Pomorze

Pomorze

Prokuratura Rejonowa w Miastku (woj. pomorskie) umorzyła śledztwo ws. zabójstwa noworodka, którego zwłoki znaleziono w marcu br. we wsi Zadry. Brak dowodów na to, że dziecko urodziło się żywe - informuje miastecki prokurator rejonowy, Krzysztof Młynarczyk.

Policja zatrzymała 31-latka podejrzanego m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która uprowadzała ludzi dla okupu. Jana Z. złapano w dzielnicy Osowa w Gdańsku. Przez cztery lata ukrywał się w Polsce i za granicą, często zmieniał tożsamość i posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Robert Biedroń w swoją pierwszą wizytę jako Sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. osób LGBT, wybierze się do prezydenta Rosji Władimira Putina. - Rosja ma poważne problemy, nie tylko w sprawie homoseksualistów. Putin stał się symbolem całego zła, jakie dzieje się w jego kraju w dziedzinie demokracji i praw człowieka - mówił w poniedziałek we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24.

W gdyńskim porcie po raz pierwszy cumuje najnowocześniejszy okręt podwodny niemieckiej Marynarki Wojennej U31, towarzyszy mu baza FGS Main (A 515). Załoga wróciła z międzynarodowych manewrów na Bałtyku i odpoczywa przed kolejnym wyjściem w morze.

Najmłodsi zawodnicy Gdańskich Mistrzostwach Kartingowych mają 6 lat. Wśród nich są już mistrzowie Polski, którzy na swoim koncie mają po kilkanaście pucharów, a ich marzeniem jest oczywiście start w Formule 1.

Młodzi architekci z Gdańska wygrali kolejny międzynarodowy konkurs architektoniczny. Kacper Radziszewski i Jakub Grabowski zaprojektowali budynek straży pożarnej w San Francisco z mobilnym centrum dowodzenia i terenem rekreacyjnym. Jak mówią, żałują, że projekt nie zostanie zrealizowany, ale z nadzieją patrzą w przyszłość.

Około 50-letni mężczyzna spadł z wysokości blisko 10 metrów podczas prac prowadzonych na platformie wiertniczej „Baltic Beta” na Bałtyku. Mężczyzna został przetransportowany na ląd śmigłowcem ratowniczym Anakonda.

W ręce policji wpadła dwójka złodziei, którzy w nocy ze środy na czwartek włamali się do ciastkarni i ukradli z niej kilka foremek z ciastem. 22-latka i 31-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Przez najbliższy tydzień dojazd do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku będzie odbywał się tylko jednym pasem ul. Spadochroniarzy. Utrudnienia związane są z kolejnymi pracami na budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.