

Do końca roku mają zakończyć się wszystkie prace przy budowie I i II zadania Trasy Sucharskiego. Wakacyjna pogoda sprzyjała ekipom, dlatego widoczne są już pierwsze efekty robót.