Szczepienia na COVID-19 dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Minister: zapisy ruszą 12 grudnia

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Szczepienia na COVID-19 dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Minister: zapisy ruszą 12 grudnia (wideo z 8.12.2022)
Szczepienia na COVID-19 dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Minister: zapisy ruszą 12 grudnia (wideo z 8.12.2022)TVN24
wideo 2/23
TVN24Szczepienia na COVID-19 dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Minister: zapisy ruszą 12 grudnia

12 grudnia ruszą zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do czterech lat - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Niedzielski na konferencji mówił o sytuacji epidemicznej w Polsce. - W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z przesileniem, które polega na odwróceniu tendencji. Do tej pory mieliśmy do czynienia z takim systematycznym spadkiem liczby zakażeń i liczby hospitalizacji. Mniej więcej od półtora tygodnia tendencja się odwróciła i odnotowujemy wzrost. W tej chwili te przyrosty z tygodnia na tydzień, jeśli mówimy o liczbie infekcji, są rzędu 20 procent. Ale liczba zakażeń pozostaje nieduża. Dziennie około 450-500 zakażeń - przekazał.

- Prowadzimy prace analityczne, które prognozują przebieg kolejnych fal. Apogeum kolejnej fali jest prognozowane na koniec stycznia - dodał.

Niedzielski: W ostatnich tygodniach rośnie liczba zakażeń i hospitalizacji. Jest przesilenie, odwrócenie tendencji
Niedzielski: W ostatnich tygodniach rośnie liczba zakażeń i hospitalizacji. Jest przesilenie, odwrócenie tendencjiTVN24

Niedzielski: ruszają szczepienia dla dzieci od szóstego miesiąca do czwartego roku życia

Niedzielski poinformował o "poszerzeniu możliwości szczepień przeciwko COVID-19". - Do Polski dotarły 5 grudnia szczepionki dla grupy wiekowej od szóstego miesiąca do wieku czterech lat. Otrzymaliśmy blisko pół miliona dawek. Schemat szczepienia jest trójdawkowy, więc wystarczy na zaszczepienie 168 tysięcy osób - mówił.

- Schemat jest taki, że dwie dawki - pierwsza i druga są podawane w odstępie trzech tygodni, a trzecia, ta dodatkowa dawka, jest podawana po 8 tygodniach od przyjęcia drugiej dawki - wyjaśniał.

- W nocy z 11 na 12 grudnia wystawione zostaną e-skierowania dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Populacja tej grupy to blisko dwa miliony dzieci. Od 12 grudnia będzie można zarejestrować się na szczepienie - poinformował minister.

Wyjaśniał, że będzie można to zrobić za pomocą portalu Moje IKP, przez infolinię pod numerem 989, która jest czynna w godzinach od 7 do 20, a także bezpośrednio w punkcie szczepień.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości