"Wolałbym iść do więzienia niż do koalicji z nimi". Sprawdziliśmy, z kim rozmawiał Morawiecki. Niektóre odpowiedzi zaskakują

Źródło:
tvn24.pl
Mateusz Morawiecki szuka chętnych do koalicji. "Jestem przekonany, że nikt nie poszedł na takie rozmowy"
Mateusz Morawiecki szuka chętnych do koalicji. "Jestem przekonany, że nikt nie poszedł na takie rozmowy"Arleta Zalewska/Fakty TVN
wideo 2/5
Mateusz Morawiecki szuka chętnych do koalicji. "Jestem przekonany, że nikt nie poszedł na takie rozmowy"Arleta Zalewska/Fakty TVN

Od kilku dni kontaktowałyśmy się z posłami i posłankami wszystkich klubów poza PiS-em. Były to telefony, wiadomości, rozmowy i pytania na konferencjach. Każdemu z 266 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050, Lewicy oraz Konfederacji zadałyśmy to samo pytanie: czy kontaktował się z nimi ktokolwiek z PiS-u, czy ktoś ich sondował, czy ktoś - jak twierdzi premier - rozmawiał w sprawie koalicji? Arleta Zalewska i Magdalena Szepietowska z "Faktów" TVN oraz Aleksandra Sapeta z portalu tvn24.pl sprawdziły, czy premier mógł w tej sprawie skłamać. 

Mateusz Morawiecki w piątek przekonywał, że zarówno on, jak i jego współpracownicy rozmawiali "z kilkudziesięcioma posłami różnych formacji politycznych". - Obiecaliśmy zachować poufność negocjacji. Wiadomo, że nasi konkurenci polityczni będą próbowali szantażować i straszyć. Już do tego dochodzi, a chcemy zapewnić bezpieczeństwo naszym rozmówcom - mówił.

Rafał Bochenek w Polskim Radiu 24, tego samego dnia, przekonywał, iż "pan premier twierdzi, że ma sygnały ze strony środowiska PSL, jakoby pojedynczy posłowie byli zainteresowani współpracą z PiS". - Nie mam powodów, by w to nie wierzyć - dodał rzecznik PiS-u

Morawiecki: nie mogę przedstawić nazwisk parlamentarzystów, z którymi rozmawiamy, bo byście potem zniszczyli tych ludzi
Morawiecki: nie mogę przedstawić nazwisk parlamentarzystów, z którymi rozmawiamy, bo byście potem zniszczyli tych ludziTVN24

"Nikt nie dzwonił, a szkoda, bo bym im wygarnął"

Jak te twierdzenia komentują debiutanci, posłowie z klubu Polski 2050 od Szymona Hołowni? - Nawet w snach mi się nie śnili. Oczywiście, że nie - mówi nam Sławomir Ćwik. - Nikt nie dzwonił, a szkoda, bo bym im wygarnął - dodaje Kamil Wnuk. - Kiedyś powiedziałem, że wolałbym pójść do więzienia niż do koalicji z PiS-em i od tamtej pory cisza - zaznacza Adam Michał Gomoła.

Większość nowych posłów odpowiadała nam krótko: nie było kontaktu, bo znają mnie z regionu i wiedzą, że to nie miałoby sensu. Inna posłanka zauważa: ja ich chcę rozliczać, a nie z nimi rządzić. Kolejny dodaje: oni nawet "dzień dobry" na korytarzu nie odpowiadają, gdzie tu miejsce na dialog?!

W zdecydowanej większości przypadków, a wszystkie mamy udokumentowane, odpowiedź brzmiała: "Nie było żadnej próby kontaktu". Inni posłowie i posłanki dopowiadali:

Nie ma takiej ceny, za którą usiadłabym do rozmów z nimi

Myślę, że jestem ostatnią osobą, do której ktoś z PiS-u by zadzwonił

Nawet kot prezesa do mnie nie dzwonił

Oni wiedzą, że nie ma ceny! Więc nawet nie próbowali

Nie było żadnego kontaktu

To jest granie na czas, żadnych rozmów nie było i nie będzie

Nikt nie dzwonił, Morawiecki rozmawia chyba tylko z kosmitami

Znamy się z nimi jak łyse konie. Od kilku lat wiedzą, że nie mają z czym do mnie uderzać. Spodziewam się raczej, że zaraz to od nich ktoś do nas przejdzie, żeby nie firmować tego, co dzieje się w PiS

Nikt z PiS-u się do mnie nie odzywał i to w jakiejkolwiek sprawie

Nie było kontaktu, poza tym ja nie uczestniczę w syzyfowych pracach

Cisza. I niech tak zostanie

Jestem trwała w uczuciach, więc chyba wiedzą, że ze mną nie mają o czym rozmawiać

Nie. ZERO. I nie słyszałem też niczego od innych

Gdyby ktokolwiek się odezwał, natychmiast powiadomiłbym media

Kolejne czary-mary pana premiera. Myślę, że jest w wielkim zakłopotaniu, bo jeszcze niedawno mówił, że będzie miał większość

Wiedzą doskonale, że nie mają ze mną o czym rozmawiać

To jest polityczny cyrk. Nie znam nikogo, a przecież rozmawiamy między sobą, żeby choćby była próba sondowania kogokolwiek

Kiedyś próbowali ze mną i im się nie udało. Przynajmniej odrobili lekcje z przeszłości, z czasów w samorządzie, wtedy usłyszeli "nie" i dziś byłoby tak samo

Przytaczamy wiele cytatów, by pokazać skalę niechęci do PiS-u, jaka panuje w szeregach dotychczasowej opozycji. Rozmawialiśmy ze wszystkimi politykami, nacisk położyliśmy na tych, którzy po raz pierwszy weszli do Sejmu, z politykami z dalszych sejmowych ław. Ich głos jest jednoznaczny: nie tylko nie ma szans, by zagłosowali za rządem Mateusza Morawieckiego, ale nikt nie próbował się w tej sprawie z nimi nawet kontaktować. 

W co gra Mateusz Morawiecki? W poniedziałek ma odbyć się zaprzysiężenie nowego rządu PiS
W co gra Mateusz Morawiecki? W poniedziałek ma odbyć się zaprzysiężenie nowego rządu PiSJakub Sobieniowski/Fakty TVN

Skontaktowaliśmy się także ze wszystkimi posłami PSL-u. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że żadnych takich rozmów nie było. Jedynie troje posłów - Adam Dziedzic z Rzeszowa i Piotr Górnikiewicz z Tarnowa oraz posłanka Urszula Nowogórska z Nowego Sącza - a wszyscy startowali z Trzeciej Drogi, opowiedzieli nam, jak w ich przypadku wyglądała "próba kontaktu".

Posła Górnikiewicza o nastroje w klubie podpytywali wyłącznie lokalni działacze z PiS-u. - Sondowali temat, ale raczej dla własnej wiedzy i raczej nieoficjalnie - opowiada nam poseł.

Urszula Nowogórska otrzymała propozycję zaraz po wyborach, potem już ofert nie było. Poseł odmówiła, ale nie chciała podać nam ani nazwiska przedstawiciela PiS-u, ani tego, czego konkretnie dotyczyła oferta.

Jedyną i najpoważniej brzmiącą rozmowę odbył poseł Adam Dziedzic tuż po wyborach, 18 października. O spotkanie poprosiła go wówczas wojewoda z PiS-u Ewa Leniart, która w tych wyborach również otrzymała mandat. - Myślałam, że pani wojewoda chce ze mną rozmawiać o kandydacie na komisarza, który mógłby zająć jej miejsce, gdy pójdzie do Sejmu - opisuje nam poseł. Ale ku mojemu zaskoczeniu rozmowa dotyczyła zakresu możliwości powstania koalicji PiS-u z Trzecią Drogą.

- Powiedziałem, że nie mamy nawet o czym rozmawiać, że to wykluczone i że pomijając wszystko, co nas różni, to jak nas szkalowali przed wyborami, to już dawno zamknęło szanse na jakiekolwiek rozmowy - zrelacjonował nam Dziedzic.

Szef klubu Polska 2050-Trzecia Droga Mirosław Suchoń w opublikowanym w czwartek piśmie do Mateusza Morawieckiego poinformował, że politycy Polski 2050 nie wezmą udziału w proponowanym spotkaniu. "Nasze ugrupowanie jest stroną koalicji powołanej wokół najważniejszych dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej spraw, zawartej w dniu 10 listopada 2023 roku" - przypomniał. To samo pismo przesłał na adres kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, żeby prezydent wiedział, że - jak mówi nam poseł - zmarnował czas Polaków. 

Jedyną grupą posłów, jaka spotkała się premierem, było czterech z 18 posłów Konfederacji: Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Roman Fritz i Krzysztof Tuduj. - Na temat rządu było króciutko, powtórzyliśmy naszą deklarację, że nie ma szansy na wspólny rząd. Nie ma większości. Poza tym krytycznie oceniamy rząd Mateusza Morawieckiego - mówił po spotkaniu Krzysztof Bosak.

Bosak: powtórzyliśmy, że nie ma szansy na wspólny rząd
Bosak: powtórzyliśmy, że nie ma szansy na wspólny rządTVN24

Inny lider Konfederacji, Sławomir Mentzen, w ogóle na spotkanie nie poszedł. Tłumaczył, iż całą kampanię mówił, że chce zakończyć, a nie przedłużać rządy PiS. "Teraz PiS pewnie zgodzi się na wszystko, byle tylko uzyskać większość, potem nic z tego i tak nie zrealizuje", "Nie mamy o czym rozmawiać. Morawiecki musi odejść' - pisał.

Gdy pytaliśmy posłów Konfederacji o inne, "poufne" jak twierdził Mateusz Morawiecki rozmowy i próby kontaktu, odpowiadali: nie prowadzimy z ustępującym premierem żadnych rozmów niejawnych, byłoby to z naszej strony przejawem wyjątkowej nieroztropności, bo każdy taki kontakt natychmiast wyciekłby do dziennikarzy, nas to nie interesuje. 

Powierzając misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu, prezydent Andrzej Duda mówił: - Wierzę, że premier sformuje rząd i znajdzie większość, która poprze w Sejmie nową Radę Ministrów. Ani wtedy, ani dziś nie ma żadnych ani politycznych, ani racjonalnych podstaw, żeby tak twierdzić. 

Prezydent: wierzę, że premier sformuje rząd i znajdzie większość
Prezydent: wierzę, że premier sformuje rząd i znajdzie większośćTVN24

WYBORY KOBIET: PODCAST ARLETY ZALEWSKIEJ I ALEKSANDRY PAWLICKIEJ

Autorka/Autor:Arleta Zalewska, Magdalena Szepietowska, Aleksandra Sapeta

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Po krótkim nabożeństwie żałobnym w cerkwi ciało Aleksieja Nawalnego zostało przewiezione na cmentarz, gdzie trwa pochówek. Iwan Żdanow, bliski współpracownik zmarłego opozycjonisty, przekazał, że trumna została opuszczona do grobu przy akompaniamencie utworu "My Way" Franka Sinatry. Na uroczystościach pojawili się również ambasadorzy USA i Polski w Rosji Lynne Tracy i Krzysztof Krajewski.

Trumna z ciałem Aleksieja Nawalnego opuszczona do grobu. Rozbrzmiała piosenka Sinatry

Trumna z ciałem Aleksieja Nawalnego opuszczona do grobu. Rozbrzmiała piosenka Sinatry

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Meduza, tvn24.pl, Reuters, Mediazona

W szpitalu zmarła 25-letnia Białorusinka zaatakowana na ulicy Żurawiej. Do ataku na kobietę doszło w ostatnią niedzielę.

Zmarła kobieta zaatakowana w centrum Warszawy

Zmarła kobieta zaatakowana w centrum Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeśli Putin odniesie tu sukces, nie zatrzyma się - ocenił szef Pentagonu Lloyd Austin, mówiąc o Ukrainie. Sekretarz obrony USA, przemawiając przed Kongresem, ocenił, że prezydent Rosji "będzie nadal podejmował bardziej agresywne działania w regionie". - Całkiem szczerze, jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją - dodał.

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Źródło:
Newsweek

Dwa francuskie myśliwce przechwyciły trzy rosyjskie samoloty. To samolot transportowy An-72 oraz dwa Su-30-M - poinformowało w piątek Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO w mediach społecznościowych. Dodano, że Antonowa przechwycono na wodach międzynarodowych na północ od Polski.

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

NATO: trzy rosyjskie samoloty przechwycone na północ od Polski

Źródło:
PAP

PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, Velo Bank oraz Bank BPS - to banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Część osób będzie miała problemy z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Oryginalny komunikat do klientów skierował ING Bank Śląski.

"Daaj mi tę noc, tęę jedną noc". Duży bank wysłał wiadomość do klientów

"Daaj mi tę noc, tęę jedną noc". Duży bank wysłał wiadomość do klientów

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Doskonałe wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Ubiegający się o fotel prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber (PiS) poinformował w wywiadzie dla portalu metropoliabydgoska.pl o rozstaniu z żoną. Ona sama odniosła się do deklaracji męża w mediach społecznościowych. "Nie znalazł czasu, by powiedzieć mi to w twarz" - napisała.

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Łukasz Schreiber: podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Marianna Schreiber: ja żadnej decyzji nie podjęłam

Źródło:
metropoliabydgoska.pl, Instagram

Słynna szczecińska stępka zaczęła być przerabiana na platformę robotniczą potrzebną m.in. do remontów statków na wodzie. Wiceminister infrastruktury poinformował, że "stępka, rekwizyt na konferencji premiera Morawieckiego, kosztowała 725 tysięcy złotych". Dodatkowo za składowanie jej wydano kolejne 100 tysięcy złotych. Przedmiot miał być symbolem odbudowy przemysłu stoczniowego.

PiS mówił, że będzie symbolem. Słynna stępka stanie się pontonem roboczym

PiS mówił, że będzie symbolem. Słynna stępka stanie się pontonem roboczym

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Niezależny rosyjski kanał na Telegramie WCzK-OGPU opublikował nagranie systemu rakietowego Pancyr, który przewrócił się na drodze w Soczi. Sprzęt miał pełnić "dyżur bojowy" przed rezydencją prezydenta Władimira Putina, który w sobotę ma przyjechać do tego miasta.

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Pancyr miał chronić Putina w Soczi. Nie dojechał

Źródło:
tvn24.pl, tsn.ua

Brytyjski resort obrony w swym raporcie informuje, że rosyjski przemysł zbrojeniowy znacząco zwiększył produkcję w ubiegłym roku. Zdaniem Brytyjczyków, Rosjanie nie są w stanie w pełni zaspokoić potrzeb związanych z prowadzeniem wojny, ale i tak ich przewaga nad Ukrainą będzie rosła. Jednocześnie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) ocenia, że mało prawdopodobne jest, żeby Rosja obecnie zdecydowała się na sięgnięcie po broń nuklearną.

Rosyjski przemysł wojenny się rozpędza. "Może zapewnić znaczącą przewagę nad Ukrainą"

Rosyjski przemysł wojenny się rozpędza. "Może zapewnić znaczącą przewagę nad Ukrainą"

Źródło:
PAP

Prezydent Francji Emmanuel Macron - jak pisze "Le Figaro" - próbuje wskrzesić zapomnianą koncepcję wojskową strategicznej dwuznaczności, podstawy wojny hybrydowej. Dziennik twierdzi jednak, że brakuje mu "wiarygodnych zdolności". To komentarz do kontrowersyjnych słów Macrona o ewentualnym wysłaniu żołnierzy do walki w Ukrainie.

Macron próbuje "wygrać wojnę przed wojną". "Le Figaro": wciąż brakuje wiarygodnych zdolności

Macron próbuje "wygrać wojnę przed wojną". "Le Figaro": wciąż brakuje wiarygodnych zdolności

Źródło:
PAP

Mężczyzna spędził dwa dni przy wraku samochodu po tym, jak jego pojazd spadł z wysokiego klifu na kalifornijskim wybrzeżu. Służby opublikowały nagranie z akcji ratunkowej. Jak podkreślają, kierowca pojazdu "doznał niewielkich obrażeń".

Samochód spadł z klifu, kierowca "wypadł przez szyberdach". Nagranie z akcji ratunkowej

Samochód spadł z klifu, kierowca "wypadł przez szyberdach". Nagranie z akcji ratunkowej

Źródło:
tvn24.pl

Rzecznik księżnej Walii zabrał głos w sprawie spekulacji na temat jej stanu zdrowia. Podkreślił, że księżna Kate czuje się dobrze i od początku informowano, że po operacji, którą przeszła w styczniu, aż do Wielkanocy nie będzie się udzielać publicznie.

Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Źródło:
People, Vogue

Wiele najbardziej wpływowych osób świata przybyło do indyjskiego stanu Gudźarat na przyjęcie zorganizowane przed ślubem syna Mukesha Ambaniego, przemysłowca i jednego z najbogatszych ludzi - informuje BBC.

Bill Gates, Mark Zuckerberg i Rihanna wśród 1200 gości najbogatszego człowieka w Azji

Bill Gates, Mark Zuckerberg i Rihanna wśród 1200 gości najbogatszego człowieka w Azji

Źródło:
BBC, PAP, tvn24.pl

Koniec tymczasowych kontroli na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński - przekazał resort w piątkowym komunikacie. Kontrole będą trwały w sobotę do północy.

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od niedzieli

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od niedzieli

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Portal Onet opublikował kolejne fragmenty podsłuchanych przez CBA rozmów byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Jak podał portal, Obajtek postanowił wykorzystać pandemię do "wzmocnienia" swojej pozycji w "trwających wewnątrz PiS walkach". Miał planować akcję wymierzoną w dawnego wicepremiera Jacka Sasina. "Trzeba zrobić tak, żeby go za*****, k****. Żeby tymi informacjami... żeby go krew zalała. Żeby nie miał punktu zaczepienia do mojej osoby, słuchaj [...] oni chcą mnie wykończyć teraz" - czytamy. Podsłuchy - podał Onet - prowadzone były w ramach tajnej akcji pod kryptonimem "Vampiryna".

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Źródło:
Onet, tvn24.pl

W koalicji rządowej trwają już przymiarki do kolejnych wyborów. Liderzy KO i Trzeciej Drogi chcą wspólnie powalczyć o rekordową liczbę mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym zepchnąć Jarosława Kaczyńskiego do całkowitej defensywy i uzyskać - jako Polska - miejsce lidera w ramach Europejskiej Partii Ludowej. To daje nam szanse na walkę o najwyższe stanowiska w Unii dla Polaka - słyszymy w koalicji rządowej. W najnowszym odcinku "Wybory Kobiet" w TVN24 GO Arleta Zalewska z "Faktów" TVN i Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" rozmawiają o kulisach koalicyjnych narad.

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Źródło:
TVN24

Poseł PiS Waldemar Buda w radiowym wywiadzie, krytykując pracę szefów obecnych sejmowych komisji śledczych, zarzucał im, że nie mają prawniczego wykształcenia. Bo jego zdaniem "we wszystkich komisjach śledczych było tak, że na czele ich stawali prawnicy". Sprawdziliśmy - poseł Buda nie ma racji.

Waldemar Buda: na czele komisji śledczych "zawsze był prawnik". Nie, nie zawsze

Waldemar Buda: na czele komisji śledczych "zawsze był prawnik". Nie, nie zawsze

Źródło:
Konkret24

Wszyscy członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki PGE Dystrybucja zostali odwołani ze stanowisk - podano w komunikacie. Jak przekazano, nie wpłynie to na "bieżące działania operacyjne" firmy.

Odwołano cały zarząd i radę nadzorczą energetycznej spółki

Odwołano cały zarząd i radę nadzorczą energetycznej spółki

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 marca Artur Dziambor zajmuje stanowisko dyrektora departamentu marketingu i komunikacji oraz rzecznika prasowego Portu Gdańsk - poinformowali redakcję biznesową tvn24.pl przedstawiciele portu. W poprzedniej kadencji Dziambor był posłem Konfederacji, w wyborach parlamentarnych w 2023 roku startował z list Trzeciej Drogi.

Artur Dziambor ma nową pracę

Artur Dziambor ma nową pracę

Źródło:
tvn24.pl
Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W Polsce odbyły się pierwsze projekcje drugiej części "Diuny" – jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Krytycy są zachwyceni - piszą, że to kinowe widowisko na miarę XXI wieku. Zadowolenia nie kryją również opuszczający kina widzowie.

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Źródło:
TVN24

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

W 2023 roku, w którym odbyły się wybory, z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydano ponad 11 milionów złotych na organizację rozmaitych eventów i pikników - mówiła w nowym odcinku podcastu "Wybory kobiet" w TVN24 GO szefowa tego resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ministra rodziny pytana była między innymi o trwający w ministerstwie audyt, a także o zmiany w prawie aborcyjnym i legalizację małżeństw jednopłciowych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Źródło:
tvn24.pl

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"