Polska

Ksiądz przesypał pieniądze z tacy do puszek WOŚP. "Wspaniała akcja. Uwielbiam ją"

Polska

Trwa 27. Finał WOŚPtvn24
wideo 2/35

Ksiądz z elbląskiej parafii polskokatolickiej przekazał pieniądze zebrane na tacę na rzecz WOŚP. - Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia - komentował. W niedzielę odbywa się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. #WOSPwTVN24

W niedzielę odbywa się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z 27. FINAŁU WOŚP >

Z kościelnej tacy do puszki WOŚP

Ksiądz Kazimierz Klaban z polskokatolickiej parafii Dobrego Pasterza w Elblągu wszystkie pieniądze zebrane na tacę podczas niedzielnej mszy wrzucił na oczach parafian do WOŚP-owych puszek.

Zaprosił wolontariuszy Orkiestry do kwestowania pod kościołem. - Zebraliśmy sporą sumę - mówił duchowny, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Jego zdaniem WOŚP to "wspaniała akcja". - Uwielbiam ją. Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia - podkreślił Klaban.

Proboszcz z Elbląga zaznaczył, że księża z innych parafii poszli jego śladem. - Dzwonili do mnie choćby z Lubelszczyzny, że zamiast tacy po kościele chodzili wolontariusze z puszkami. Cieszę się, że dobro się rozchodzi - dodał w rozmowie z WP.

Powtórka z poprzedniego Finału

Ten sam ksiądz podobną akcję zorganizował w zeszłym roku, w trakcie 26. Finału WOŚP. - Słyszałem tylko pozytywne opinie od parafian. Do dziś zresztą zdarza się, że odbieram telefony, nawet z zagranicy. To nic wielkiego, ale ludzie dzwonią powiedzieć: "fajny pomysł i gest. Dzięki". Wielu z nas leżało przecież kiedyś w szpitalu i widziało sprzęt, który kupiono dzięki tej organizacji, z naklejonym serduszkiem - powiedział duchowny.

Wycieczka po Mazurach z księdzem

Wśród internetowych aukcji jest też propozycja Wojciecha Płoszka, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. Duchowny zaoferował jednodniową wycieczkę po Mazurach dla dwóch osób, w czasie której będzie służył za przewodnika. Jak czytamy w opisie licytacji, "wycieczka obejmuje najciekawsze miejsca związane z historią Mazur i Kościołem Ewangelickim".

AUKCJA KSIĘDZA PŁOSZKA >

27. Finał

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24 >

Autor: ads//rzw / Źródło: wp.pl, WOŚP Elbląg

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/Wosp.Sztab.Elblag