Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Polscy gamerzy mają wielkie serca, nie tylko do rywalizacji, ale i pomocy. To dzięki ich zaangażowaniu w poprzednich edycjach Gra Paczki udało się zebrać łącznie ponad 650 000 złotych. Dziś rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez Szlachetną Paczkę. Sylwia Piestrzyńska.

Projekty takie jak Szlachetna Paczka czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rodzą się z pasji ukierunkowanej na budowaniu czegoś silnego tam, gdzie jest najciężej - mówił w "Faktach po Faktach" Piotr Cieszewski, himalaista, zdobywca Mount Everestu. - Podziwiam osoby, które stworzyły te projekty, trzeba im pomagać w tym dziele - zgodził się z nim Rafał Sonik, kierowca rajdowy, zwycięzca rajdu Dakar, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.

- Nie życzę nikomu samotności. To jest największa kara, jaka człowieka może spotkać - płacze pani Krystyna. Jej i innym, samotnym, starszym osobom pomóc ma ponad 300 wolontariuszy, którzy właśnie ruszyli do domów seniorów na pierwsze spotkania. To pomysł ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia WIOSNA na aktywizowanie starszych osób. Materiał programu "UWAGA!" TVN.

- W blisko 700 miejscach w całej Polsce darczyńcy z paczkami przyjeżdżają teraz do magazynów i przekazują je wolontariuszom, którzy ruszają do rodzin - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Agnieszka Czapla ze "Szlachetnej paczki". Wspólnie z aktorką Darią Widawską wolontariuszka opowiadała o finale tegorocznej edycji tej akcji oraz o inicjatywie Akademia Przyszłości.