Polska

Rekordowa suma dla WOŚP? Dzień z Tuskiem. Został wylicytowany dwukrotnie

Polska


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk "zarobił" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najwięcej w historii. Rekord pobił już w lutym, kiedy dobiegła końca aukcja, na której za ponad 370 tysięcy złotych wylicytowano wspólny dzień z nim w Brukseli. Tusk zgodził się spotkać także z osobą, która w licytacji zaoferowała o 100 złotych mniej niż zwycięzca. W sumie konto WOŚP zostało zasilone kwotą ponad 740 tys. złotych.

Licytacja wspólnego dnia z Donaldem Tuskiem w siedzibie Rady Europejskiej dobiegła końca 10 lutego 2017 roku. Zwycięzca zaoferował 370 tys. 200 złotych, które trafiły na konto WOŚP.

Licytacja została podbita w ostatniej chwili, a przegrany nie pogodził się z porażką. Jak powiedział portalowi tvn24.pl rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies, do fundacji zgłosiła się osoba, która przegrała tę licytację zaledwie o 100 złotych.

Zaproponowała, że choć nie wygrała licytacji, to wpłaci na konto WOŚP 370 tysięcy 100 złotych, żeby tylko spotkać się w Brukseli z szefem RE.

Donald Tusk się zgodził i tym samym dzięki jego aukcji na konto WOŚP trafiło w sumie 740 300 złotych.

W planie dnia z Tuskiem jest m.in. wspólne zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej, obiad i pamiątkowe zdjęcie. Zwycięzcy w prezencie otrzymają także albumy o Europie podpisane przez szefów państw i rządów oraz przewodniczących instytucji unijnych uczestniczących w posiedzeniach Rady Europejskiej.

Zaproszenie obejmuje jedną osobę towarzyszącą.

Ponad 9 mln z aukcji

W 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na aukcjach Allegro zebrała ponad 9 mln złotych. Za najwyższą kwotę wylicytowano spotkania z Donaldem Tuskiem. Na drugim miejscu znalazł się motocykl przygotowany specjalnie dla WOŚP przez najsłynniejszy warsztat świata Paul Jr. Designs. Wylicytowano go za 230 100 złotych.

Za zdjęcie prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy - numer trzy najpopularniejszych aukcji - zaproponowano 200 tysięcy złotych. Dalej znalazł się quad Rafała Sonika (150 tysięcy złotych) i kolacja z Robertem Lewandowskim dla dwóch osób (101 301 złotych).

Szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak poinformował we wtorek, że podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 105 mln 570 tysięcy 801 złotych i 49 groszy. To o ponad 30 mln zł więcej niż rok temu, kiedy WOŚP zgromadziła ponad 72 mln zł.

- Ta kwota jest nieprawdopodobnie kosmiczna. Do samego końca nie mogliśmy uwierzyć, że przekroczyliśmy granicę 100 milionów złotych - mówił Owsiak, informując o finale zbiórki.

Autor: pk//plw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: aukcje.wosp.org.pl

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości