20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021. "Nie ma drugiej takiej stacji"

Źródło:
TVN24
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24
wideo 2/35
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24

Zwieńczeniem Top of the Top Sopot Festival 2021 był jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia TVN24. To nie tylko plejada wybitnych artystów na scenie, ale także sentymentalna podróż w czasie, ubarwiona licznymi wspomnieniami, anegdotami, a przede wszystkim emocjami, które od lat możemy dzielić razem z Państwem. Za co serdecznie dziękujemy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Top of the Top Sopot Festival 2021 to były trzy dni niezwykłych muzycznych przeżyć i doskonałej rozrywki. W czwartek koncert miał jednak charakter wyjątkowy - był to jubileusz 20-lecia TVN24.

Tak relacjonowaliśmy koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021 w tvn24.pl

Na scenie razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpili między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.

Podczas koncertu usłyszeliśmy takie hity, jak: "Nie pytaj o Polskę", "Kiedy powiem sobie dość", "Testosteron", "Małe rzeczy", "Weź nie pytaj", "Varsovie" czy "Hej Wy".

Dziennikarze TVN24 na scenie

Na scenie, oprócz gwiazd muzycznych, pojawili się także licznie dziennikarze TVN24.

Monika Olejnik i Piotr KraśkoTVN24

Publiczność i telewidzów przywitali Monika Olejnik i Piotr Kraśko.

- Witam w wolnych mediach - powiedziała prowadząca "Kropkę nad i".

- Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. A wolność jest najważniejsza, bo dzięki temu, że jesteśmy wolni, możemy mówić to, co wiemy, że jest prawdą, a wy macie prawo wiedzieć - powiedział Piotr Kraśko, nawiązując do występu Zalewskiego.

- Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej - dodała Olejnik.

Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery Leśnej
Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery LeśnejTVN
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszona
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszonaTVN

Na scenie pojawili się także Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski.

Marta Kuligowska, Andrzej MorozowskiTVN24

- Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku - powiedziała prowadząca program "Polska i Świat".

- Cały czas się czegoś uczymy. Uczymy się w samolocie, w domu. Ostatnio nauczyliśmy się, jak niebezpieczne może być połączenie muzyki i polityki. A właściwie muzyka i polityki - mówił prowadzący program "Tak jest".

Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku
Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początkuTVN

Kasia Kieli: największe podziękowania należą się Państwu

Na scenie nie zabrakło też Diany Rudnik i Grzegorza Kajdanowicza.

Zaprosili na scenę Kasię Kieli, przewodniczącą Rady Fundacji TVN oraz prezes i dyrektor zarządzającą Discovery EMEA, a także Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji TVN, reporterkę "Faktów" TVN i prowadzącą "Fakty po Faktach" w TVN24.

Kasia Kieli złożyła gratulacje wszystkim, którzy stoją za TVN24. - Tym, którzy są na ekranie, i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała. Wszystkim gratuluję i wszystkim bardzo dziękuję - mówiła.

- Ale największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy. To nie są puste słowa, to nie slogany. Naprawdę naszą misją jest Wam służyć. I wiemy, że możemy na Was liczyć. Każdego dnia, a w tych ostatnich dniach szczególnie. To jest dla nas szczególnie ważne, to ciepło, serdeczność i życzenia, które od Was płyną - kontynuowała.

Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy
Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemyTVN

Fundacja TVN24 wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony

Dyrektor zarządzająca Discovery EMEA mówiła także o ważnej społecznie roli, jaką odgrywa Fundacja TVN.

- Możemy także liczyć na szersze grono, które nas wspomaga, na dziennikarzy, na inne media. Chciałam powiedzieć, że ten dzisiejszy koncert, który tutaj widzimy, jest jednocześnie transmitowany i emitowany w największych portalach, w Onecie, w Wirtualnej Polsce, w Gazecie.pl i w Interii. Bardzo im wszystkim dziękujemy - mówiła dalej.

- W TVN-ie chcemy także pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy, niesamowitego wyzwania. Dla problemu, który naprawdę jest krytyczny, a po okresie pandemii - w szczególności. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony - mówiła.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMSTVN

Fundację można wesprzeć na kilka sposobów:

- wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT); - wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966; - dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001; - bezpośrednio na stronie Fundacji TVN "Nie jesteś sam"; - na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze

Głos zabrała także Katarzyna Kolenda-Zaleska.

- Muszę podziękować za te 250 milionów złotych, które nam Państwo ofiarowali przez te 20 lat. Nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy. Pomogliśmy tysiącom dzieci, seniorom, osobom najuboższym, wybudowaliśmy szpitale, wyremontowaliśmy oddziały szpitalne w całej Polsce - wyliczała.

- Dla mnie jako dla reporterki "Faktów" i TVN24 jest oczywiste i jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do wolnego wyboru i wolnych mediów. A jako prezes Fundacji jestem też pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do pomocy, której sama nie zapewnia. Chciałam uspokoić naszych podopiecznych, nie martwcie się, będziemy pomagać z całych sił i zawsze, jesteśmy i będziemy - zapewniła.

- A teraz znów muszę prosić Państwa o pomoc. Te 250 milionów to jest za mało. Chcemy zbudować wielkie, nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na pocovidowy świat - dodała Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze
Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawszeTVN

Na scenie pojawili się także Dorota Gardias i Tomasz Sianecki.

- Kiedy dostałam zaproszenie na casting do TVN Meteo, byłam studentką trzeciego roku pedagogiki. Podjęłam to wyzwanie. Ćwiczyłam na starej szafie, która służyła mi za mapę pogodową, a mikrofonem była oczywiście szczotka do włosów - wspominała prezenterka.

- Chciałem być komentatorem sportowym. Poszedłem na próbę kamerową i jedyna rzecz, którą usłyszałem, to: "pan ma za okrągłą twarz" - żartował Sianecki.

Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowym
Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowymTVN
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungee
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungeeTVN

Piasecki: dla takich chwil, dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód

Kolejną parą prezenterów podczas specjalnego koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia TVN24 byli Katarzyna Zdanowicz oraz Konrad Piasecki.

Prowadzący "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę" przyznał, że "dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód".

- Stojąc tutaj na scenie, dopiero zrozumiałam, czemu artyści tak chętnie wracają do Opery Leśnej w Sopocie - przyznała Zdanowicz.

Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód
Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawódTVN

Jędrzejowska: weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć

Na scenie zagościli także Anna Jędrzejowska i Piotr Jacoń.

Prowadząca "15 na żywo" nawiązała do utworu "Weź nie pytaj", który chwilę wcześniej śpiewał Paweł Domagała. - A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć – "weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć" - powiedziała.

Z kolei prowadzący "Dzień po Dniu" wrócił wspomnieniami do swojego dzieciństwa, które spędził w Trójmieście. - Wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej - wspominał.

Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej
Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery LeśnejTVN

Olejnik: od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt

Jak zażartował Piotr Kraśko, reasumpcja zdarza się nie tylko w Sejmie. Prezenter wspólnie z Moniką Olejnik ponownie pojawił się więc na scenie. Prowadząca "Kropkę nad i" przypomniała, jak ważne są w codziennym życiu, zwłaszcza w czasie pandemii, szacunek i wzajemna życzliwość.

Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwość
Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwośćTVN

- Można pisać świetne piosenki do szuflady, ale nie można robić newsów do szuflady. Newsy mają sens tylko wtedy, kiedy Wy jesteście - zwrócił się do widzów Piotr Kraśko.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów

W swoim kolejnym wejściu Grzegorz Kajdanowicz podkreślał, że "tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów". - Bez wolnych mediów nie ma wolnych wyborów i nie ma w ogóle wolności - powiedział.

- To nie jest żadna łaska, żaden prezent, żaden przywilej. To jest nasze wywalczone, zapisane w konstytucji prawo. A Państwo mają prawo czerpać wiedzę z takiego źródła, z jakiego Państwo chcą - dodała partnerująca mu na scenie Diana Rudnik.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów
Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediówTVN

Konrad Piasecki podczas swojego kolejnego wystąpienia zwracał uwagę, że telewizja jest pracą zespołową.

Katarzyna Zdanowicz przyrównała pracę w telewizji do góry lodowej. Widzowie widzą szczyt, ale nie widzą tego, co pod wodą. – Ten szczyt to jest ledwie kilka procent tego, co dzieje się pod powierzchnią. Jesteśmy na samym szczycie, ale to nie tylko my – dodała.

Konrad Piasecki: telewizja jest pracą zespołową, jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicie
Piasecki: telewizja jest pracą zespołową i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicieTVN

Anna Jędrzejowska mówiła, że w pracy dziennikarza "najważniejszy jest bagaż doświadczeń".

- My to zawodowe często dzielimy z Państwem. Dzięki Państwu je zyskujemy, choć często dla Państwa to są doświadczenia życiowe, również koszmarne - mówiła.

- Z zawodem dziennikarza tak być powinno, żeby w powodzi tematów umieć dostrzec osobistą historię, a często ten wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem – miałem tak, kiedy rozmawiałem z rodzicami osób transpłciowych. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami, mam nadzieję, że również waszymi. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy, każdy z nas może się tą mniejszością stać - mówił Piotr Jacoń.

Michał Samul: nie ma drugiej takiej stacji

Na zakończenie koncertu na scenę wyszli wszyscy dziennikarze, którzy wystąpili w Sopocie.

Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul podziękował zarówno załodze, która tworzy TVN24, ale także widzom, którzy oferują "coś bardzo cennego, oferują swoje zaufanie, swój czas, swoją uwagę".

- Dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację, której tak bardzo zaufały miliony Polaków. Stację, której wyników oglądalności, ale przede wszystkim pozycji w sercach widzów zazdroszczą nam w całej Europie i świecie, bo nie ma drugiej takiej stacji - powiedział redaktor naczelny TVN24.

Mówiąc o obecnych na scenie dziennikarzach, Michał Samul zwrócił uwagę, że "to jest tylko ułamek tej ponad tysiącosobowej grupy, która codziennie od świtu do zmierzchu, w kraju i poza granicami, w upale i mrozie ciężko pracuje dla widzów". - Nawet w tej urodzinowej chwili duża część z nas jest w pracy - zauważył.

Redaktor naczelny TVN24 o "najwspanialszym urodzinowym prezencie"

- Myślę, że warto oglądać TVN24, codziennie mamy dla Was całą prawdę, całą dobę. A teraz bardzo istotne jest to, że "Twoim prawem jest wiedzieć". I nikt nie może Polakom nawet próbować zabierać tego prawa - mówił redaktor naczelny TVN24.

- Dziękuję w imieniu TVN24 za Waszą obronę wolności słowa, za obronę wolnych mediów. To wsparcie, które dostaliśmy od Was, to był największy, najwspanialszy urodzinowy prezent. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni z naszej ciężkiej pracy, z naszych zawodowych zasad, z naszej postawy, po prostu z TVN24 - podkreślił

Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację
Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stacjęTVN

Autorka/Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których do rywalizacji stanęli Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont i 3 głosy elektorskie, a Donald Trump - Kentucky i Indianę, które w sumie dają mu 19 głosów elektorskich. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. Vermont dla Harris, Kentucky i Indiana dla Trumpa

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. Vermont dla Harris, Kentucky i Indiana dla Trumpa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24