Pomorze

Pomorze

Z opinii biegłych wynika, że Fijo został pobity niewielkim, tępym narzędziem - informuje prokuratura. Dodaje, że specjaliści wskazują na pięść, kolano lub łokieć. - Oznacza to, że wersja podawana przez podejrzanego nie jest wiarygodna. Wszystkie pozostałe dowody, które posiadamy, wskazują na to, że zasadnym będzie skierowanie w tej sprawie aktu oskarżenia - mówi prokurator.

Szczecin i wielki prom, który miał kursować z Polski do Szwecji. Nadzieja dla podróżnych i szansa na rozwój dla miejscowej stoczni, ale rok po ogłoszeniu tej inwestycji przez rząd - poza rdzewiejącą już stępką symbolizującą budowę - nic więcej nie ma. Nawet projektu tego statku. Jedyne co jest,- to wielka tajemnica i odważna deklaracja ministra gospodarki morskiej, który w rozmowie z Rafałem Stangreciakiem nie odpowiada na wiele konkretnych pytań, ale zapewnia, że kładzie głowę, że prom powstanie.

Kandydat na prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Jarosława Wałęsę "do dobrej, poważnej rozmowy o Gdańsku". – Jeżeli chce ze mną porozmawiać, ma do mnie telefon, może zadzwonić – odpowiedział mu w sobotnich "Faktach po Faktach" Wałęsa.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna przedstawiły swojego kandydata na prezydenta Gdańska w jesiennych wyborach samorządowych. To Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta. Tymczasem ojciec kandydata reaktywował Komitet Obywatelski, który zachęcać ma do udziału w wyborach i pilnować, by były one uczciwe.

Musimy wykrzesać wszystkie siły, jakie w nas zostały, aby odzyskać to, co przez nieuwagę, nieroztropność straciliśmy - podkreślił były prezydent Lech Wałęsa w sobotę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku podczas inauguracji Komitetu Obywatelskiego skupiającego przedstawicieli nauki i kultury, profesorów prawa i przedstawicieli zawodów prawniczych, uczestników opozycji demokratycznej z lat PRL oraz autorytety środowisk obywatelskich. - Nie pozwolę na rozbicie i naszą klęskę - zapowiedział Wałęsa.