Warszawa: Namiot wypełniony historią

Warszawa: Dwa tygodnie z historią u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia
Warszawa: Dwa tygodnie z historią u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia
TVN24.pl
Warszawa: Dwa tygodnie z historią u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego PrzedmieściaTVN24.pl

Pokazy filmów archiwalnych z lat 30. i czasu II wojny światowej, "Pogotowie Archiwalne" i spotkania ze świadkami wydarzeń września '39. Przez dwa najbliższe tygodnie na skwerze u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie zagości historia.

Cykl imprez "Wrzesień 1939 - kres Niepodległej" zorganizowały Dom Spotkań z Historią i Ośrodek KARTA. Na skwerze stanął namiot, w którym rozgrywać się będą wydarzenia ściśle związane z rocznicą niemieckiej agresji na Polskę. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Tu także będzie można odwiedzić m.in. stanowisko "Pogotowia Archiwalnego" Ośrodka KARTA i zdeponować u nich swoje zbiory czy zgłosić istnienie zagrożonej XX-wiecznej dokumentacji.

Akcja "Pogotowie Archiwalne" - której patronem medialnym jest portal tvn24.pl - ma ratować zagrożone materiały i zbiory pochodzące z okresu od początku XX wieku do 1989 roku. Mogą to być fotografie, listy, dokumenty urzędowe, kroniki, pamiętniki, spisane wspomnienia, wycinki prasowe, stare plakaty i ulotki, gazetki ścienne, a nawet zeszyty szkolne.

"Pogotowie Archiwalne" zachęca do przekazywania materiałów archiwalnych
"Pogotowie Archiwalne" zachęca do przekazywania materiałów archiwalnychTVN24.pl

Zamiast więc wyrzucać stare zdjęcia nieznanych krewnych albo zeszyt szkolny sprzed lat, lepiej przynieść go do namiotu przy ul. Karowej. To może być cenne świadectwo współczesnej historii - apelują pracownicy "Pogotowia".

Wszystkie przyniesione rzeczy zostaną zarchiwizowane i skatalogowane. A za zgodą właścicieli - udostępnione do wglądu wszystkim zainteresowanym. Ci, którzy nie chcą się rozstawać ze swoimi archiwami, a uważają, że znajdują się w posiadaniu rzeczy godnych uwagi, mogą podzielić się z Ośrodkiem Karta swoimi zbiorami w inny sposób - zdjęcia i dokumenty zostaną zdigitalizowane i zwrócone właścicielom.

Szczegółowy program imprezy (15-28 września):

15 września, sobota, "Ostatnie lato wolności", cz. 1

12.00–13.30 - Wrzesień 1939 – kres Niepodległej spotkanie z historykiem i reżyserem Zbigniewem Wawrem oraz pokaz materiałów filmowych z Warszawy lat 30. i początku okupacji.

13.30–16.30 - Pokaz przedwojennych filmów archiwalnych z Warszawy i Kresów Wschodnich oraz polskich, czeskich i niemieckich kronik ukazujących sytuację w Europie Środkowo-Wschodniej tuż przed wybuchem i na początku II wojny światowej.

17.00–18.30 - Ostatnie lato Kresów – spotkanie z Tomaszem K. Kozłowskim, pokaz ikonografii kresowej

W cyklu „Opowieści z Kresów” Tomasz Kuba Kozłowski przedstawi Kresy Wschodnie RP tuż przed wybuchem II wojny: panoramę Kresów w 1939 roku, kresowe garnizony i Korpus Ochrony Pogranicza, migawki i wspomnienia z ostatniego lata na ziemiach wschodnich i początków tamtego września. Spotkanie ilustrowane będzie unikalną ikonografią z archiwum autora. Chętni będą mogli wziąć udział w miniaukcji kilku oryginalnych pamiątek.

19.00–20.30, "Włóczęgi" (1939, 91 min.), reż. Michał Waszyński – film fabularny; Jeden z ostatnich filmów fabularnych zrealizowanych w roku 1939, który wszedł na ekrany polskich kin przed wybuchem II wojny. Historia o Kopciuszku w scenerii przedwojennego Lwowa. Dwaj włóczędzy, Szczepcio i Tońcio, przypadkiem wchodzą w rolę opiekunów osieroconej dziewczyny.

16 września, niedziela, "Ostatnie lato wolności", cz. 2

11.30-13.00 - "Ta ostatnia niedziela…" - spotkanie z Jerzym S. Majewskim, pokaz fotografii z przedwojennej Warszawy. Varsavianista opowie o Warszawie u schyłku lat 30., która w tym czasie stała się europejską metropolią. Atmosferę miasta tworzyły kawiarnie i kabarety: warszawiacy, mimo zaogniającej się sytuacji politycznej, korzystali z uroków życia.

13.30–16.30 - "Z perspektywy wroga" - niemieckie i sowieckie materiały filmowe z agresji na Polskę we wrześniu 1939 (Filmy z oryginalnym komentarzem, napisy po polsku).

17.00–18.30 - "17 września – utrata nadziei" – premierowy pokaz programu TVN Discovery Historia oraz spotkanie z prof. Wojciechem Majerskim o konsekwencjach sowieckiej agresji na Polskę

17–21 września, poniedziałek–piątek

10.00–15.00 - "Kres Niepodległej" – spotkania edukacyjne dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży szkół ponadpodstawowych związane z wrześniem 1939 i jego konsekwencjami. Zaproszenie po uprzednim zgłoszeniu grupy w Dziale Edukacji DSH (edukacja@dsh.waw.pl, tel. 022 826 51 95).

15.00–18.00 - Projekcje filmowe; Przedwojenne filmy archiwalne z Warszawy i Kresów Wschodnich, filmy dokumentalne z września 1939, Z perspektywy wroga - niemieckie i sowieckie materiały filmowe z agresji na Polskę we wrześniu 1939.

22 września, sobota, "Okupacja niemiecka"

12.0013.30 - "Jak widzieli nas Niemcy" – spotkanie z prof. Eugeniuszem Cezarym Królem i prezentacja niemieckich zdjęć z okupowanej stolicy. Historyk prof. Eugeniusz C. Król opowie o obrazie Polski i Polaków w propagandzie niemieckiej i życiu codziennym w okupowanej Warszawie, ilustrując swoją prezentację materiałami propagandowymi i zdjęciami wykonanymi przez żołnierzy niemieckich.

14.00–17.00 - Pokaz niemieckich kronik z Generalnej Guberni oraz filmów dokumentalnych, m.in. "Wina Ikara", cz. I w reż. Marka Drążewskiego.

17.30–19.00 - "Stajnia na Salwatorze" (1967, 78 min.), reż. Paweł Komorowski – film fabularny; Michał otrzymuje rozkaz wykonania wyroku na swoim przyjacielu, który załamał się w czasie śledztwa prowadzonego przez gestapo, następuje fala aresztowań. Film, według scenariusza Jana Józefa Szczepańskiego, pokazuje dramatyczne losy i wybory młodych działaczy Podziemia. Sugestywny obraz okupacyjnej rzeczywistości.

23 września, niedziela - "Okupacja sowiecka"

12.00–13.30 - "Planeta Kołyma" – spotkanie z Waldemarem Pomaskim, więźniem łagrów Kołymy, i historykiem dr. Małgorzatą Giżejewską inspirowane programem telewizyjnym "Kołyma" (TVN Discovery Historia) – poprowadzi Alicja Wancerz-Gluza

14.00–16.30 - Pokazy filmów dokumentalnych, m.in. Las katyński (1990, 53 min.) w reż. Marcela Łozińskiego

17.00–18.30 - "Wejście do Lwowa" - spotkanie z Andriejem Pawłyszynem, historykiem ukraińskim oraz pokaz archiwalnych materiałów propagandowych. Opowieść o sowietyzacji i depolonizacji Lwowa oraz dyskusja z udziałem polskich historyków o sowieckiej propagandzie i metodach działania przedwojennego komunisty na Kresach Wschodnich.

19.00–20.40 - "Wszystko, co najważniejsze" (1992, 98 min.), reż. Robert Gliński – film fabularny; Ekranizacja autobiograficznej opowieści Oli Watowej, żony słynnego polskiego poety, futurysty. Film zaczyna się przed II wojną światową i opowiada o późniejszych dramatycznych losach rodziny Watów: zesłaniu w głąb Rosji, powrocie do ojczyzny po zakończeniu wojny i emigracji do Francji.

24–27 września, poniedziałek–czwartek

10.00–15.00 - "Kres Niepodległej" – spotkania edukacyjne dla młodzieży

15.00–17.00 - Pokaz kronik niemieckich z Generalnej Guberni oraz filmów dokumentalnych dotyczących okupacji niemieckiej i sowieckiej.

25 września, wtorek

17.00–18.30 - "W rocznicę krwawego poniedziałku. Naloty na Warszawę we wrześniu 1939" – spotkanie z historykiem prof. Tomaszem Szarotą oraz pokaz archiwalnych kronik Juliena Bryana. Spotkanie z prof. Tomaszem Szarotą w rocznicę największych bombardowań Warszawy, które były bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji o kapitulacji stolicy.

27 września, czwartek

17.00–18.30 - Studium utraty niepodległości poświęcone książce "Zamojszczyzna 1918-59" Zygmunta Klukowskiego; Niezwykłe świadectwo Zygmunta Klukowskiego, historyka, regionalisty i lekarza ze Szczebrzeszyna, to studium polskiej niepodległości i przede wszystkim – jej upadku po 1939 roku. Klukowski w swoim dzienniku utrwalał dzień po dniu historię regionu – Zamojszczyzny – który jak w soczewce pokazuje dzieje całego kraju. Redaktorzy z „Tygodnika Powszechnego” oraz Ośrodka KARTA (wydawcy książki), odwołując się do zdjęć archiwalnych, przedstawią fenomen tego wyjątkowego świadectwa.

28 września, piątek

12.00 - "Pogotowie Archiwalne" - konferencja prasowa Ośrodka KARTA; W spotkaniu podsumowującym działalność "Pogotowia Archiwalnego" – mającego na celu ratowanie XX-wiecznych dokumentów życia społecznego – uczestniczyć będą inicjatorzy przedsięwzięcia oraz sponsorzy – PZU S.A. i DaimlerChrysler.

13.00–17.00 - Pokazy filmów dokumentalnych dotyczących obrony i upadku Warszawy w rocznicę kapitulacji stolicy 28 września 1939 roku.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości

Psychiatra, profesor Tadeusz Pietras powiedział w TVN24, że co piąty senior w Polsce "cierpi na zaburzenia nastroju o charakterze depresji". To - jak wskazał - dużo większy odsetek niż w państwach zachodnich. - Na depresję składa się pewien komplet objawów. Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób. Czasami depresja może mieć charakter maskowany - wyjaśnił.

Choruje co piąty senior. "Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób"

Choruje co piąty senior. "Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób"

Źródło:
TVN24

Papież Franciszek "miał spokojną noc i odpoczął" - głosi najnowszy, krótki komunikat Watykanu w sprawie papieża, który ukazał się w niedzielę rano. Dzień wcześniej doszło do pogorszenia stanu 88-letniego Franciszka.

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia papieża

Najnowszy komunikat o stanie zdrowia papieża

Źródło:
Reuters, PAP

Pomimo zaangażowania wielu osób i prowadzonej ponad półtorej godziny resuscytacji, nie udało się uratować życia turysty w Beskidach. Mężczyzna został znaleziony przez postronne osoby około 100 metrów od szczytu Klimczoka (Śląskie).

100 metrów od szczytu znaleźli nieprzytomnego turystę. Nie udało się go uratować

100 metrów od szczytu znaleźli nieprzytomnego turystę. Nie udało się go uratować

Źródło:
PAP

Bomba ekologiczna - tak mówi się o skażonych terenach po dawnych zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Miasto nie jest w stanie wziąć na siebie kosztów oszyszczenia, które są szacowane na kilka miliardów złotych. Bez pomocy państwa lub Unii Europejskiej jest to niemożliwe. Hydrogeolog dr hab. inż. Mariusz Czop, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mówi wprost o "gigantycznej porażce naszego państwa".

To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"

To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"

Źródło:
tvn24.pl

Wyszli do lasu w miejscowości Rzeczków (Łódzkie), żeby ściąć drzewa. Znaleziono ich przygniecionych. 68-letni mężczyzna zginął na miejscu, 41-latek zmarł w szpitalu.

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyją dwaj mężczyźni

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyją dwaj mężczyźni

Źródło:
tvn24.pl

Olaf Scholz walczy o utrzymanie się na stanowisku kanclerza. Przed trzema laty polityk z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) zastąpił w tej roli Angelę Merkel, przerywając tym samym 16-letnie rządy chadecji. Po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku, gdy jego partia nie zdobyła nawet 15 procent, na kanclerza spadła fala krytyki. Prasa pisała wówczas, że "Niemcy mają dość Olafa Scholza" i że "teraz prawie nie ma znaczenia, czego żąda lub co obiecuje". Upadek jego rządu potwierdził złą passę polityka. Z jakimi obietnicami idzie do tych wyborów?

Dlaczego "Niemcy mają dość" Olafa Scholza

Dlaczego "Niemcy mają dość" Olafa Scholza

Źródło:
Berliner Morgenpost, Deutsche Welle, PAP, tvn24.pl

Miliarder, 94-letni Warren Buffet, sprzedał pod koniec 2024 roku akcje o wartości ponad 134 miliardów dolarów. Zwiększył tym samym zapas gotówki firmy Berkshire, w której jest prezesem, do rekordowej sumy 334 miliardów dolarów - wynika z rocznego raportu. Nie wyjaśnia jednak powodów swojej decyzji.

Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego

Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego

Źródło:
PAP

Warunki proponowanej nowej umowy o amerykańskim udziale w przychodach z minerałów i złóż naturalnych Ukrainy wydają się jeszcze surowsze dla Kijowa, niż pierwotna, odrzucona przez Ukraińców wersja - pisze "New York Times". Projekt zakłada przekazanie USA 500 miliardów dolarów dochodów z eksploatacji surowców. Amerykański sekretarz skarbu Scott Bessent stwierdził, że ta umowa będzie "jasnym sygnałem dla Rosji".

"Szereg zobowiązań" i potężne kwoty. Media: warunki nowej wersji umowy jeszcze cięższe dla Ukrainy

"Szereg zobowiązań" i potężne kwoty. Media: warunki nowej wersji umowy jeszcze cięższe dla Ukrainy

Źródło:
New York Times, PAP

W mieście Trujillo na północy Peru zawalił się dach w części restauracyjnej tamtejszego centrum handlowego. Lokalne media przekazały, że co najmniej sześć osób zginęło, a 82 zostały ranne. W całym regionie La Libertad ogłoszono dwa dni żałoby.

Zawalił się dach centrum handlowego. Dwa dni żałoby

Zawalił się dach centrum handlowego. Dwa dni żałoby

Źródło:
PAP

W sobotę wieczorem pracownicy rządu federalnego USA otrzymali e-maile z działu kadr Biura Zarządzania Personelem Stanów Zjednoczonych (OPM), z prośbą o przesłanie informacji co udało się im zrobić w pracy w minionym tygodniu - donosi Reuters. Brak odpowiedzi ma być podstawą do zwolnienia z pracy. Chwilę wcześniej Musk zapowiedział takie działanie w serwisie X.

"Co robiłeś w zeszłym tygodniu?" Musk przepytuje urzędników, za brak odpowiedzi grozi zwolnieniami

"Co robiłeś w zeszłym tygodniu?" Musk przepytuje urzędników, za brak odpowiedzi grozi zwolnieniami

Źródło:
Reuters, X, PAP, tvn24.pl

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powstania powodzi błyskawicznych w stolicy Botswany. W wyniku żywiołu zginęło siedem osób, tym troje dzieci -poinformował w sobotę prezydent Duma Boko.

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Źródło:
Reuters

W niedzielę o 8 rano rozpoczęły się przedterminowe wybory w Niemczech. Obywatele tego kraju wybierają nowy skład Bundestagu. Sondaże wskazują na przewagę chadeków, a jej lider Friedrich Merz jest faworytem do objęcia urzędu kanclerza.

Niemcy głosują. Jest jeden faworyt w sondażach

Niemcy głosują. Jest jeden faworyt w sondażach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Sąd utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie wypadku drogowego z udziałem byłego zastępcy dyrektora Służby Więziennej Artura Dziadosza. Podstawą były opinie biegłych, którzy ocenili, że do śmiertelnego potrącenia pieszej na pasach nie doszło z winy kierowcy.

Były wiceszef Służby Więziennej śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd zajął się decyzją o umorzeniu śledztwa

Były wiceszef Służby Więziennej śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd zajął się decyzją o umorzeniu śledztwa

Źródło:
PAP

W trzecią rocznicę wybuchu inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę Wielka Brytania ogłosi największy od początku agresji pakiet sankcji przeciwko Moskwie - zapowiedział szef brytyjskiej dyplomacji David Lammy. Dzień wcześniej premier Keir Starmer rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. 

Chcą "przykręcić śrubę" Rosji. Szykują największy pakiet sankcji

Chcą "przykręcić śrubę" Rosji. Szykują największy pakiet sankcji

Źródło:
PAP, Reuters

Kolejna fala obfitych opadów śniegu nawiedziła wybrzeże Morza Japońskiego. Miejscami grubość pokrywy śnieżnej przekracza pięć metrów.

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Miejscami leży ponad pięć metrów śniegu

Źródło:
Reuters, NHK

- Przyszłość jest naturalną konsekwencją naszych działań tu i teraz. Tylko na nią jeszcze mamy wpływ. Dlatego tak ważne, żeby dobrze się do niej przygotować - mówi Natalia Hatalska, założycielka i dyrektorka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. W rozmowie z tvn24.pl wskazuje, że kolejnym obszarem, który ludzkość będzie próbować cyfryzować są zmysły. -Doświadczenia cyfrowe mają w ten sposób stać się pełniejsze - wyjaśnia.

Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"

Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"

Źródło:
tvn24.pl

Nie ma się z czego śmiać. Bądźmy poważni, bo sytuacja robi się naprawdę poważna - napisał na platformie X premier Donald Tusk. Nastąpiło to krótko po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

Źródło:
PAP

Skute lodem o tej porze roku jezioro White Bear Lake w stanie Minnesota to zwyczajny widok. Ale uwięziony w nim samochód marki Buick to, zdaniem miejscowych, "coś niezwykłego".

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Auto uwięzione w zamarzniętym jeziorze. Właściciel zwleka, policjanci apelują

Źródło:
CBS News

Wierni z różnych krajów przychodzą kolejny dzień pod rzymską Poliklinikę Gemelli, gdzie przed pomnikiem Jana Pawła II zostawiają świeczki i kwiaty oraz modlą się o zdrowie przebywającego tam ósmy dzień papieża Franciszka. Włoska prasa pisze, że "świat niepokoi się i modli się za papieża" i że "kluczowe będą najbliższe godziny".

"Forza Francesco", "milczenie Kurii". Włoska prasa: świat niepokoi się

"Forza Francesco", "milczenie Kurii". Włoska prasa: świat niepokoi się

Źródło:
PAP

Spotkanie z Donaldem Trumpem traktuję jako dopełnienie procesu po tym, jak wcześniej rozmawiałem z sekretarzem obrony USA i generałem Keithem Kelloggiem - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcinem Wroną. Mówił także o "sprytnym planie" dotyczącym amerykańskiego zaangażowania w rozmowy o zakończeniu wojny między Ukrainą a Rosją, który jednocześnie byłby "swoistą gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy".

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Źródło:
TVN24, PAP

Prezydent USA Donald Trump, w czasie przemówienia na konferencji CPAC, mówił, że w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie rozmawia zarówno z Władimirem Putinem, jak i Wołodymyrem Zełenskim. - Chcemy, by Ukraina dała nam coś za wszystkie pieniądze, które na nią wyłożyliśmy - powiedział. Ocenił też, że działania jego poprzednika Joe Bidena w tym zakresie były "głupie".

Trump o Ukrainie: to dotyczy Europy, a nie nas

Trump o Ukrainie: to dotyczy Europy, a nie nas

Źródło:
TVN24, PAP
Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Depresja to groźna choroba, która może być śmiertelna. Jej objawy mogą zostać niezauważone zarówno u siebie, jak i u bliskich. Eksperci podkreślają, że nie można lekceważyć depresji i warto sięgnąć po profesjonalne wsparcie. Oto aktualna lista, gdzie szukać pomocy. 

Światowy Dzień Walki z Depresją. Tu znajdziesz profesjonalną pomoc

Światowy Dzień Walki z Depresją. Tu znajdziesz profesjonalną pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Jest z nami prezydent Duda z Polski. To fantastyczny człowiek, mój wielki przyjaciel - mówił na konferencji konserwatystów CPAC prezydent Donald Trump. Polski prezydent wtedy wstał i pomachał zgromadzonym. Później z szefem swojego gabinetu Marcinem Mastalerkiem bił brawo na stojąco, gdy Trump mówił, że urzędnicy do spraw równości zostali zwolnieni.

Andrzej Duda na konferencji konserwatystów. Wstaje, macha, bije brawo

Andrzej Duda na konferencji konserwatystów. Wstaje, macha, bije brawo

Źródło:
tvn24.pl

Atak z użyciem siekiery w Wałbrzychu. Poważnie ranna w twarz została dwudziestolatka, do szpitala trafił również pięćdziesięcioletni mężczyzna. Do sprawy zatrzymano osiemnastolatka. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Młoda kobieta trafiona siekierą w twarz, policja zatrzymała 18-latka

Młoda kobieta trafiona siekierą w twarz, policja zatrzymała 18-latka

Źródło:
tvn24.pl
Tak wytrenowano chińską AI

Tak wytrenowano chińską AI

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o remake'u klasycznego horroru "Nosferatu", wyczekiwanym powrocie serialu "Biały Lotos", nowej roli Cezarego Pazury i planowanym występie AC/DC tego lata w Polsce.

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

Źródło:
tvn24.pl