"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

SZLACHETNA PACZKA
"Weekend cudów" już za tydzień. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców
Źródło: TVN24

"Weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki, już za tydzień. By doświadczyło ich jak najwięcej osób, wciąż potrzeba chętnych do pomocy. Najwięcej Rodzin czeka na darczyńców w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim.

W sztabie Szlachetnej Paczki w Krakowie praca wre. Wciąż na pomoc czeka prawie 1,5 tysiąca rodzin z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego - tam rodzin oczekujących na pomoc jest najwięcej.

- Tutaj w sztabie wszyscy czekają na ten moment, kiedy licznik rodzin pokaże zero, bo to będzie oznaczało, że każda osoba, która potrzebowała pomocy ją otrzymała - relacjonował reporter TVN24.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żyją w trudnych warunkach, na jedzenie zostaje im 300 złotych. Pani Wanda z córką czekają na Szlachetną Paczkę

"To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

- Odwiedziliśmy ponad 25 tysięcy domów - powiedziała Joanna Sadzik, prezeska zarządu stowarzyszenia Wiosna. Wyznała, że dla niej "sytuacja, w której ktoś mówi: jestem głodny, jest niewyobrażalna". - Jesteśmy w XXI wieku, w, w miarę, bogatym kraju, w którym dobrze żyjemy, w którym wiemy że marnuje się mnóstwo żywności, a wciąż są osoby, które mówią: niedojadam - zauważyła.

Reporter TVN24 spotkał w krakowskim sztabie aktorkę Lidię Bogaczównę, która przygotowywała Szlachetną Paczkę wraz z grupą swoich studentów kierunku aktorskiego.

- Paczek jest tutaj dużo. Jest tu na przykład (paczka) dla pani, która marzyła o kuchence, dla pani, która marzyła o kursie florystycznym, jest też kurs na prawo jazdy. To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie - powiedziała artystka.

"Weekend cudów"

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki zakończy się 16 i 17 grudnia, podczas tak zwanego "weekendu cudów". To wtedy potrzebujące rodziny i osoby otrzymają przygotowane dla nich prezenty. W ich przekazaniu pomogą wolontariusze.

Paczkę można skompletować samodzielnie lub w grupie. Można także wpłacać fundusze, dzięki którym wolontariusze Szlachetnej Paczki zakupią potrzebne produkty – chodzi często o przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania: żywność, odzież, pościel, pralkę.

Pomóc można też np. przynosząc stary, niepotrzebny telefon do salonu jednego z operatorów sieci komórkowej lub kupując kawę na stacji paliw, zaangażowanej w akcję.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: