Zapaść w psychiatrii dziecięcej. "Pacjentów młodzieżowych mamy o 168 procent więcej"

Źródło:
TVN24
Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży: pacjentów młodzieżowych mamy o 168 procent więcej
Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży: pacjentów młodzieżowych mamy o 168 procent więcej
wideo 2/11
Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży: pacjentów młodzieżowych mamy o 168 procent więcej

O zapaści powinniśmy mówić już kilka lat temu - mówiła w TVN24 dr n. med. Aleksandra Lewandowska, konsultantka krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży. Przekazała, że porównała dane dotyczące sytuacji w tym sektorze opieki zdrowotnej z roku 2022 i 2019. - Pacjentów młodzieżowych powyżej 13. roku życia mamy o 168 procent więcej, a pacjentów dziecięcych do 13. roku życia o 87 procent więcej - wskazywała. Mówiła też o tym, co może zrobić rodzic, kiedy dostrzega coś niepokojącego u swojego dziecka.

Tu możesz znaleźć pomoc w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Lista numerów telefonu >>>

W psychiatrii dziecięcej brakuje lekarzy, przybywa potrzeb. Oddziały są przepełnione, a terminy oczekiwania na konsultację psychiatry w ramach NFZ odległe nawet o rok. Szybka wizyta u psychiatry dziecięcego jest możliwa tylko prywatnie. To jak wygląda system i z czym mierzą się dzieci potrzebujące pomocy i ich rodzice, pokazali reporterzy "Uwagi" TVN. Jeden z bohaterów materiału, próbując się umówić na wizytę prywatną do specjalisty, usłyszał, że kosztuje ona 340 zł, a w innych miejscach 440 zł czy 480 zł.

Fragment "Uwagi" TVN na temat sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży
Fragment "Uwagi" TVN na temat sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży"Uwaga" TVN

Konsultantka krajowa: pacjentów młodzieżowych mamy o 168 procent więcej

W sobotę w TVN24 doktor nauk medycznych Aleksandra Lewandowska, konsultantka krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży, została zapytana, czy w przypadku psychiatrii dziecięcej możemy już używać słowa zapaść.

- O zapaści powinniśmy mówić już kilka lat temu, na grubo przed pandemią. Często podkreślam, że 18 lat temu zaczęłam specjalizację i wówczas mówiono o kryzysie psychiatrii dzieci i młodzieży, który z roku na rok narastał, to były zaniedbania kilkunastoletnie – mówiła. Jak dodała, "potem przyszedł czas bardzo trudny dla nas wszystkich, czas pandemii, konfliktu zbrojnego, kryzysu gospodarczego i oczywiście to, co było niezaopiekowane przez lata, jeszcze się pogłębiło".

- Gdyby równolegle nie zaczęły funkcjonować ośrodki opieki środowiskowej, to biorąc pod uwagę liczbę pacjentów dziecięcych i młodzieżowych, która dołączyła do przeciążonego już systemu, mielibyśmy, często używam słowa, klęska, armagedon, naprawdę jedną wielką katastrofę – podkreśliła.

Przekazała, że w tym tygodniu otrzymała analizę danych dotyczących psychiatrii dzieci i młodzieży. Zaznaczyła, że opiera się tylko na świadczeniach publicznych. – Nie miałam dostępu do sektora prywatnego – dodała.

Jak mówiła, porównała rok 2022 do tego sprzed pandemii, czyli 2019. – Liczyłam te dane pięć razy, żeby być pewną, czy dobrze policzyłam. Pacjentów młodzieżowych powyżej 13. roku życia mamy o 168 procent więcej, a pacjentów dziecięcych do 13. roku życia o 87 procent więcej – przekazała Lewandowska.  

"W codziennej praktyce klinicznej stoimy przed wieloma dylematami"

Według centralnego rejestru lekarzy Naczelnej Rady Lekarskiej w Polsce mamy 500 psychiatrów dzieci i młodzieży. Konsultant krajowa została zapytana, czy przy takich zasobach kadrowych system może działać.

- Często my w takiej codzienności, w codziennej praktyce klinicznej stoimy przed wieloma dylematami i podejmujemy bardzo trudne decyzje, jeżeli mamy taką skalę problemu, czyli liczbę tych pacjentów, która dołączyła do opieki i wymaga tej opieki psychiatrycznej, również stacjonarnej. Mamy teraz taką sytuację, że głównie oddziały młodzieżowe, czyli dla pacjentów powyżej 13. roku życia są obłożone o blisko średnio ponad 85 procent. To jest bardzo duża liczba – mówiła.

- Mamy takie sytuacje, że dokonując decyzji, czy przyjąć pacjenta, niekiedy rzeczywiście zastanawiamy się, jakie rozwiązanie byłoby lepsze. Czy w przeciążonym i obłożonym oddziale, czy przekierować go do opieki środowiskowej, czy do domu z zaangażowanymi rodzicami. To są takie trudności – wyjaśniała.

Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży: w codziennej praktyce klinicznej stoimy przed wieloma dylematami
Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży: w codziennej praktyce klinicznej stoimy przed wieloma dylematamiTVN24

Jak i kiedy powinien zareagować rodzic

Lewandowska mówiła także, co ma zrobić rodzic, który podejrzewa, że coś jest nie w porządku, na jakie sygnały przede wszystkim reagować i co ma zrobić rodzic, którego nie stać na terapię prywatną za ponad 300 złotych.

- Bardzo często mamy takie sytuacje, i to najczęściej dotyczy, przykro mi to powiedzieć, nastolatków. Ile razy ja w codziennej rzeczywistości szpitalnej spotykam się z takimi informacjami zwrotnymi od nastolatków: pani doktor, ja prosiłam mamę, tatę kilka miesięcy temu, proszę zapisz mnie do psychologa, albo "potrzebuję pomocy" i rodzic ten sygnał zlekceważył – mówiła. - Brakuje tej wrażliwości, wiedzy - oceniła.

- Wiemy, jaka jest trudna sytuacja, wiemy, że oddziały są przeciążone, ale zachęcamy rodziców, żeby nie bali się szukać pomocy. Ja słyszę te ceny, te stawki, natomiast proszę mi uwierzyć, że my budujemy ten system na nowo - mówiła dalej.

Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży o podejściu rodziców do dzieci wymagających pomocy
Konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży o podejściu rodziców do dzieci wymagających pomocy TVN24

Zaznaczyła, że "bardzo często sami rodzice nie mają takiego rozeznania, czy moje dziecko już w tej chwili wymaga konsultacji z psychologiem czy być może z terapeutą środowiskowym, albo z lekarzem". - Okazuje się, że praktycznie 70 procent z tych pacjentów, którzy się zgłaszają, wymaga tylko opieki terapeutycznej - przekazała. - Natomiast 30 procent wymaga przekierowania na drugi poziom - dodała. Wyjaśniała, że chodzi o sytuacje, w których konieczna jest pomoc lekarza psychiatry czy skierowanie na oddział.

- Co ma zrobić rodzic z dzieckiem, z nastolatkiem, który jest w kryzysie? - kontynuowała konsultantka krajowa. Wyjaśniła, że jeśli mamy do czynienia z deklaracjami dziecka typu "już nie dam rady żyć" lub czujemy, że coś jest nie tak, "nie bójmy się przyjechać na tę izbę przyjęć do szpitala". Podkreślała, że pomocy można szukać również w ośrodku opieki środowiskowej. Ich listę - dodała - można znaleźć na stronie NFZ.

Aleksandra Lewandowska, konsultantka krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży. Cała rozmowa o problemach w systemie
Aleksandra Lewandowska, konsultantka krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży. Cała rozmowa o problemach w systemieTVN24

Z czym zgłaszają się dzieci i młodzież? "Główną przyczyną są czynniki środowiskowe"

Na pytanie, skąd taki wzrost liczby pacjentów i z jakimi problemami się zgłaszają, zaapelowała, by przyjrzeć się "temu, co się dzieje z naszymi dziećmi, z naszymi nastolatkami". - Rosnąca liczba zachowań samobójczych to jest informacja zwrotna, głośny krzyk naszych dzieci i nastolatków do nas dorosłych (...), żebyśmy naprawdę się pochylili i zmienili tę rzeczywistość, próbowali chociaż zmieniać, w której dzieciakom jest trudno - oceniła.

Przekazała, że główną przyczyną zgłoszeń jest "kryzys w relacjach". - Kryzys w relacjach w rodzinie, kryzys w relacjach rówieśniczych. Większość naszych hospitalizowanych pacjentów to nie są pacjenci z rozpoznaniem ciężkich zaburzeń psychicznych. To jest naprawdę niewielki odsetek. Większość pacjentów to są pacjenci z rozpoznaniami, gdzie główną przyczyną są czynniki środowiskowe - wskazywała.

Powiedziała, że rodzic zgłasza, że dziecko nie chce chodzić do szkoły od dwóch, trzech miesięcy, bo "zbyt duże wymagania, bo stres, który przeżywa na co dzień, bo przemoc rówieśnicza, bo przemoc w domu". - To są najczęstsze przyczyny i zgłoszeń, i też hospitalizacji naszych pacjentów - dodała Lewandowska.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY W TRUDNYCH EMOCJONALNIE SYTUACJACH

Dr Mariusz Wirga, psychiatra i psychoterapeuta. Cała rozmowa na temat psychiatrii w systemie opieki zdrowotnej w Polsce
Dr Mariusz Wirga, psychiatra i psychoterapeuta. Cała rozmowa na temat psychiatrii w systemie opieki zdrowotnej w PolsceTVN24

Autorka/Autor:js, akr / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Do PSL-u poszło w sumie 33 tysiące maili z prośbą o łaskawe spotkanie z tęczowymi rodzinami. To jest polityków psi obowiązek, żeby zapewnić im bezpieczeństwo. 33 tysiące maili, okrągłe zero odpowiedzi - powiedział w "Faktach po "Faktach" w TVN24 Hubert Sobecki ze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. W ocenie Mirosławy Makuchowskiej z Kampanii Przeciw Homofobii, odpowiedzialnym za sytuację par homoseksualnych w Polsce jest premier Donald Tusk.

"33 tysiące maili na skrzynki PSL-u. Okrągłe zero odpowiedzi"

"33 tysiące maili na skrzynki PSL-u. Okrągłe zero odpowiedzi"

Źródło:
TVN24

Rosyjskie systemy obrony powietrznej S-300 i S-400 okazały się nieskuteczne w walce z atakami sił ukraińskich na zaanektowany Krym - pisze ukraiński portal wojskowy Defense Express. Półwyspu ma chronić Prometeusz.

"Eksperyment" Rosjan. Wysłali Prometeusza

"Eksperyment" Rosjan. Wysłali Prometeusza

Źródło:
Defense Express, Kyiv Post

Siłom ukraińskim udało się zatrzymać ofensywę armii rosyjskiej pod Charkowem. W obwodzie donieckim Rosjanie przedarli się przez obronę i ruszyli w stronę granic administracyjnych regionu - ocenia sytuację na froncie ukraińska sekcja BBC. Urzędnik NATO, cytowany przez portal Ukraińska Prawda, ujawnił, że straty Rosji podczas ofensywy w obwodzie charkowskim były "astronomiczne". Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.  

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

"Astronomiczne" straty Rosji. Azow dziękuje Bidenowi

Źródło:
BBC, Ukraińska Prawda, NV, PAP, tvn24.pl

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób. Po raz pierwszy w historii warszawskiej parady wziął w niej udział TVN Warner Bros. Discovery ze swoją platformą.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Michał Dąbrowski wie, co to walka, bo z własnymi słabościami walczy na co dzień. Kwalifikację na igrzyska paralimpijskie w szermierce zdobył sam, ale żeby pojechać do Paryża, musi wygrać z rakiem. Leczenie jest drogie i nierefundowane, dlatego potrzebuje pomocy.

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Zdobył mistrzostwo świata, potem przyszła diagnoza. Polski paralimpijczyk zbiera na drogi lek

Źródło:
Fakty TVN

Popularne wśród turystów plaże na singapurskiej wyspie Sentosa zostały zamknięte w sobotę. Na wodzie i piasku unosi się czarna maź. Powodem jest wyciek ropy naftowej z pobliskiego terminalu żeglugowego.

Ostrzeżenie na plażach w turystycznym raju. "Trzymajcie się z dala od wody"

Ostrzeżenie na plażach w turystycznym raju. "Trzymajcie się z dala od wody"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Prezydent Kolumbii Gustavo Petro odwołał udział w szczycie pokojowym w Szwajcarii, gdzie omawiana jest sprawa Ukrainy. Jak stwierdził, jego "konkluzje są z góry ustalone".

Zbojkotował szczyt dla Ukrainy. "Konkluzje z góry ustalone"

Zbojkotował szczyt dla Ukrainy. "Konkluzje z góry ustalone"

Źródło:
PAP, BBC

Jedno z wiodących szwajcarskich muzeów planuje usunąć z wystawy pięć obrazów, co do których istnieje podejrzenie, że zostały zrabowane przez nazistów. Wśród nich są dzieła Claude'a Moneta i Vincenta van Gogha - donosi BBC.

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Nazistowski cień na obrazach. Muzeum wycofuje dzieła

Źródło:
BBC

Ta noc w części kraju będzie deszczowa, miejscami opady będą obfite. Jak wynika z ostrzeżeń IMGW pierwszego stopnia, zjawiskom mogą towarzyszyć burze. Lokalnie może spaść nawet do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady. Tutaj ostrzega IMGW

Obfite opady. Tutaj ostrzega IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

W sobotę na Wrotach Chałubińskiego zginął turysta. Jak przekazał ratownik TOPR Stanisław Krzeptowski-Sabała, mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się na płacie zmrożonego śniegu i upadł z dużej wysokości, doznając śmiertelnych obrażeń. W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki.

Dziesięć wypadków w Tatrach, w tym jeden śmiertelny

Dziesięć wypadków w Tatrach, w tym jeden śmiertelny

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

W sobotę około południa ze stawu w parku Szczęśliwickim na Ochocie wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracuje prokurator.

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Żołnierze jechali do migrantów, którzy próbowali przekroczyć granicę z Białorusią. Gdy na drodze stanął im żubr, gwałtownie zahamowali. Auto przewróciło się. Wojskowi opuścili już szpital. Żubrowi też nic się nie stało.

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Źródło:
tvn24.pl

Marszałek Szymon Hołownia chce ukarać posła Dariusza Mateckiego, który nocą przez okno wyszedł na dach Sejmu. Maksymalna możliwa kara to 18 tysięcy złotych. Poseł Matecki, pytany o tę sytuację przez dziennikarzy, odpowiada, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Większość komentatorów jest jednak zdania, że to najmniejszy z kłopotów posła Suwerennej Polski.

Dariusz Matecki na dachu Sejmu. Politycy PiS bagatelizują, rządzący mówią o "wschodzie głupoty"

Dariusz Matecki na dachu Sejmu. Politycy PiS bagatelizują, rządzący mówią o "wschodzie głupoty"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Propozycja rządu zakładająca wzrost pensji minimalnej o 7,6 procent w 2025 roku to zła wiadomość - twierdzi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Jak dodaje, szybkie tempo podwyżek przyniesie wiele negatywnych skutków, w tym przerzucenie rosnących kosztów zatrudnienia na ceny produktów. 

"Zła wiadomość" w sprawie pensji minimalnej

"Zła wiadomość" w sprawie pensji minimalnej

Źródło:
PAP

Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego postawił pierwszej prezes SN Małgorzacie Manowskiej zarzuty dyscyplinarne - poświadczenie nieprawdy i działania na szkodę interesu publicznego. W tle sprawy jest spór wewnątrz instytucji. Pojawiają się też pytania, co dalej z ustawą o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego z zarzutami dyscyplinarnymi. W tle spór wewnątrz instytucji

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego z zarzutami dyscyplinarnymi. W tle spór wewnątrz instytucji

Źródło:
Fakty TVN

"A czy państwo otrzymali już powołanie na ćwiczenia wojskowe..." - tego typu komentarze krążą w mediach społecznościowych w reakcji na publikowane w sieci karty powołań do wojska. Według nagłaśnianego przekazu wojsko ma teraz wysyłać więcej takich kart i to do osób "z łapanki". Uspokajamy i wyjaśniamy.

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

Źródło:
Konkret24
Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Księżna Kate w sobotę po raz pierwszy pojawiła się publicznie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej. Okazją jest udział w corocznej paradzie wojskowej odbywającej się w centrum Londynu z okazji urodzin króla Karola III.

Karol III obchodzi urodziny. Kate pojawiła się publicznie

Karol III obchodzi urodziny. Kate pojawiła się publicznie

Źródło:
Reuters, PAP

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina oraz Sianowa w ciągu drogi S6. Ruch jednak odbywa się ze zwężeniem do jednej jezdni na 800-metrowym odcinku, gdzie trwają ostatnie prace, a także trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Procesowi budowy nowej obwodnicy towarzyszyło też wiele komplikacji.

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

Źródło:
PAP

Strażniczki miejskie z Konstantynowa Łódzkiego znalazły nielegalną hodowlę psów. Warunki, w jakich przebywały zwierzęta, były dramatyczne. Na miejscu pojawili się także policjanci, urzędnicy i Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Psy zostały odebrane 63-letnimu mężczyźnie.

Psy przebywały w dramatycznych warunkach. Odebrano 80 zwierząt

Psy przebywały w dramatycznych warunkach. Odebrano 80 zwierząt

Źródło:
tvn24.pl

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Za chwilę będzie tak, że dowolny filmik z osobą, która idzie ulicą, będzie mógł być szybko przerobiony tak, że zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Michał Koźbiał, badacz sztucznej inteligencji w NASK. Problem dotyczy głównie kobiet, ale narażony jest każdy. - Celem tego typu fejków mogą być szantaże, okupy, wyłudzenia – komentuje Michał Wendt, szef firmy informatycznej Elsii.

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Źródło:
tvn24.pl

Uprzedzałem, że będę pisał o książkach, których nikt nie czyta. I właśnie trafiła mi się taka książka.

Żeby się nie pozabijać…

Żeby się nie pozabijać…

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie "willi Kwaśniewskich" - dowiedzieli się dziennikarze "Superwizjera" TVN i tvn24.pl, Maciej Duda i Łukasz Ruciński. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, miał na polecenie ówczesnych szefów CBA, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, sporządzać fałszywe notatki operacyjne. Te miały później służyć jako rzekome dowody na to, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli właścicielami willi w Kazimierzu Dolnym.

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Źródło:
Superwizjer, tvn24.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o premierze drugiego sezonu serialu "Ród smoka", który można będzie oglądać na debiutującej platformie Max. Odcinek poświęcono też między innymi 90. urodzinom Kaczora Donalda oraz powracającej z nowym albumem Ewelinie Flincie.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl