Policja odwołuje poszukiwania mężczyzny, który mógł mieć związek z zastrzeleniem 61-latka. Znaleziono jego ciało

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js, pp/ks, pm
Źródło:
PAP
tvn24.pl 61-letni mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w Zbrzy (Świętokrzyskie)

Świętokrzyska policja odwołała poszukiwania mężczyzny, który może mieć związek ze śmiertelnym postrzeleniem 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Ciało 57-letniego podejrzewanego o zabójstwo znalazła w nocy w miejscu, w którym mieszkał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek jeszcze w środę poinformował, że sygnał o śmiertelnym postrzeleniu 61-latka wpłynął w środę po godzinie 14. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza znalazł on ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować - powiedział.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków - mówił Macek.

61-latek postrzelony w miejscowości ZbrzaGoogle Maps

Policja odwołała poszukiwania

W środę wieczorem policja opublikowała personalia, rysopis oraz zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie zabójstwa. W czwartek rano jego poszukiwania odwołano. Ciało podejrzewanego zostało odnalezione na terenie jego posesji przed godziną 1 w nocy z raną postrzałową głowy, obok ujawniono broń palną. Wykonano czynności z udziałem prokuratora, ciało 57- latka zabezpieczono do sekcji.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że ofiarą zabójstwa jest 61-letni sołtys Zbrzy.

Autor:js, pp/ks, pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps