TVN24 | Polska

Prawie cały rząd na jednym zdjęciu. Kogo zabrakło?

TVN24 | Polska

Autor:
akr//rzw
Źródło:
TVN24
Kaczyński odchodzi po zaproszeniu do wspólnego zdjęcia Rady Ministrów z prezydentem
Kaczyński odchodzi po zaproszeniu do wspólnego zdjęcia Rady Ministrów z prezydentemTVN24
wideo 2/21
TVN24Kaczyński odchodzi po zaproszeniu do wspólnego zdjęcia Rady Ministrów z prezydentem

Na wspólnym, "rodzinnym" zdjęciu Rady Ministrów z prezydentem Andrzejem Dudą zabrakło kilku członków rządu po rekonstrukcji. Absencja większości z nich wynikała z odbywanej kwarantanny. Ale nie wszystkich.

We wtorek w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego, z wyjątkiem przewidzianego na szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który jest zakażony koronawirusem. Po uroczystości członkowie Rady Ministrów zostali zaproszeni na schody tarasu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie zaplanowano wspólne zdjęcie pamiątkowe z prezydentem Andrzejem Dudą. Na fotografii nie znalazł się pełny skład rządu. Kogo zabrakło?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kogo zabrakło na zdjęciu?

Przed obiektywem aparatu, z powodu kwarantanny, nie mógł stanąć wskazany na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wobec niewręczenia nominacji Czarnkowi, formalnie rzecz biorąc ministrem edukacji narodowej nadal jest Dariusz Piontkowski, a ministrem nauki Wojciech Murdzek. Żadnego z nich nie ma na fotografii, przy czym Piontkowski przebywa na kwarantannie w związku z zakażeniem Czarnka.

Na kwarantannę skierowani zostali także minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dlatego również nie ustawili się we wtorek do zdjęcia.

Brak Kaczyńskiego i Ziobry

Na wspólnym zdjęciu nie odnajdziemy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w nowym rządzie utrzymuje to stanowisko. Jak przekazała reporterka TVN24, szefa Solidarnej Polski nie było na uroczystości.

Ponadto na "zdjęciu rodzinnym" nie został uwieczniony nowo powołany wicepremier Jarosław Kaczyński. Kiedy ministrowie kierowali się w wyznaczone miejsce, prezes PiS odszedł w inną stronę, nie oglądając się za siebie, co zarejestrowała kamera.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Rodzinne zdjęcie" rządu bez wicepremiera Kaczyńskiego, uścisk dłoni z prezydentem Dudą bez rękawiczek

Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości