WOŚP z rekordem. Co dalej? "Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy"

Polska

tvn24Rekordowy finał WOŚP

- Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy, żeby te 105 milionów złotych zamienić na konkretne urządzenia w konkretnych szpitalach - mówił na antenie TVN24 Krzysztof Dobies, rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

We wtorek Jerzy Owsiak poinformował, że w trakcie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 105 milionów złotych.

- Finał to jest tak naprawdę połowa drogi. Przed nami wiele miesięcy ciężkiej pracy, żeby te 105 milionów złotych zamienić na konkretne urządzenia w konkretnych szpitalach - mówił na antenie TVN24 Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP. - I to jest naprawdę żmudna praca, dlatego że w tym momencie, i to już od miesięcy, napływają do nas dziesiątki, setki listów z wielu miejsc w całej Polsce ze szpitali, które sygnalizują nam swoje problem - powiedział.

Jak dodał, WOŚP na bieżąco bada potrzeby konkretnych szpitali i przygotowuje listę sprzętów, które powinny trafić do danych placówek.

- Dzięki temu, co zbiera Orkiestra, chcemy w sposób systemowy, systematyczny podnosić poziom opieki medycznej na oddziałach pediatrycznych, bo to był temat 25. Finału, oraz oczywiście w polskiej geriatrii - mówił Dobies.

Rzecznik Orkiestry zwrócił uwagę na to, że oddziały geriatryczne są w Polsce obszarem zaniedbanym. - Zrobiliśmy bardzo dużo, odmieniliśmy wszystkie oddziały geriatryczne w Polsce (…), ale tam jest jeszcze cały czas bardzo dużo do zrobienia - powiedział.

Jak mówił rzecznik WOŚP, pierwsza tura zakupów sprzętu dla szpitali będzie miała miejsce prawdopodobnie przed wakacjami.

- A całość zbiórki i to, co kupiliśmy i gdzie dokładnie trafiło, podsumujemy dopiero za półtora roku, bo tyle tak na dobrą sprawę przed nami pracy i tyle czasu potrzebujemy, żeby te złotówki i te serduszka wręczane naszym darczyńcom zamieniać teraz na serduszka na urządzeniach w szpitalach - powiedział Dobies.

Zobacz całą rozmowę z rzecznikiem WOŚP.

Ponad 105 milionów na koncie WOŚP. "Odmieniliśmy wszystkie oddziały geriatryczne w Polsce"tvn24

Rekordowa kwota

Ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 gorszy zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował we wtorek szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Ostateczny wynik 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia, ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Zbierano pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu finałowi. Wówczas fundacja zebrała ponad 72 mln zł. Wydawanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport. Dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Partnerem i gospodarzem 25. Finału była Grupa TVN.

Autor: mw//tka/jb / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lucyna Lewandowska/WOŚP

Magazyny:
Raporty: