Polska

Szydło przedstawiła swoją drużynę. "Mamy gotowe rozwiązania"

Polska

Beata Szydło na zakończeniu konwencji programowej PiS
tvn24Beata Szydło ostatniego dnia konwencji programowej PiS

- Potrzebni są ludzie, którzy potrafią podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, i nie boją się mówić czasem rzeczy mało popularnych (...) Jesteśmy tu dzisiaj wszyscy - mówiła Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera, ostatniego dnia konwencji programowej partii. Na scenie towarzyszli jej eksperci pracujący nad programem PiS.

- Nasza piękna konwencja dobiega końca, ale mimo, że kończy się czas rozmów o Polsce tutaj, w Katowicach, to rozpoczyna się wielka debata, którą będziemy kontynuować przez kolejne dni, miesiące i lata. Bo będziemy przez wiele lat nie tylko rozmawiać z Polakami, ale też będziemy mieli im coś do powiedzenia - mówiła Beata Szydło na podsumowaniu 3-dniowej konwencji w Katowicach, podczas której przedstawiony został program przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

- Dzisiaj potrzebny jest dialog i wzajemne rozumienie się. I potrzebni są ludzie, którzy potrafią podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, i nie boją się mówić czasem rzeczy mało popularnych, ale mają cel i wiedzą, że ten cel, ta wielka sprawa, która przed nami, nazywa się Polska - mówiła kandydatka PiS na premiera. - I dzisiaj jesteśmy tu wszyscy - podkreśliła.

"Zespół z pomysłem na Polskę"

- Mamy przygotowane rozwiązania i to jest zasługa zespołu ludzi, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te dobre rozwiązania i będą dalej tworzyć te rozwiązania. Będą sprawiać, że to o czym dzisiaj tu mówiliśmy, będzie realizowane tak, jak będzie realizowane to, co obiecaliśmy i zadeklarowaliśmy - powiedziała Beata Szydło, nie wymieniając jednak osób wchodzących w skład tego zespołu.

- To jest zespół ludzi, którzy mają pomysł na Polskę, którzy myśląc Polska, myślą o nas wszystkich. A w mojej drużynie, biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka i dla tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość, i dla tych, którzy do tej pory dokonywali innych wyborów, i dla tych, którzy nie chodzili na wybory. Czekam na was w mojej drużynie, jest miejsce dla każdego, dla każdego, kto chce dobrej zmiany - mówiła Szydło.

Śląsk symbolem polskich potrzeb

- My nie jesteśmy na Śląsku, dlatego że są wybory. My nie przyjeżdżamy na Śląsk, dlatego że jest kampania wyborcza. Jesteśmy na Śląsku zawsze w ważnych dla Prawa i Sprawiedliwości chwilach - zwróciła się Szydło do mieszkańców Śląska.

- Tylko tu na Śląsku jest symbol tego, co w Polsce jest dzisiaj potrzebne - przemysł, budowanie polskiego przemysłu, przedsiębiorczość, praca, mądrzy ludzie, którzy wiedzą, co zrobić, żeby nawet, kiedy jest trudno, wszelkie przeciwności pokonać i iść do przodu - podkreśliła.

PiS prezentuje swój program

W sobotę podczas konwencji programowej PiS w Katowicach Beata Szydło przedstawiła propozycje gospodarcze i społeczne tej partii. Wymieniła m.in. 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego, a także obniżenie VAT do 22 proc. Koszt realizacji tych propozycji miałby wynieść 39 mld zł.

Według szacunków opozycji, koszt propozycji PiS byłby znacznie wyższy. Premier Ewa Kopacz oceniła propozycje PiS jako nierealne i zapowiedziała na początek września przedstawienie programu Platformy Obywatelskiej.

W niedzielę w Katowicach zakończyła się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowań współpracujących z PiS. Politycy prawicy i zaproszeni przez nich eksperci debatowali od piątku na temat zmodernizowanego programu prawicy na jesienne wybory.

Autor: mm/tr / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości