Czołowe zderzenie na prostym odcinku drogi. Zginęły cztery osoby, w tym dziecko. Śledztwo prokuratury

Aktualizacja:
Autor:
tas,
akr,
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Cztery osoby nie żyją, w tym dziecko. Czołowe zderzenie na drodze S22 (materiał z 7.08.2022)
Cztery osoby nie żyją, w tym dziecko. Czołowe zderzenie na drodze S22 (materiał z 7.08.2022)TVN24
wideo 2/2
TVN24Cztery osoby nie żyją, w tym dziecko. Czołowe zderzenie na drodze S22

Prokuratura wszczęła postępowanie po wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu na drodze S22 w okolicy Kamienniku Wielkim (województwo warmińsko-mazurskie). W tragicznym zdarzeniu zginęły cztery osoby, w tym dziecko - poinformowała policja.

Do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę po południu na drodze S22 w okolicach Kamiennika Wielkiego pod Elblągiem. Podróżowało nimi w sumie pięć osób. Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina z Gdańska, a volkswagenem - 21-letni mężczyzna.

Informację potwierdził nam jeszcze w niedzielę Jakub Sawicki z elbląskiej policji. - Zginął kierowca volkswagena oraz małżeństwo w wieku 32 lat z czteroletnim synem. Ich roczna córka została natomiast przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - dodał. Jak przekazał mediom w poniedziałek, "jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo".

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski przekazał, że prokuratura rejonowa wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie tego wypadku. Kluczowa dla przebiegu tej sprawy ma być opinia biegłego. Wiadomo, że do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, a warunki meteorologiczne były dobre. Auta zderzyły się czołowo.

Wypadek na drodze S22TVN24

Droga jest przejezdna

Do wypadku doszło dwa kilometry przed węzłem Młynary. Początkowo trasa była całkowicie zablokowana, potem wprowadzono objazdy przez Frombork i Pasłęk. Olsztyńska GDDKiA podała w komunikacie, że utrudnienia zakończyły się po ponad czterech godzinach.

Droga S22, na której doszło do wypadku, ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To dawna "berlinka", czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca.

Droga szybkiego ruchu S22, gdzie doszło do zderzeniaTVN24

Trzy zastępy straży pożarnej

Na miejscu wypadku pracowały trzy zastępy straży pożarnej i dwa OSP, czyli 20 ratowników, którzy między innymi pomagali w zapewnieniu dostępu do poszkodowanych znajdujących się w rozbitych autach.

Droga szybkiego ruchu S22, na której doszło do zderzenia, ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Autor:tas, akr, eŁKa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości