Kwiatkowski: ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść

Źródło:
TVN24
"Ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść"
"Ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść"TVN24
wideo 2/3
"Ta trójka, Lasota, Schab i Radzik, te osoby szybko będą musiały odejść"TVN24

My spokojnie będziemy porządkować sytuację w Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiciel Senatu w neo-KRS. Komentując sytuację w wymiarze sprawiedliwości, dodał, że dotychczasowi rzecznicy dyscyplinarni sędziów, "symbol najgorszego wywierania wpływu na wymiar sprawiedliwości", będą musieli "szybko odejść". - To są ostatnie chwile funkcjonowania tej instytucji w tak złym kształcie - zapewnił z kolei senator Kazimierz Michał Ujazdowski (KP-PSL), odnosząc się do neo-KRS.

Członkowie neo-KRS, wybrani przez nową większość parlamentarną, poinformowali we wtorek o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie upolitycznionej przez PiS Rady. Chodzi o podżeganie funkcjonariuszy publicznych do niewykonywania wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Kwiatkowski: te osoby szybko będą musiały odejść

- My spokojnie będziemy tę sytuację krok po kroku porządkować - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny, były prezes Najwyższej Izby Kontroli i reprezentant Senatu w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Jak podkreślił, "we wszystkich wyrokach europejskich trybunałów powtarza się jedna rzecz - że władza wykonawcza próbowała wpływać na władzę sądowniczą".

- Rzecznicy dyscyplinarni, ta trójka - (Michał) Lasota, (Piotr) Schab i (Przemysław) Radzik, symbol najgorszego wywierania wpływu na wymiar sprawiedliwości, te osoby szybko będą musiały odejść - mówił.

Dodał, że nowi rzecznicy powinni zostać wyłonieni "w porozumieniu ze środowiskiem sędziowskim". - Żeby to był czytelny sygnał do instytucji, także tych, z którymi współpracujemy, jak Unia Europejska, że skończyły się czasy, gdzie władza wykonawcza rzeczników wykorzystuje do nacisków na niezawisłych sędziów - stwierdził.

Ujazdowski: ruszy machina, która zacznie odbudowywać to, co nazywamy praworządnością

- Wyjdziemy z tego krok po kroku. To są na prawdę ostatnie chwile funkcjonowania tej instytucji (neo-KRS - red.) w tak złym kształcie. Ja głęboko jestem przekonany, że po uformowaniu rządu, po tym, jak rząd już będzie miał możliwość rządzenia, sytuacja się zasadniczo zmieni - powiedział senator Kazimierz Michał Ujazdowski (KP-PSL).

Jak stwierdził, "ruszy machina, która zacznie realnie odbudowywać to, co nazywamy praworządnością, czy cywilizowanym wymiarem sprawiedliwości".

- W tym wyścigu ostatecznie chodzi o to, by obywatel miał prawo do bezstronnego sądu i szybkiego procesu, którego w Polsce nie było - wyjaśnił.

Ujazdowski o neo-KRS: to są ostatnie chwile funkcjonowania tej instytucji w tak złym kształcie
Ujazdowski o neo-KRS: to są ostatnie chwile funkcjonowania tej instytucji w tak złym kształcie TVN24

"To wygląda na zespół ludzi do ciężkiej pracy"

W piątek lider Koalicji Obywatelskiej i kandydat większości sejmowej na premiera Donald Tusk spotkał się z członkami swojego przyszłego rządu. Po około godzinie rozmów Tusk wystąpił na konferencji prasowej. Mówił między innymi, że wiele decyzji będzie trzeba podejmować szybko, "dosłownie godzinę po powołaniu" nowego rządu. - Tego, co będziemy robili przez pierwsze godziny, jest naprawdę masa - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy cały skład rządu Donalda Tuska

- To wygląda na zespół ludzi do ciężkiej pracy, bo rzeczywiście przed nimi ciężka praca - skomentował Kwiatkowski. Dodał, że nie ma żadnej wątpliwości, że "są zjednoczeni jednym celem".

Zauważył, że znalazły się tam osoby z doświadczeniem rządowym. - Są takie resorty, gdzie rzeczywiście to doświadczenie będzie niezwykle użyteczne. Ale mamy też, szczególnie w resortach, takich jak nowa minister do spraw polityki senioralnej, ten młody powiew, ten entuzjazm, chęć zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Myślę, że to będzie fajne połączenie, fajny rząd. I dużo sobie po nim obiecuję - powiedział Kwiatkowski.

"To wygląda na zespół ludzi do ciężkiej pracy"
"To wygląda na zespół ludzi do ciężkiej pracy"TVN24

Ujazdowski o rządzie Tuska: traktuję to jako wyraz siły

- Premier (Tusk) ma bardzo silną osobowość, ale będzie musiał mieć do czynienia z realną koalicją. Ale ja traktuję to jako wyraz siły, bo standardem europejskim są rządy koalicyjne, a nie jednopartyjne - zaznaczył Ujazdowski.

Dodał, że "na pewno jest to rząd z dużym udziałem młodej generacji w porównaniu do rządów z udziałem Platformy przed 2015 rokiem". - To też może być siła - ocenił.

- Jesteśmy w momencie, w którym toczy się za naszymi granicami wojna, która może być wygrana przez Rosję. Rosjanie mają możliwość dalszej ekspansji i należy trzymać za ten rząd kciuki, aby były to lata nie tylko rozliczenia PiS-u, naprawienia szkód, ale pomnożenia polskiego potencjału - powiedział Ujazdowski. W jego ocenie "praworządność i naprawa sytuacji w wymiarze sprawiedliwości to jest jeden z priorytetów tego rządu".

"Prezydent nie pierwszy raz zaprzecza wyrokom sądów"

Prezydent Andrzej Duda podpisał w tym tygodniu rozporządzenie, które zmienia regulamin Sądu Najwyższego. W listopadzie sędzia Włodzimierz Wróbel tłumaczył, że zmiana oznaczałaby, że "sami wadliwie powołani sędziowie mogliby wydać we własnej sprawie orzeczenie, które miałoby potwierdzić, że są sędziami Sądu Najwyższego". Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

- Dlaczego prezydent teraz podpisał zmianę regulaminu, który mówi, że pełny skład to połowa? Ponad połowa tych sędziów to już oczywiście neo-sędziowie i oni chętnie teraz stwierdzą, że zostali wybrani prawidłowo. A dlaczego tak szybko i tak nerwowo? Do tego rozporządzenia prezydenta potrzebna jest kontrasygnata. Kto się pod tym podpisał? Mateusz Morawiecki. Donald Tusk nigdy by się nie podpisał pod dokumentem, który by stwierdzał rzeczy, których stwierdzić nie można, bo są po prostu nielegalne - przekonywał Kwiatkowski.

Jak dodał, "prezydent nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zaprzecza wyrokom różnych sądów, nie tylko krajowych, ale europejskich". - Zakładam, że z czasem będzie się musiał przyzwyczaić do sytuacji, że poza tym, że jego palec w jego odczuciu uzdrawia wszystko, najgorsze błędy przy nominacjach sędziowskich, to dodatkowo są europejskie trybunały, są polskie sądy i ich wyroki także są ostateczne - powiedział senator.

"Ktoś w końcu powie, jakie było źródło prawdziwej decyzji"

W czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenta w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego, czyli wyborów kopertowych. Za powołaniem komisji opowiedziało się 446 posłów, nikt nie zagłosował przeciwko. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

- Ja zakładałem, że będzie taka odrobina przyzwoitości, że jak wszyscy wiedzą, Mateusz Morawiecki złamał prawo. Mamy to stwierdzone w wyroku sądu administracyjnego w tej sprawie, mówiąc wprost - nielegalnie organizował wybory bez podstawy prawnej. W Polsce wybory organizuje Państwowa Komisja Wyborcza z pomocą aparatu administracyjnego, w tym Krajowego Biura Wyborczego. Co się okazało? Że to Poczta Polska z jej skrzynkami pocztowymi miała zastąpić Komisję Wyborczą - mówił w "Faktach po Faktach" Kwiatkowski. - Bardzo się chętnie dowiem, kto wydawał ustne polecenia - dodał.

– Morawiecki się podpisał pod określonym dokumentem, łamiąc przepisy prawa. Ale w oparciu o ten dokument, wiewiórki na mieście mówią, że pan Jacek Sasin wydawał polecenia przedstawicielom jednej ze spółek, czyli Poczcie Polskiej. I jeżeli się zaprosi członków zarządu Poczty Polskiej na posiedzenie komisji, a mają obowiązek się stawienia, to myślę, że chętnie odpowiedzą na pytanie, kto im wydawał polecenia - powiedział senator.

- Ktoś w końcu powie, jakie było źródło prawdziwej decyzji - wtórował mu Ujazdowski.

Stwierdził też, że "nie istnieją przesłanki trwałości PiS-u". - PiS jest w szoku, więc jeszcze pierwsza reakcja jest taka: "pozbieramy się", ale to jest kwestia czasu, kiedy nastąpi dekonstrukcja - ocenił.

Autorka/Autor:momo

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Drugą dobę trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił dwuletniego chłopca w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim. Funkcjonariusze analizują dotychczasowe zgłoszenia świadków i - jak zapewniają - pracują całą dobę. Policja wciąż apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje i nagrania pomocne w rozpoznaniu pojazdu.

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeśli Putin grozi, jeśli grozi były prezydent Miedwiediew, to ja tym groźbom niestety zmuszony jestem wierzyć - powiedział w sobotę w rozmowie z dziennikarzem TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji ostrzegł, że "Rosja może przetestować gwarancje bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego".

Sikorski w USA: jeśli Putin grozi, to ja tym groźbom jestem zmuszony wierzyć

Sikorski w USA: jeśli Putin grozi, to ja tym groźbom jestem zmuszony wierzyć

Źródło:
TVN24, PAP
"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

"Ciekawe, ile lat będę miał, jak wyjdę z więzienia". Już wie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Dwa lata ukraińskiego bohaterstwa. Dwa lata rosyjskiego barbarzyństwa. Dwa lata hańby tych, którzy pozostają obojętni" - napisał w drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Donald Tusk. W niedzielę rano odpowiedział mu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Doceniamy silne wsparcie Polski dla Ukrainy od samego początku wojny rosyjskiej na pełną skalę. Bezpieczeństwo naszych narodów jest niepodzielne. Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga" - napisał Zełenski.

Zełenski odpowiada Tuskowi. "Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga"

Zełenski odpowiada Tuskowi. "Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga"

Źródło:
tvn24.pl

W urzędzie dzielnicy Praga Południe doszło do wybuchu oparów. Dwie osoby zostały poparzone, z czego jedna została przewieziona do szpitala.

Wybuch w urzędzie dzielnicy. Wiadomo, co było przyczyną

Wybuch w urzędzie dzielnicy. Wiadomo, co było przyczyną

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć osób zostało rannych po ataku nożownika, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicy ul. Elektryków i Narzędziowców w Gdańsku. Policja zatrzymała do sprawy dwie osoby.

Atak nożownika w centrum Gdańska. Sześć osób rannych

Atak nożownika w centrum Gdańska. Sześć osób rannych

Źródło:
TVN24

Tanie zboża na giełdach to efekt manipulacji Rosjan, sprzedających zboże po dumpingowych cenach - uważa szefowa Izby Zbożowo-Paszowej Monika Piątkowska. Według niej sytuacja na giełdach światowych nie poddaje się normalnym analizom, a prognozy są zaburzane przez działania Władimira Putina.

Zaskakująca sytuacja na rynku. "Zaburzane przez działania Putina"

Zaskakująca sytuacja na rynku. "Zaburzane przez działania Putina"

Źródło:
PAP

Tegoroczny luty jest na najlepszej drodze do tego, aby uplasować się jako najcieplejszy luty w Polsce od początku prowadzenia pomiarów - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Już jest on określany jako miesiąc "ekstremalnie ciepły".

Takiego lutego najprawdopodobniej jeszcze nie mieliśmy

Takiego lutego najprawdopodobniej jeszcze nie mieliśmy

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Po śmierci 54-latka, który zmarł po zjedzeniu galarety kupionej w Nowej Dębie, zaplanowano wzmożone kontrole inspekcji sanitarnej oraz weterynaryjnej na bazarach w całym województwie podkarpackim.

Śmiertelne zatrucie mięsem. Będą wzmożone kontrole bazarów

Śmiertelne zatrucie mięsem. Będą wzmożone kontrole bazarów

Źródło:
PAP

Ukraina nie użyje broni przekazywanej przez zachodnich partnerów poza swoimi międzynarodowo uznanymi granicami - zapewnił w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Załenski. Dodał, że w atakach na inne terytoria używana jest ukraińska broń.

Zełenski: nie użyjemy dostarczanej broni poza Ukrainą

Zełenski: nie użyjemy dostarczanej broni poza Ukrainą

Źródło:
PAP

Do tragicznego pożaru apartamentowca w Walencji doszło w czwartek. Burmistrz miasta mówił, że zginęło wtedy co najmniej dziesięć osób. Z dziesiątego piętra płonącego budynku, z żoną i czteromiesięczną córką, uciekał pan Kamil. - Ogień momentalnie się roznosił, to było jak wielka pochodnia. Widzieliśmy, że na niektórych balkonach byli ludzie, którzy krzyczeli. Wołali o pomoc - mówił w rozmowie z redakcją Kontakt 24.

"Na jednej ręce miałem córkę, w drugiej transporter z kotem". Relacja Polaka z płonącego bloku w Walencji

"Na jednej ręce miałem córkę, w drugiej transporter z kotem". Relacja Polaka z płonącego bloku w Walencji

Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl

Kolejny dzień protestów rolników. Traktorami blokują drogi m.in. w województwie pomorskim, lubelskim i dolnośląskim. Utrudnienia w ruchu mają potrwać kilka godzin. Wprowadzono objazdy drogami lokalnymi.

Rolnicy blokują drogi, utrudnienia w ruchu potrwają wiele godzin

Rolnicy blokują drogi, utrudnienia w ruchu potrwają wiele godzin

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, GDDKiA, tvn24.pl

Andrzej Duda, po raz kolejny, objął prezydenckim patronatem charytatywny maraton narciarski "12H Slalom Maraton Zakopane". W tym roku zawodnicy i podopieczni fundacji Handicap zjeżdżają z Kasprowego Wierchu. - Widzę pełną mobilizację. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wspierają fundację. Przede wszystkim dziękuję zawodnikom, którzy przybyli, poświęcając niedzielę, żeby jeździć z podopiecznymi i dla podopiecznych. Mam nadzieję, że będziemy dla fundacji jeździli długie lata, trzymam kciuki za wyniki wszystkich - mówił prezydent.

Prezydent otworzył charytatywny maraton narciarski na Kasprowym Wierchu

Prezydent otworzył charytatywny maraton narciarski na Kasprowym Wierchu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Podczas remontu dziedzińca Zamku Cesarskiego w Poznaniu odsłonięto relikty Bramy Berlińskiej z XIX wieku. Podczas prac archeologicznych znaleziono tu m.in. stare monety i pokrętło od zegara. Znamienne, że akurat tracono tu sporo czasu - właśnie tu tworzyły się pierwsze korki w mieście.

Znaleziono ślady po Bramie Berlińskiej. To był główny wjazd do XIX-wiecznego Poznania

Znaleziono ślady po Bramie Berlińskiej. To był główny wjazd do XIX-wiecznego Poznania

Źródło:
TVN 24 Poznań

Od dwóch miesięcy w zoo w stolicy Ekwadoru przebywa niedźwiedź, który trafił tam po tym, jak stanowił zagrożenie dla obszarów zamieszkałych. Weterynarze apelują o jak najszybsze przetransportowanie go do naturalnego środowiska z dala od zaludnionych terenów, tłumacząc, że im więcej czasu upływa, tym jego umiejętności przetrwania na wolności są coraz mniejsze.

Niedźwiedź czeka na śmigłowiec

Niedźwiedź czeka na śmigłowiec

Źródło:
Reuters

USA i Wielka Brytania uderzyła na ponad 18 celów wspieranych przez Iran rebeliantów Huti w Jemenie - poinformowała agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. Atak potwierdziły źródła Huti.

Amerykanie i Brytyjczycy zaatakowali cele w Jemenie. Między innymi w stolicy

Amerykanie i Brytyjczycy zaatakowali cele w Jemenie. Między innymi w stolicy

Źródło:
PAP

Jeden z policjantów biorących udział w wypadku radiowozu w podwarszawskich Dawidach Bankowych wkrótce stanie przed sądem. Proces byłego już funkcjonariusza rozpocznie się w kwietniu. Wobec drugiego z mężczyzn postępowanie zostało wcześniej umorzone.

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Źródło:
PAP

Firma Berkshire Hathaway zamknęła 2023 rok z zyskiem na poziomie 96,2 miliarda dolarów, co jest znaczną zmianą w porównaniu z 2022 rokiem, gdy odnotowała stratę w wysokości 22,8 miliarda dolarów. Konglomerat Warrena Buffetta pobił też rekord pod względem posiadanej gotówki - wskazał portal stacji CNN.

"Wyrocznia z Omaha" siedzi na rekordowym stosie gotówki

"Wyrocznia z Omaha" siedzi na rekordowym stosie gotówki

Źródło:
CNN

Strażacy w australijskim stanie Wiktoria spieszą się z ugaszeniem szalejącego ognia, zanim w środku następnego tygodnia powrócą upały, co spowoduje znaczne ryzyko rozprzestrzenienia się pożarów, które już i tak wymknęły się spod kontroli, a także wybuch nowych.

Trwa walka z czasem. "Bądźcie naprawdę dobrze przygotowani"

Trwa walka z czasem. "Bądźcie naprawdę dobrze przygotowani"

Źródło:
abc.net.au, Reuters, tvnmeteo.pl

Trwa walka o życie trzyletniego chłopca, który wpadł do zbiornika wodnego w miejscowości Ludwików (Wielkopolskie). Dziecko zaginęło w czasie spaceru z dziadkiem. - Jest w stanie głębokiej hipotermii - przekazała Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel. Nagrania z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Wielkopolskie. Trzylatek wpadł do zbiornika wodnego, trwa walka o jego życie

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Żył przed 240 milionami lat, a długość jego ciała wynosiła pięć metrów. Naukowcy zaprezentowali skamieniałości gada, które znaleziono na południu Chin. Najbardziej charakterystyczną cechą zwierzęcia, nazwanego przez badaczy "smokiem", jest jego szyja.

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Pokazali skamieniałości "smoka" sprzed 240 milionów lat

Źródło:
LiveScience.com, National Museums Scotland, tvnmeteo.pl

W poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mężczyzna, do którego wezwano karetkę pogotowia, zaatakował ratownika medycznego. Poszkodowany ma poważne obrażenia twarzy, przeszedł dwie operacje.

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kolejne dni przyniosą aurę, która zdecydowanie kojarzy się z wiosną. Opadów będzie niewiele, a wartości na termometrach mocno zbliżą się do 20 stopni. Czasami pojawią się silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Czeka nas eksplozja wiosennego "gorąca"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nagrodzona za reżyserię w Cannes "Strefa interesów" Jonathana Glazera uhonorowana trzema nagrodami BAFTA i nominowana do pięciu statuetek Oscara, to pewniak w kategorii Film Międzynarodowy w zbliżającej się edycji uroczystości Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nakręcony w Polsce z udziałem polskich twórców, został okrzyknięty "najważniejszym filmem o Holocauście od czasów 'Shoah' Claude’a Lanzmanna", jest ostrzeżeniem dla świata przed odwracaniem oczu od zła.

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Oscary 2024. Porażające studium banalności zła - oscarowy pewniak z udziałem Polaków

Źródło:
"The Guardian", tvn24.pl

- To nie bardzo elegancko było. Myślę, że to wynika ze zdenerwowania pana marszałka - ocenia ostatni konflikt w koalicji rządzącej wokół zmian w przepisach aborcyjnych wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat. Kandydatka Lewicy na fotel prezydenta Warszawy jest gościnią najnowszego wydania podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Źródło:
tvn24.pl

Najpierw na pytania osób w spektrum autyzmu odpowiadał Robert Makłowicz, potem – Natalia Kukulska. Teraz pora na rapera Michała "Matę" Matczaka. Trzeci odcinek "Autentycznych" można obejrzeć w Playerze i TVN w niedzielę, 25 lutego, o godz. 20.  

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Źródło:
TVN24

Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czym są tabletki "dzień po" i jak działają? Czym różnią się od tabletek poronnych? W rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia to ginekolog dr n. med. Grzegorz Mrugacz.  

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Źródło:
TVN24.pl