TVN24 | Polska

23-latka postrzelona przed własnym mieszkaniem. Zarzuty usiłowania zabójstwa i areszt dla lokatorów

TVN24 | Polska

Autor:
bp/gp
Źródło:
tvn24.pl/PAP/ podkarpacka policja
Rzeszów (Podkarpacie)
Google EarthRzeszów (Podkarpacie)

Zarzut usiłowania zabójstwa 23-latki usłyszeli w niedzielę Mateusz M. i Sebastian S., którzy mieli postrzelić Zuzannę G., gdy ta chciała wejść do własnego mieszkania. Jak informuje prokuratura, 24-latkowie wynajmowali w Rzeszowie lokal od matki kobiety. Według śledczych, gdy w piątek z pomocą ślusarza rodzina chciała dostać się do środka, jeden z mężczyzn miał wystrzelić z broni palnej, a drugi użyć gazu pieprzowego.

Do zdarzenia doszło w piątek przy ulicy Siemiradzkiego w Rzeszowie. Gdy do wynajętego dwójce mężczyzn mieszkania próbowali wejść jego właściciele, 23-latka została postrzelona w brzuch i przedramię.

Prokuratura: jeden użył gazu, drugi strzelił z pistoletu

Zuzanna G. wraz z rodzicami udała się w piątek do swojego mieszkania, zajmowanego przez dwóch mężczyzn, którym rodzina wypowiedziała umowę najmu. Na miejscu obecny był także mąż 23-latki. - Na wezwanie właścicielki mieszkania stawił się również ślusarz, celem otwarcia mieszkania w przypadku, gdyby najmujący nie opuścili go we wskazanym przez nią terminie - poinformował prokurator Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Mimo wezwań drzwi pozostawały zamknięte, dlatego miał sforsować je ślusarz. Chwilę później wejście zostało jednak otwarte od środka. - W tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G. - przekazał Ciechanowski. Kobieta trafiła do szpitala.

Zarzut i areszt

W dniu zdarzenia mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

- W mieszkaniu oraz w miejscach zameldowania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli łącznie pięć sztuk broni, w tym pistolet, z którego najprawdopodobniej padł strzał. Obydwaj mężczyźni mieli pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej i sportowej - przekazała w poniedziałek podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa podkarpackiej policji.

Mężczyźni złożyli wyjaśnienia, ale nie przyznali się do winy. W niedzielę usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi im nawet dożywotnie więzienie. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/gp

Źródło: tvn24.pl/PAP/ podkarpacka policja

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości