"Nie mówimy tu o żadnych ruchach uchodźczych". Ministrowie pokazali slajdy

Źródło:
TVN24, PAP
27.09.2021. Kamiński: dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskich
27.09.2021. Kamiński: dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskichTVN24
wideo 2/26
Kamiński: dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskichTVN24

Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówił na konferencji o sytuacji na granicy z Białorusią. - Nie mówimy tu o żadnych ruchach uchodźczych. Mówimy tutaj o spowodowanej względami politycznymi masowej, nielegalnej migracji - powiedział. - Co dziesiąta osoba ma możliwe powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przestępczością kryminalną - podał dyrektor departamentu bezpieczeństwa narodowego w kancelarii premiera Stanisław Żaryn. Na konferencji pokazano prezentację ze zdjęciami, które mają "uświadomić, z jakim zjawiskiem mamy do czynienia".

Na czwartkowej konferencji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef MSWiA i minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn oraz komendant główny Straży Granicznej generał dywizji Tomasz Praga mówili o sytuacji na pasie granicznym z Białorusią.

ZOBACZ RELACJĘ Z KONFERENCJI NA TVN24.PL

Konferencja szefów MSWiA, MON i komendanta głównego Straży GranicznejStraż Graniczna/Twitter

Minister Mariusz Kamiński przekazał, że sytuacja na granicy białorusko-polskiej "jest niezwykle napięta". - Dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów z udziałem funkcjonariuszy mundurowych służb białoruskich i do masowych prób łamania integralności naszej granicy - powiedział.

Kamiński o sytuacji na granicy: nie mówimy o żadnych ruchach uchodźczych

- Mamy do czynienia ze zjawiskiem niezwykle poważnym. Nie mówimy tu o żadnych ruchach uchodźczych. Mówimy tutaj o spowodowanej względami politycznymi masowej, nielegalnej migracji. Osoby, które usiłują forsować naszą granicę w żaden sposób nie są zagrożone na Białorusi, przebywają tam całkowicie legalnie, są tam tak naprawdę zapraszane przez reżim Łukaszenki i są używane przez niego jako broń, jako amunicja, wyłącznie ze względów politycznych - zapewnił.

Szef MSWiA powiedział przy tym, że skala tego zjawiska jest duża. - Od sierpnia mamy około 9400 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. 8200 prób zostało skutecznie udaremnionych przez naszych funkcjonariuszy w pasie granicznym. Mamy około 1200 zatrzymanych nielegalnych migrantów w ośrodkach strzeżonych. Wielu z nich nie ma dokumentów, wielu ma fałszywe dokumenty. Są oni skrupulatnie badani przez nasze służby pod kątem ich rzeczywistej tożsamości - powiedział minister.

Kamiński zapowiedział następnie pokazanie prezentacji, która "ma uświadomić, z jakim zjawiskiem mamy do czynienia". - Tu nie chodzi o stygmatyzowanie kogokolwiek, tutaj chodzi o fakty - przekonywał. Prezentację przedstawił Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

OGLĄDAJ CAŁĄ KONFERENCJĘ W TVN24 GO

Żaryn zaprezentował slajdy. "Niebezpieczne powiązania"

Omawiając slajdy pokazane na prezentacji, Stanisław Żaryn opisał, że służby do tej pory ustaliły "tożsamość i drogę przybycia do Polski kilkuset nielegalnych migrantów, którzy przebywają w ośrodkach Straży Granicznej". - Na podstawie wstępnych informacji dwie trzecie z badanych osób zostało skierowanych do głębokiej weryfikacji z uwagi na to, że już dotychczasowe informacje wskazują na zagrożenie dla bezpieczeństwa RP, związane z przebywaniem tych osób na naszym terytorium - podał.

- Obecne informacje dotyczące co czwartego badanego wskazują na ich niebezpieczne powiązania i udział w praktykach niezgodnych z prawem - mówił Żaryn.

Jeden ze slajdów pokazany na konferencjiTVN24

- Ustalenia do tej pory pokazują, że co dziesiąta osoba ma możliwe powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przestępczością kryminalną, przemytem ludzi, a także fałszowaniem dokumentacji. Zidentyfikowano również materiały świadczące o doświadczeniu bojowym lub przeszkoleniach w zakresie posługiwania się bronią - wymienił. - Część badanych osób w przeszłości była powiązana z różnego rodzaju strukturami umundurowanymi lub bojówkami militarnymi - kontynuował.

Żaryn poinformował jednocześnie, że 20 procent zatrzymanych w Polsce nielegalnych imigrantów ma "wieloletnie związki" z Federacją Rosyjską, a wśród zatrzymanych jest między innymi osoba powiązana z tak zwanym Państwem Islamskim.

Jeden ze slajdów pokazany na konferencjiTVN24
Jeden ze slajdów pokazany na konferencjiTVN24

Numer telefonu i zdjęcia ze znalezionej karty pamięci

- Obywatel Iraku Husham M.H. to jest pierwsza osoba, na którą chcemy zwrócić uwagę. On posiadał kontakty z osobą mającą związki z Państwem Islamskim. Posiadał kontakty z osobą będącą powiązaną ze specjalistą od materiałów wybuchowych i uzbrojenia. Ten specjalista, członek Państwa Islamskiego, został zatrzymany w 2021 roku na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej - powiedział.

Na pokazanym slajdzie pokazany był częściowo zanonimizowany numer telefonu, który - jak podał Żaryn - został zidentyfikowany jako służący do kontaktowania się z "bojownikiem Państwa Islamskiego".

Żaryn opisał także zdjęcia z karty pamięci SD, które - jak twierdził - zostały zostały znalezione przez polskich funkcjonariuszy na jednym ze szklaków migracyjnych. - Do tej pory trwają ustalenia, kto mógł być właścicielem tego nośnika danych, ale już teraz wiadomo, że zawiera ta karta szereg fotografii ukazujących takie jak to spotkanie różnego rodzaju grup terrorystycznych - powiedział. Pokazał tu zdjęcie ze spotkania Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, jednej z organizacji terrorystycznych.

Jeden ze slajdów pokazany na konferencjiTVN24

Na zdjęciach znajdował się także między innymi zamaskowany mężczyzna, który był ubrany w kamizelkę kuloodporną i miał broń. - Wstępne informację służb wskazują, że mogła ta osoba działać w nieformalnych grupach zbrojnych - opisał Żaryn.

Na slajdach także powiązania z Rosją

Na prezentacji pokazano także - jak wyjaśniono - powiązania migrantów z terytorium rosyjskim. - Afgańczyk przed tym, gdy dostał się do Polski przez terytorium Białorusi, przebywał długo w Federacji Rosyjskiej. Z materiałów zgromadzonych wynika, że chciał się udać do Niemiec - mówił rzecznik.

Pokazał potem zdjęcia - jak prezentowano na slajdach - obywatela Afganistanu na tle Kremla, obywatela Afganistanu w mundurze i z uzbrojeniem afgańskich sił bezpieczeństwa, a także bilet na mecz piłkarski Polska-Słowacja (w ramach Euro 2020), który odbywał się w Petersburgu.

Kamiński: mamy dowody, że niektóre z tych osób są powiązane z talibami czy z Państwem Islamskim

Mariusz Kamiński, który zabrał potem głos, wyjaśnił, że pokazane materiały dotyczą 50 osób. - W części te materiały były zniszczone w telefonach, zostały one odzyskane przez nasze służby. Część z tych osób ukrywała swoją tożsamość bądź też posługiwała się fałszywi dokumentami - powiedział.

- W pierwszej kolejności nasze służby badały osoby, które właśnie w ten sposób znalazły się w naszych ośrodkach zamkniętych. Te badania dotyczyły grupy około 200 osób, czyli z grupy 200 osób u 50 znaleziono tego typu materiały, świadczące o radykalizmie, że są to osoby przeszklone bojowo, które brały udział w różnego typu formacjach na Bliskim Wschodzie, zbrojnych formacjach - opisał.

Dodał, że "niektóre z tych osób wprost, mamy dowody, że są powiązane czy to z talibami, czy z Państwem Islamskim, czy też jedna z tych osób jest bezpośrednio powiązana z terrorystą aresztowanym w jednym z państw Unii Europejskiej kilka miesięcy temu, w związku z przygotowaniami do zamachu terrorystycznego".

Minister zapowiedział, że będzie składał rządowi rekomendację w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią.

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak mówił na konferencji między innymi o tym, że żołnierze Wojska Polskiego są "prowokowani przez funkcjonariuszy białoruskich".

CZYTAJ WIĘCEJ: "Oddawane są strzały w powietrze, celowana jest broń w kierunku polskich żołnierzy, rzucane są petardy"

Autorka/Autor:akw//now

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż Graniczna/twitter

Pozostałe wiadomości

Izba Reprezentantów USA poparła ustawę w sprawie długo oczekiwanej pomocy dla Ukrainy. Przyjęcie pakietu pomocowego o wartości ponad 60 miliardów dolarów było od miesięcy blokowane przez antyukraińskie skrzydło Partii Republikańskiej.

Pomoc USA dla Ukrainy. Izba Reprezentantów zdecydowała

Pomoc USA dla Ukrainy. Izba Reprezentantów zdecydowała

Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na przegłosowanie przez Izbę Reprezentantów pakietu pomocowego dla Ukrainy. "Jestem wdzięczny" - napisał na platformie X ukraiński przywódca. Premier Denys Szmyhal podziękował za solidarność wszystkim Amerykanom, prezydentowi Joe Bidenowi i przedstawicielom obu partii. Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba stwierdził z kolei, że "to zły dzień dla Władimira Putina".

"Jestem wdzięczny". Zełenski reaguje na decyzję Izby Reprezentantów

"Jestem wdzięczny". Zełenski reaguje na decyzję Izby Reprezentantów

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP

Nawet strona ukraińska nie ukrywa, że przechodzi do obrony strategicznej. Jeśli chodzi o odzyskiwanie terenów, które Ukraina utraciła, to będzie to chyba zadanie dopiero na drugą część lata, jeśli środki walki spłyną, i na tyle technologii, która na to pozwoli - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Mieczysław Bieniek. Mówił także na co zostaną przeznaczone miliardy dolarów pomocy amerykańskiej dla Ukrainy.

Miliardy dla Ukrainy od USA. Gdzie trafią, wyjaśnia generał Mieczysław Bieniek

Miliardy dla Ukrainy od USA. Gdzie trafią, wyjaśnia generał Mieczysław Bieniek

Źródło:
TVN24

Polscy politycy komentują decyzję Izby Reprezentantów w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że ta pomoc będzie "bezcenna". "Lepiej późno niż za późno. I mam nadzieję, że dla Ukrainy nie jest jeszcze za późno" - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Ta wojna musi być i będzie wygrana" - napisał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Na przegłosowanie ustawy w sprawie długo oczekiwanej pomocy dla Ukrainy zareagował też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Bezcenna pomoc", "lepiej późno niż za późno". Reakcje na decyzję w sprawie pomocy Ukrainie

"Bezcenna pomoc", "lepiej późno niż za późno". Reakcje na decyzję w sprawie pomocy Ukrainie

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Viktor Orban kampanię przed eurowyborami promuje hasłem: żadnej migracji, żadnego gender, żadnej wojny. Jednocześnie zapowiada walkę z brukselskimi biurokratami. Jego głównym rywalem jest Peter Magyar, który jeszcze kilka miesięcy temu był mało znany.

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Źródło:
Fakty TVN

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Stany Zjednoczone zgodziły się wycofać ponad tysiąc swoich żołnierzy z Nigru. Stało się to po ulicznych demonstracjach i naciskach ze strony nigerskiej junty - przekazało w nocy z piątku na sobotę źródło zaznajomione ze sprawą, na które powołała się amerykańska stacja CNN.

Amerykanie ulegli naciskom, wycofują żołnierzy

Amerykanie ulegli naciskom, wycofują żołnierzy

Źródło:
PAP

W amerykańskim stanie Arizona matka chłopca, który zbierał kamienie, znalazła fragment ludzkiej szczęki. 22 lata później eksperci genealogii genetycznej potwierdzili, że to szczątki kapitana korpusu piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, który zginął podczas ćwiczeń wojskowych w lipcu 1951 roku - podała amerykańska telewizja CNN.

Fragment ludzkiej szczęki w kolekcji kamieni. Wiadomo, czyje to szczątki

Fragment ludzkiej szczęki w kolekcji kamieni. Wiadomo, czyje to szczątki

Źródło:
CNN

Wielka Brytania odrzuciła wstępną propozycję Komisji Europejskiej w sprawie nowej umowy ułatwiającej mobilność młodzieży po brexicie. Bruksela chciała, aby osoby w wieku 18-30 lat mogły podejmować studia i pracę na Wyspach Brytyjskich na określony czas bez konieczności ubiegania się o wizę. Zarówno rząd w Londynie, jak i opozycja oświadczyły, że nie mają w planie przywracać swobody przepływu osób z UE. Zamiast tego Wielka Brytania woli zawierać umowy z wybranymi krajami.

Swobodny przepływ młodzieży. Wielka Brytania odpowiada na propozycję Brukseli

Swobodny przepływ młodzieży. Wielka Brytania odpowiada na propozycję Brukseli

Źródło:
PAP

Jedna szansa na życie ma konkretną cenę - to cztery miliony złotych. Na dodatek to oferta krótkoterminowa, bo na zebranie takiej sumy bliscy Kornela dostali zaledwie kilka dni. Nastolatek, który walczy z nowotworem, musi podjąć leczenie w Stanach Zjednoczonych właściwie od zaraz.

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda w ciągu najbliższych dni będzie miała więcej z zimy niż z wiosny. Na początku tygodnia termometry w części kraju w najcieplejszym momencie dnia wskażą ledwie 3 stopnie Celsjusza powyżej zera. W prognozie widać opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

Pogoda będzie fatalna. Lepiej nie chowajcie zimowych kurtek

Pogoda będzie fatalna. Lepiej nie chowajcie zimowych kurtek

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Długo czekaliśmy, byliśmy przygotowani i w końcu się udało - szef wywiadu wojskowego w Kijowie Kyryło Budanow w rozmowie z ukraińską sekcją BBC ujawnił kulisy zestrzelenia rosyjskiego bombowca dalekiego zasięgu Tu-22M3. Maszyna została strącona w piątek w Kraju Stawropolskim w Rosji. Według oficjalnej wersji Moskwy samolot spadł z powodu "niesprawności technicznej".

"Tygodniowa zasadzka". Nowe informacje o strąceniu rosyjskiego bombowca

"Tygodniowa zasadzka". Nowe informacje o strąceniu rosyjskiego bombowca

Źródło:
BBC, Liga, Radio Swoboda, tvn24.pl

Mieszkańcy wioski Iwanowka nieopodal Orenburga sami poszerzyli wał przeciwpowodziowy, który wytrzymał napływ wody - relacjonuje w niedzielnym reportażu rosyjska sekcja BBC. Opowiada o ludziach, którzy walczą ze skutkami powodzi i z władzą, która nie chce wypłacać wysokich odszkodowań za uszkodzone mienie.

Sami poradzili sobie z powodzią. Teraz muszą walczyć z władzą

Sami poradzili sobie z powodzią. Teraz muszą walczyć z władzą

Źródło:
BBC

Międzynarodowa organizacja działająca w obronie wolności mediów Reporterzy bez Granic napisała w mediach społecznościowych, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała organy podatkowe do wyegzekwowania od TVN kary pieniężnej, pomimo złożenia odwołania. Organizacja wyraziła "zaniepokojenie w związku z tą niebezpieczną praktyką dla finansów mediów".

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Źródło:
tvn24.pl

35-letnia obywatelka Brazylii, która prześladowała Harry'ego Stylesa, została skazana na 14 tygodni więzienia. Ma też zakaz uczestniczenia w wydarzeniach z udziałem brytyjskiego piosenkarza. Kobieta w niecały miesiąc wysłała gwiazdorowi osiem tysięcy kartek. 

Wysłała osiem tysięcy kartek w niecały miesiąc. Stalkerka Harry'ego Stylesa skazana

Wysłała osiem tysięcy kartek w niecały miesiąc. Stalkerka Harry'ego Stylesa skazana

Źródło:
BBC

Taylor Swift właśnie wydała nowy album "The Tortured Poets Department", który na serwisach streamingowych bije rekordy popularności. Na najnowszym albumie, który składa się z 31 utworów, piosenkarka rozprawia się z byłymi partnerami i z trudnymi emocjami po rozstaniu. - Przez ostatnie 2 lata napisałam tyle "udręczonej" poezji, że chciałam się z wami nią podzielić - pisze Swift.

Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Astronomowie z Obserwatorium Astronomicznego UW zidentyfikowali najjaśniejszą i prawdopodobnie najmłodszą cefeidę znaną w Drodze Mlecznej. Jak podkreślono, ma ona rekordowo długi okres pulsacji wśród tego typu gwiazd w naszej galaktyce, a to odkrycie pokazuje, że Droga Mleczna nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Jest ponad 250 tysięcy razy jaśniejsza od Słońca. Astronomowie z UW odkryli nową cefeidę

Jest ponad 250 tysięcy razy jaśniejsza od Słońca. Astronomowie z UW odkryli nową cefeidę

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Te mikroskopijne zwierzęta wciąż zaskakują naukowców swoimi zdolnościami do przeżycia w ekstremalnie trudnych warunkach. Najnowsze badanie pokazuje, w jaki sposób niesporczaki są w stanie przetrwać silne promieniowanie jonizujące. - Robią coś, czego się nie spodziewaliśmy - powiedział biolog z Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill.

Odkryto kolejną supermoc niesporczaków. "To, co zobaczyliśmy, zaskoczyło nas"

Odkryto kolejną supermoc niesporczaków. "To, co zobaczyliśmy, zaskoczyło nas"

Źródło:
PAP, ScienceAlert, tvnmeteo.pl

Samica strusia z zoo w mieście Topeka w amerykańskim stanie Kansas wyrwała pracownikowi ogrodu klucze i połknęła je. Zwierzę nie przeżyło.

Struś połknął klucze, nie udało się go uratować

Struś połknął klucze, nie udało się go uratować

Źródło:
wibw.com, tvnmeteo.pl

Sceptycy pandemii COVID-19 i przeciwnicy wprowadzonych wtedy obostrzeń szerzą ostatnio narrację, jakoby "niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii". Wiele wpisów z taką informacją krąży po Facebooku i w serwisie X. Nie jest to jednak prawda.

"Niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii"? Manipulacja pana profesora

"Niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii"? Manipulacja pana profesora

Źródło:
Konkret24

Sześcioro sędziów Trybunału Stanu zwróciło się do przewodniczącej Małgorzaty Manowskiej o zwołanie posiedzenia, aby uchylić obecny regulamin trybunału i uchwalić nowy. Manowska odmówiła. Twierdzi, że inicjacja takiej zmiany jest wyłączną kompetencją przewodniczącego. - Nie może być tak, że w rękach jednej osoby skupione są tak szerokie kompetencje, które powodują, że może być sparaliżowana praca trybunału - stwierdził prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i jeden z sędziów Trybunału Stanu Przemysław Rosati.

Małgorzata Manowska odmawia sędziom. "Musi dojść do pilnej zmiany regulaminu"

Małgorzata Manowska odmawia sędziom. "Musi dojść do pilnej zmiany regulaminu"

Źródło:
PAP

Ubiegająca się o funkcję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska nie może kandydować, bo została ukarana karą dyscyplinarną - przekazał w piątek rektor uczelni prof. Zbigniew Gaciong. Jednocześnie poinformował, że sam wycofuje się z ubiegania o reelekcję. Cudnoch-Jędrzejewska stwierdziła, że może dalej ubiegać się o najważniejsze stanowisko na uczelni, bo decyzja o nałożonej na nią karze nie jest prawomocna.

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Źródło:
PAP

Milczące anioły - tak się mówi na dzieci, które przestają mówić, chodzić, wodzić za rodzicami wzrokiem. Rodzice dziewczynek z zespołem Retta widzą, że cierpią. Wśród nich jest Gaja - na razie nie da się jej wyleczyć, ale rozwój choroby można spowolnić. Być może do czasu, gdy nauczymy się ją leczyć. Na tę terapię trzeba mnóstwa pieniędzy. Lena już ją stosuje i widać, że warto.

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Źródło:
Fakty TVN
Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o antywojennym thrillerze "Civil War". Młodzi twórcy będą mogli powalczyć o 100 tysięcy złotych na realizację etiudy w konkursie organizowanym między innymi przez stację TVN. Powody do radości mają fani Shakiry, która zapowiedziała międzynarodowe tournée. Céline Dion z kolei przedstawi walkę z chorobą w filmie dokumentalnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl