Rosja zaatakowała. Ukraińska aktywistka: moi bliscy codziennie dzwonią i się żegnają

Źródło:
TVN24
"Codziennie dzwonią i się żegnają. Gdyby wszyscy pouciekali, kto by tam walczył?"
"Codziennie dzwonią i się żegnają. Gdyby wszyscy pouciekali, kto by tam walczył?"TVN24
wideo 2/35
"Codziennie dzwonią i się żegnają. Gdyby wszyscy pouciekali, kto by tam walczył?"TVN24

Sobota to dziesiąty dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. O dramatycznych wydarzeniach, jakie rozgrywają się za wschodnią granicą Polski rozmawiali goście programu specjalnego w TVN24. Moi bliscy są cały czas bombardowani i ostrzeliwani. Codziennie się żegnają – mówiła mieszkająca w Polsce ukraińska aktywistka Natalia Panczenko. Przyznała, że nie jest w stanie wytłumaczyć ludziom, którzy nie wiedzą, czym jest wojna, dlaczego jej rodzina zdecydowała się pozostać na Ukrainie. - To jest nasz dom, ktoś o niego walczyć musi. Nie mamy innego wyboru - oznajmiła.  

Gościem debaty w TVN24 poświęconej wojnie na Ukrainie była m.in. Natalia Panczenko z inicjatywy społecznej Euromajdan-Warszawa. Rodzina aktywistki mieszka w miejscowości położonej 100 km od granicy z Rosją, po drodze do Kijowa.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

- Oni są cały czas bombardowani i ostrzeliwani. Codziennie się żegnają. Nasze rozmowy sprowadziły się do tego, czy jeszcze żyją i czy są ostrzały. Oni odpowiadają, że żyją i że trwają ostrzały - relacjonowała.

Panczenko powiedziała, że namawiała rodziców, by wyjechali z kraju, ale usłyszała, że tego nie zrobią, bo to jest ich dom. - Nie rozumieją, dlaczego przez jednego wariata i terrorystę cała Ukraina musi opuścić swoje domy i jechać nie wiadomo, gdzie. Oni powiedzieli, że to jest ich ziemia i oni będą o nią walczyć do ostatniego. I nie ma innej opcji - relacjonowała Panczenko.

Aktywistka powiedziała, że przez ostatnie kilka dni jej rodzice codziennie dzwonią, żeby porozmawiać z wnuczką. - Ostatnio, jak były duże ostrzały, to mama powiedziała, żebyśmy się nie martwili, bo ona już swoją wnuczkę zobaczyła i więcej nic już w tym życiu nie potrzebuje - mówiła ze łzami w oczach Panczenko. - To jest straszne, tego się nie da wytłumaczyć nikomu, kto tego nie przeżył - dodała.

Przyznała jednocześnie, że nie jest w stanie wytłumaczyć ludziom, którzy nie wiedzą, czym jest wojna, dlaczego jej bliscy zdecydowali się pozostać na Ukrainie. - To jest nasz dom, ktoś o niego walczyć musi. Nie mamy innego wyboru - przekonywała.  

Ukraiński pastor: kiedy się wysyła na wojnę niewolnika, to człowiek wolny zawsze zwycięży

Andrzej Stepanow, pastor ewangelicki ze Lwowa i były żołnierz powiedział, że "Rosja tak bombarduje miasta, bo z armią nie daje sobie rady". - Mówię wszystkim, także w kościele, że zwycięstwo nadejdzie, bo prawda zawsze zwycięża. Po stronie Rosji jest kłamstwo - oznajmił.  

- Kiedy się wysyła na wojnę niewolnika, to człowiek wolny zawsze zwycięży - powiedział, wskazując na różnicę między mentalnością rosyjską i ukraińską. - Rosjanie nie dają rady, są bici jak psy, dlatego cała wściekłość jest skierowana przeciwko cywilom. Chcą złamać ducha naszego narodu, ducha armii. Ale to się nie uda, bo w nas jest duch wolności - oświadczył pastor.

W jego ocenie "Putinowi zależy na wojnie z NATO, zależy mu na tym, żeby podważyć zaufanie do NATO". 

Stepanow został zapytany, co by się stało, gdyby Rosjanom udało się zdobyć Kijów. - W Kijowie są trzy linie obrony. Do tej pory Rosjanie nie zdołali pokonać nawet jednej. Cywile mają broń, jeśli wojska rosyjskie wejdą do stolicy, to z każdego okna będą zabijani. To będzie masakra - mówił. Zwrócił uwagę, że przez osiem lat wojny w Afganistanie zginęło 14 tysięcy rosyjskich żołnierzy, a na Ukrainie w ciągu 10 dni życie straciło już ponad 10 tysięcy Rosjan. - Od czego zacząć list do Rosjanina? Od trumien - powiedział.

Podziękował również całej Polsce za "niesamowicie otwarte serca". - Taka postawa pomaga pokonać wroga - przekonywał. - Musimy działać - dodał.

Ukraiński pastor Andrzej Stepanow w TVN24 o konflikcie na Ukrainie
Ukraiński pastor Andrzej Stepanow w TVN24 o konflikcie na Ukrainie TVN24

Korespondent agencji Unkrinform: dziennikarze to są żołnierze na froncie informacyjnym

W studiu TVN24 obecny był również Jurij Banachewycz, korespondent ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform. - Od początku działań wojennych moja redakcja [w Kijowie - przyp. red.] jest w rozsypce, niektórzy z moich kolegów poszli na front, niektórzy wyjechali. Cały czas przekazujemy informacje światu o tym, co się dzieje, dlatego pracujemy 24 godziny na dobę, wszystkie ręce są na pokładzie - relacjonował.

Jak ocenił, w obliczu wydarzeń na Ukrainie dziennikarze odgrywają ogromną rolę. - Oni wszyscy są na pierwszej linii. Ta praca jest teraz bardzo trudna, ale nikt nie rezygnuje. Widzę bohaterską postawę ukraińskich dziennikarzy, którzy są w najgorętszych miejscach, w różnych miastach, nadają na żywo w sytuacjach podbramkowych, kiedy trwa ostrzał. Oni nadają na żywo, by do całego świata i wszystkich Ukraińców docierało to, co się dzieje, ta tragedia, która dotyka nasz naród - mówił Banachewycz.

Przypomniał, że kilka dni temu ostrzelano wieżę telewizyjną w Kijowie, gdzie zginął pierwszy ukraiński dziennikarz. - Dziennikarze to są żołnierze na froncie informacyjnym, my cały czas musimy walczyć z rosyjską propagandą i pokazywać całemu światu, co się naprawdę dzieje, że to nie jest żadna operacja wojskowa przeciwko obiektom wojskowym, ale ludobójstwo ludności cywilnej. Rola mediów jest niesamowita - powiedział dziennikarz.

Korespondent agencji Unkrinform: dziennikarze to są żołnierze na froncie informacyjnym (05.03.2022)
Korespondent agencji Unkrinform: dziennikarze to są żołnierze na froncie informacyjnym

Prof. Hnatiuk o mieszkańcach Kijowa: znaleźli się w oku cyklonu

Profesor Ola Hnatiuk, ukrainistka, tłumaczka i pisarka powiedziała, że jej przyjaciele, którzy mieszkają w okolicach ukraińskiej stolicy, "znaleźli się w ogromnej opresji". - To są dramaty. Budynki są całkowicie zburzone, to jest ten kierunek natarcia, którego zwykły człowiek by się nie spodziewał - stwierdziła.

Zwróciła uwagę, że podkijowskie miejscowości to "wielkie przedmieścia, w których mieszka mnóstwo ludzi". - Nie sposób opisać, co się tam dzieje. To jest obszar całkowicie odcięty od świata. Mosty wysadzono w powietrze. Ci ludzie nawet, gdyby chcieli, nie mogą się stamtąd wydostać. A o te tereny od początku trwają najbardziej zacięte walki - mówiła Hnatiuk. - Oni się znaleźli w epicentrum, w oku cyklonu - dodała.

Zapytana, w czym upatruje siłę ukraińskiego narodu, odparła, że "to jest przede wszystkim duch wolności i głęboka wierność podstawowym wartościom". - To jest nieuleganie przeciwnościom, nieuleganie fałszywym obrazom. To jest dociekliwość ludzka, nieugiętość. To jest pewnego rodzaju tradycja wolnościowa oraz inna, z gruntu odmienna od rosyjskiej, kultura polityczna - tłumaczyła.

Prof. Hnatiuk w TVN24 o sytuacji Ukraińców, mieszkających w okolicach Kijowa: są w oku cyklonu
Prof. Hnatiuk w TVN24 o sytuacji Ukraińców, mieszkających w okolicach Kijowa: są w oku cyklonu TVN24

Keryk: my wierzymy w zwycięstwo

- Świadomość, że mój mąż, ojciec mojej córki jedzie [na wojnę - red.] i być może nigdy nie wróci, to jest niewiarygodnie trudne - mówiła Mirosłava Keryk z fundacja Nasz Wybór. - Ja nie mogłam spać, ciężko o tym nie myśleć. Trudno to sobie wyobrazić. Nie życzę nikomu takich przeżyć - dodała.

Powiedziała, że tym, co trzyma Ukraińców przy życiu, jest działanie. - My wszyscy nie dalibyśmy rady przeżyć tych 10 dni, jeżeli nie zaczęlibyśmy działać. Nas to ratuje - tłumaczyła aktywistka. Przyznała jednocześnie: - Jesteśmy wykończeni.

- My wierzymy w zwycięstwo. Jeśli nie będziemy działać i sobie pomagać, rozsypiemy się. To jest naturalny ukraiński duch, my się nie poddajemy - oznajmiła.

Jak mówiła, jedynym językiem, który rozumie Putin, jest język siły. - Rosjanie na tym etapie, w tym zakłamaniu propagandowym, nie obalą Putina - stwierdziła. Powiedziała, że należy utrzymać silną presję finansową i polityczną na Rosję. Dodała że konieczne jest także wsparcie wojskowe dla Ukrainy. W jej ocenie jedynie otoczenie Putina, dociśnięte sankcjami, zdoła odsunąć go od władzy.

Mirosłava Keryk: konieczne jest wsparcie wojskowe dla Ukrainy
Mirosłava Keryk: konieczne jest wsparcie wojskowe dla UkrainyTVN24

Prawnik z Charkowa: Putin sprawdza, jak daleko może zajść

W rozmowie w TVN24 uczestniczył także Vlad Semerynski, prawnik z Charkowa. Jego rodzice zostali na Ukrainie. - Prosiłem rodzinę o ewakuację, ale odpowiedź była prosta: muszą zostać i walczyć - powiedział.

Jak przekazał, od bliskich, z którymi jest w stałym kontakcie telefonicznym, usłyszał, że "Charków jest zupełnie zrujnowany". - Wszyscy widzieli bombę, która spadła w samym centrum największego placu w Europie. To jest nieprawdopodobne, to jest tragedia - skomentował.  

Jak mówił, "Putin się śmieje z dyplomacji, którą widzieliśmy przez osiem lat, od czasu Krymu i Donbasu. Putin się śmieje z sankcji, Putin sprawdza, jak daleko może zajść". - Co więcej, ta dyplomacja nie tylko nie daje żadnych korzyści, ale prowadzi do tego, że Rosja się wzbogaca, ponieważ sprzedaje ropę i gaz do Europy, handluje ze Stanami. Niestety, to wszystko to jest przyzwolenie państw Zachodu - ocenił.

Vlad Semerynski: Putin się śmieje z dyplomacji
Vlad Semerynski: Putin się śmieje z dyplomacji TVN24

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autorka/Autor:momo//now

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Meksyku i Kanady już zapowiedziały cła odwetowe.

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Trump nałożył cła. Sąsiedzi już zapowiedzieli odwet

Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego.

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak przekazała policja w Żyrardowie, jedna osoba zginęła, a dwie są ranne. Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl ustalił nieoficjalnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd.

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Wypadek na A2. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

Źródło:
tvn24.pl

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

1074 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę. Rosjanie ostrzelali Połtawę. Zabili siedem osób, a 14 - w tym dziecko - zostało rannych. MSZ Ukrainy skrytykowało i nazwało cynizmem kampanię reklamową rosyjskiego portalu Meduza, w której wykorzystano zdjęcia Ukraińców, dotkniętych przez wojnę z Rosją. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ukraiński MSZ: takie wykorzystywanie naszej tragedii to kompletna hańba

Ukraiński MSZ: takie wykorzystywanie naszej tragedii to kompletna hańba

Źródło:
PAP

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Norwegia kończy z hodowlą zwierząt futerkowych. 1 lutego wszedł zakaz. Ostatnia ferma w kraju została zamknięta dwa lata temu. Na wypłatę odszkodowań w pełnej wysokości czeka jednak ponad połowa z 418 właścicieli zlikwidowanych zakładów.

Kolejny kraj bez hodowli zwierząt futerkowych. Wprowadzili zakaz

Kolejny kraj bez hodowli zwierząt futerkowych. Wprowadzili zakaz

Źródło:
PAP

11-letni Paweł zginął, a Kuba do dzisiaj leczy się z traumy po tym, jak w Humniskach na Podkarpaciu w chłopców samochodem wjechała 78-letnia kobieta. Dzieci szły poboczem, bo przy drodze nie ma chodnika. Miejscowi włodarze po tragedii obiecali jego budowę, ale na pytanie o to, kiedy powstanie, odpowiedzieć nie potrafią. Mieszkańcy są rozczarowani: - Mimo tragedii ta sprawa dla nikogo nie jest priorytetem - mówią.

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Ponad rok temu na poboczu zginął 11-letni Paweł. Chodnik wciąż nie jest priorytetem

Źródło:
tvn24.pl

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

Serbscy studenci zorganizowali kolejny masowy protest i zablokowali mosty na Dunaju w Nowym Sadzie, gdzie trzy miesiące temu doszło do katastrofy budowlanej. Jeden z mostów został zablokowany na 24 godziny, do niedzielnego popołudnia. W demonstracji wzięły udział dziesiątki tysięcy osób.

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Trzy miesiące od katastrofy w Nowym Sadzie. Protestujący zablokowali trzy mosty

Źródło:
Reuters, Associated Press

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP

Policjanci z hrabstwa El Dorado w stanie Kalifornia przeprowadzili nietypową akcję ratunkową. Pomogli psu, który spadł 60 metrów w dół wodospadu. Jak podały lokalne media, zwierzę doznało obrażeń.

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Spadł 60 metrów w dół wodospadu. Akcja ratunkowa w Kalifornii

Źródło:
sacbee.com, CNN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w powiecie nyskim (woj. opolskie). W środku było dwóch mężczyzn, nie udało się ich uratować. Policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku.

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Wypadli z drogi i dachowali. Dwie osoby zginęły

Źródło:
TVN24

Jak działają kamery na rondzie Wojnara we Włochach? Ze statystyk drogowców wynika, że tylko w pierwszych kilkunastu dniach od uruchomienia zarejestrowały niemal 800 wykroczeń. Ich zadaniem jest wyłapywanie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

28 kamer obserwuje skrzyżowanie. Zarejestrowały setki kierowców przejeżdżających na czerwonym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zapewnień o rozliczeniu willi plus było dużo, ale kiedy zajrzymy do kasy państwa, to okaże się, że z 40 milionów złotych, które Przemysław Czarnek rozdał, wróciło 3,5 miliona - mówiła na antenie TVN24 Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl. - Widzimy, że te procedury się dłużą. Docierają też do nas sygnały o tym, że w ministerstwie istnieją pewne braki kadrowe osób, które mogłyby to skutecznie rozliczać - powiedział Piotr Szostak.

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

"Zaawansowany trolling, robienie sobie jaj z systemu sprawiedliwości". Co dalej z rozliczeniem willi plus

Źródło:
TVN24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl