Pomorze

Pomorze

Carillon z wieży kościoła św. Katarzyny w Gdańsku wzbogacił się o 50. dzwon. Skomplikowana akcja wciągania trzytonowego dzwonu na wysokość 38 metrów trwała blisko pięć godzin. Teraz mieszkańcy muszą poczekać do jesieni, aby usłyszeć jego pierwsze dźwięki.

Na usteckiej plaży od kilku dni można usłyszeć nie tylko szum morza ale i wystrzały z broni. Na pobliskim poligonie trwa kolejne zgrupowanie dla żołnierzy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża.

Łódzka prokuratura okręgowa zleciła przygotowanie kompleksowej analizy finansowo-ekonomicznej dotyczącej spółek grupy Amber Gold. Opinię do końca tego roku mają opracować eksperci z zespołu zarządzania ryzykiem spółki Ernst & Young Audit. Za swoją pracę dostaną 950 tys. zł.

Podejrzany o potrójne zabójstwo w Gdańsku Samira S. zostanie w areszcie do 15 września. Lada dzień Rosjanin zostanie przetransportowany na obserwację psychiatryczną. Pojedyncze badanie nie przyniosło jednoznacznych ustaleń ws. jego zdrowia psychicznego.

Długotrwały kryzys finansowy oraz nowo odkryte złoża surowców energetycznych doprowadziły do starcia dwóch państw bałtyckich. Na podstawie rezolucji ONZ w rejon kryzysu skierowane zostają międzynarodowe siły. To scenariusz ćwiczeń BALTOPS 2013, które właśnie rozpoczęły się na Bałtyku.

94 miliony złotych będzie kosztowała przebudowa trzech dróg wojewódzkich na Pomorzu. W poniedziałek Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego podpisał w tej sprawie umowy.

Sopocki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego wzbogacił się o nowy budynek Wydziału Ekonomicznego. Całość inwestycji kosztowała niemal 22 mln zł, z czego ponad 2 mln zł zostały przekazane przez Stanisława Kogutowskiego absolwenta tego wydziału, który wyjechał z Polski do Stanów Zjednoczonych.

Rowery, rolki, a nawet longboardy wyparły na kilka godzin samochody z ulic Trójmiasta. W tym roku w Wielkim Przejeździe Rowerowym wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Według wstępnych szacunków, w imprezie wzięło udział ok. 10 tys. osób.