Mucha: sędziowie doskonale wiedzieli, w jakim procesie biorą udział

Źródło:
TVN24
Mucha: każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnie
Mucha: każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnieTVN24
wideo 2/5
Mucha: każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnieTVN24

Każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnie. I każdy dobry prawnik zdaje sobie sprawę z tego, że uleczenie tej sytuacji będzie wymagało kolejnych kroków - powiedziała w "Kawie na Ławę" wiceminister Joanna Mucha (Polska 2050), odnosząc się do projektu rozporządzenia nowego ministra sprawiedliwości dotyczącego sędziów neo-KRS. - Pan prezydent użyje wszelkich legalnych, konstytucyjnych instrumentów, aby tego typu zmianom przeciwdziałać - zapowiedziała Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta.

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar chce zmian w Regulaminie urzędowania sądów powszechnych. Proponowane przepisy sprawią między innymi, że sędziowie powołani przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa nie będą mogli zajmować się wnioskami o wyłączenie sędziego powołanego w tym samym trybie. Pomysł wzbudził krytykę ze strony klubu PiS. Ostro zareagowała na niego także nowa KRS.

Paprocka: minister nie ma narzędzi do kwestionowania prerogatywy prezydenta

- Zmiany po przejęciu władzy są czymś oczywistym. Jedyną granicą jest procedowanie tego zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym - powiedziała Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta. Dodała, że projekt ministra sprawiedliwości "budzi bardzo poważne wątpliwości nie tylko Kancelarii Prezydenta, ale również środowiska prawniczego". 

- To chyba pierwszy raz w historii Polski, a na pewno w ostatnich kilkunastu latach, (kiedy) próbuje się zmieniać konstytucję i ustawy rozporządzeniem ministra sprawiedliwości. I oczywistym jest, że pan prezydent użyje wszelkich legalnych, konstytucyjnych instrumentów, aby tego typu zmianom przeciwdziałać - zapowiedziała. 

Paprocka stwierdziła, że "minister sprawiedliwości nie ma żadnych narzędzi, zresztą żaden inny organ, do kwestionowania prerogatywy prezydenta związanej z powołaniem sędziów". Jej zdaniem minister Bodnar "w bardzo wybiórczy sposób podszedł do uzasadnienia". - Pominięto szereg orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz TSUE. Nie ma mechanizmów, jest to absolutne naruszenie trójpodziału władzy, aby minister sprawiedliwości decydował, którzy sędziowie mogą orzekać, w których sprawach - oceniła. 

Paprocka: minister sprawiedliwości nie ma żadnych narzędzi do kwestionowania prerogatywy prezydenta
PaprockaTVN24

Dodała, że "pan minister w rozporządzeniu chce wpisywać, czym sędziowie mają się kierować w swoich wyrokach". - Sędziowie są niezawiśli, podlegają konstytucji i ustawom - kropka. Nie ma tam słowa o rozporządzeniach ministra sprawiedliwości - powiedziała Paprocka.

Zaznaczyła, że w ocenie Kancelarii Prezydenta "ci sędziowie są powołani legalnie, są nieusuwalni i mają prawo orzekać". - Jeżeli są wątpliwości w konkretnych sprawach, to są trzy mechanizmy, aby kwestionować sędziów w konkretnych postępowaniach. Natomiast nie ma żadnej podstawy na poziomie ani sądów krajowych, ani sądów międzynarodowych do kwestionowania sędziów en bloc w tej masie 3 tysięcy - przekonywała. 

Konieczny: jest ileś rzeczy, które są proste do naprawienia w tym pierwszym ruchu

Maciej Konieczny z Lewicy stwierdził, że "jest ileś rzeczy, które są proste do naprawienia w tym pierwszym ruchu, jak chociażby kwestia odwołania najbardziej skandalicznych postaci, jak chociażby krakowska kurator oświaty (Barbara Nowak), rozwiązanie komisji smoleńskiej, która była jakimś takim symbolicznym bytem, który konstytuował tą mitologię obozu władzy".

- Jest istotna rzecz, chociażby ministra (ds. równości Katarzyna - red.) Kotula chce egzekwować prawo, bo przypomnijmy, że szpitale za PiS-u nie wykonywały zabiegów aborcji, które zgodnie z kontraktami z NFZ-u powinny wykonywać, ale nie wykonywały, bo nie, bo miały relikwie Jana Pawła II czy coś takiego. I podpisywały z kurią jakieś umowy, że nie będą tego robić wbrew obowiązującemu prawu - kontynuował.

- Oczywiście te kwestie związane z przywracaniem praworządności są dużo trudniejsze i bardziej skomplikowane - dodał.

Dopytywany o ocenę decyzji ministra Bodnara, odpowiedział: - Ja myślę, że wszystko powinno dziać się w zgodzie z prawem. - Zdaję się tutaj na ministra Bodnara, który posiada na ten temat znacznie rozleglejszą i większą wiedzę i także ekspertyzę, do której ja nie mam dostępu - dodał.

Konieczny: jest ileś rzeczy, które są proste do naprawienia w tym pierwszym ruchu
Konieczny: jest ileś rzeczy, które są proste do naprawienia w tym pierwszym ruchuTVN24

Mucha: każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnie

- Przywracamy normalność - stwierdziła Joanna Mucha (Polska 2050) wiceministra w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pytana o rozporządzenie ministra sprawiedliwości dotyczące sędziów neo-KRS. Podkreśliła, że "sędzia musi być niezawisły, a sąd niezależny".

Stwierdziła, że "sędziowie, którzy przez ostatnich osiem lat uczestniczyli w tym procederze, przechodząc przez Krajową Radę (Sądownictwa -red.), doskonale wiedzieli, w jakim procesie biorą udział". 

- W moim przekonaniu mają wyższą odpowiedzialność, nie niższą. I dokładnie sobie zdają sprawę z tego, że dzisiejsza sytuacja naprawiania wymiaru sprawiedliwości musi wymagać również tego typu ruchów - powiedziała Mucha. Dodała, że ma pełne zaufanie do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. - Jestem absolutnie przekonana o tym, że doprowadzi do tego, żeby sprawiedliwość, tak jak jest na tym posągu, była ślepa. Czyli skazywała tych, którzy są winni, uniewinniała tych, którzy są niewinni. Bo do tego służy wymiar sprawiedliwości - podkreśliła.

- Ja absolutnie zdaję sobie sprawę z tego, że są tacy sędziowie, którzy musieli przejść przez tą procedurę, bo innej nie było w Polsce. W związku z tym to nie jest tak, że ja dzisiaj składam zarzut wobec wszystkich z nich. Natomiast jestem głęboko przekonana o tym, że każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnie. I każdy dobry prawnik zdaje sobie sprawę z tego, że uleczenie tej sytuacji będzie wymagało kolejnych kroków. Tyle i tylko tyle, i aż tyle - podsumowała Mucha.

Mucha: każdy dobry prawnik wiedział, że bierze udział w procedurze, która jest ułomna prawnie
MuchaTVN24

Horała: to jest kategoryczne złamanie niezawisłości sędziowskiej

Marcin Horała z PiS przypomniał, że "była próba podważania statusu sędziowskiego tych tak zwanych neo-sędziów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej". 

- I nawet Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, bo nie mógł orzec inaczej, że są oni pełnoprawnymi sędziami i nie można kwestionować ich statutu sędziowskiego - dodał. Zaznaczył, że "na podstawie polskiej konstytucji mianowanie sędziów jest wyłączną prerogatywą prezydenta". - I nawet ewentualna wadliwość KRS-u jako organu rekomendującego prezydentowi - choć nie zachodzi w tym przypadku - nie powoduje wadliwości powołania - przekonywał. 

Jego zdaniem w rozporządzeniu ministra sprawiedliwości jest coś "dużo groźniejszego". - Jest narzucenie sędziom, że mają orzekać z uznaniem nadrzędności prawa europejskiego - stwierdził. - Po pierwsze pomysł, że minister sprawiedliwości i rozporządzenie mówi sędziom, jak mają orzekać, to jest kategoryczne złamanie niezawisłości sędziowskiej, ale po drugie jest to złamanie polskiej konstytucji, która w artykule 87 mówi, że najwyższym źródłem prawa w Polsce jest polska konstytucja, a nie prawo europejskie - dodał.

Horała: to jest kategoryczne złamanie niezawisłości sędziowskiej
Horała: to jest kategoryczne złamanie niezawisłości sędziowskiej TVN24

Zgorzelski do PiS: złamaliście konstytucję, powołując niekonstytucyjny organ

Piotr Zgorzelski z PSL odpowiadając swojemu przedmówcy z PiS zaznaczył, że "skuteczne powołanie na urząd sędziego wymaga występujących kumulatywnie dwóch przesłanek".

- Po pierwsze wniosku Krajowej Rady Sądownictwa, a takiej nie mamy i drugie postanowienia pana prezydenta. Te dwie przesłanki muszą wystąpić równocześnie - podkreślił. Dodał, że w tej sytuacji, "mamy tylko do czynienia z postanowieniem pana prezydenta, którego nikt nie kwestionuje, natomiast druga przesłanka jest obarczona wadą prawną niekonstytucyjności". 

- Złamaliście konstytucję, powołując niekonstytucyjny organ, który produkował niekonstytucyjnych sędziów. Nic do prezydenta. Prezydent ma prerogatywę, ale druga przesłanka jest obarczona wadą - powtórzył.

Zgorzelski do PiS: złamaliście konstytucję powołując niekonstytucyjny organ
Zgorzelski do PiS: złamaliście konstytucję powołując niekonstytucyjny organTVN24

Tomczyk: ten węzeł raz na zawsze trzeba przeciąć

- Prerogatywy prezydenta, czyli wyłączne uprawnienia prezydenta, są niepodważalne, ale jest pewna procedura - zauważył Cezary Tomczyk, wiceminister obrony narodowej (KO). - Na przykład prezydent Rzeczypospolitej nie mógłby zaprzysiąc pana Konrada Piaseckiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, jeśli wcześniej nie zostałby wybrany przez Sejm. Na tym to polega - wyjaśnił.

Zaznaczył, że "prerogatywa ma też swoją konstrukcję". - W tym przypadku jasnym jest, że ciężko, żeby być sędzią we własnej sprawie. My musimy zdecydować tutaj w bardzo jasny sposób - ten węzeł raz na zawsze trzeba przeciąć - oznajmił. - Co więcej - dodał - chciałem państwa uprzedzić, będzie wiele bardzo trudnych decyzji i mam wrażenie, że w wielu bardzo trudnych decyzjach środowisko PiS-u i ludzie związani z PiS-em będą protestować. 

Jak wskazał, "tak jest w dawnej komisji Macierewicza, tak będzie w przypadku TVP, tak będzie w przypadku pseudo-Trybunału Konstytucyjnego". - Ale tak jak powiedzieliśmy, te kroki są jasne: po pierwsze zwycięstwo, po drugie rozliczenie zła , po trzecie zadośćuczynienie, a po czwarte pojednanie. Jesteśmy w punkcie drugim. To rozliczanie zła jest potrzebne, żeby w ogóle móc przejść do punktu numer trzy i nie cofniemy się - oświadczył Tomczyk.

Tomczyk: ten węzeł raz na zawsze trzeba przeciąć
Tomczyk: ten węzeł raz na zawsze trzeba przeciąćTVN24

Autorka/Autor:momo

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Po wycofaniu się prezydenta Joe Bidena z wyścigu o Biały Dom wszystko wskazuje na to, że kampania w wyborach prezydenckich w 2024 roku między wiceprezydentką Kamalą Harris a byłym prezydentem Donaldem Trumpem rozpoczyna się bez wyraźnego lidera - donosi stacja CNN, która opublikowała wyniki najnowszego sondażu wyborczego.

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

Źródło:
CNN

Prezydent USA Joe Biden ocenił w przemówieniu do narodu, że USA są "w punkcie zwrotnym". Powiedział, że planuje spędzić następne sześć miesięcy na wykonywaniu swojej pracy, koncentrując się na obniżeniu kosztów życia rodzin, rozwoju gospodarki, obronie wolności osobistych i praw obywatelskich, od prawa do głosowania po prawo wyboru.

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Źródło:
PAP

883 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. - Otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że Chiny popierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy oraz potwierdzenie, że nie dostarczają Rosji uzbrojenia - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując wizytę szefa MSZ swego kraju Dmytra Kułeby w Chinach. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

Źródło:
PAP

Profilaktyka to klucz do zdrowia, a badanie piersi doskonale się z tym łączy. Tym razem to akcja skierowana do młodych, bo ich rak też dotyka. Zaledwie jedna trzecia uprawnionych do bezpłatnych badań kobiet faktycznie z nich korzysta. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

Źródło:
TVN24

Roman Giertych zapowiada wystąpienie kolejnego sygnalisty na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS. Kampania Kamali Harris bije rekordy pod względem zgromadzonych środków. Premier Izraela Benjamin Netanjahu apelował w amerykańskich Kongresie o powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek 25 lipca.

Zapowiedź Giertycha, rekord Kamali, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Zapowiedź Giertycha, rekord Kamali, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Źródło:
PAP, TVN24

Lokalne władze poprosiły mieszkańców wyspy Santorini w Grecji o ograniczenie przemieszczania się. To ze względu na bardzo duży napływ turystów. Tylko jednego dnia - we wtorek - na zamieszkaną przez około 15 tysięcy osób wyspę przypłynęło 11 tysięcy gości.

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Źródło:
PAP

W poniedziałek hiszpański sąd wezwał premiera Pedro Sancheza do złożenia zeznań w charakterze świadka w sprawie korupcyjnej dotyczącej jego żony Begony Gomez. Szef rządu zapowiedział, że przedstawi swoje zeznania, ale na piśmie.

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Źródło:
PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które możliwe są już od wczesnych godzin porannych. Synoptycy prognozują również silne opady deszczu.

Niebezpiecznie na wschodzie Polski. IMGW ostrzega

Niebezpiecznie na wschodzie Polski. IMGW ostrzega

Źródło:
tvnmeteo.pl

W czwartek o godzinie 16 zostanie przedstawiony raport z prac komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych - przekazał były przewodniczący tej komisji, europoseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Mówił, że złożonych zostanie kilkanaście zawiadomień do prokuratury, które będą dotyczyć między innymi byłego premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że tym politykom grozi "do 10 lat pozbawienia wolności". W ich kontekście przytoczył dwa artykuły Kodeksu karnego, o których ma być mowa w zawiadomieniach.

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Źródło:
TVP Info, tvn24.pl, PAP

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że będzie rozmawiał z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o Funduszu Kościelnym, bo nie widzi "jakiegoś dynamicznego procesu" w tej sprawie, a "wiadomo, że ten sposób finansowania Kościoła nie jest najlepszy".

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Źródło:
PAP

Od czterech do sześciu brytyjskich myśliwców Eurofighter będzie pełnić służbę w Polsce w 2025 roku w ramach misji Baltic Air Policing. Na wschodnią granicę trafią zaś żołnierze Zjednoczonego Królestwa z jednostki inżynieryjno-technicznej, by ocenić jak wesprzeć Polskę przy budowie Tarczy Wschód - przekazał szef MON po rozmowach ze swoim brytyjskim odpowiednikiem.

Brytyjskie myśliwce będą pełnić u nas misję, a na wschodniej granicy Polski pojawi się brytyjska jednostka

Brytyjskie myśliwce będą pełnić u nas misję, a na wschodniej granicy Polski pojawi się brytyjska jednostka

Źródło:
PAP

Do tragicznego zdarzenia doszło na plaży w Dziwnówku. Nie żyje 48-latek, który wszedł do wody mimo czerwonej flagi.

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

W Parku Narodowym Yellowstone w USA wybuchł gejzer, gdy w pobliżu stała grupa ludzi. Na dużą wysokość z ziemi wystrzeliła gorąca para i fragmenty skał. Świadkowie zarejestrowali ten moment na nagraniu. Według służb nikomu nic się nie stało. Obszar w pobliżu gejzeru jest tymczasowo zamknięty.

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Źródło:
CNN, volcanoes.usgs.gov, tvnmeteo.pl

Senat chce uwzględnić tak zwane prawo Romea i Julii w zmieniającej definicję zgwałcenia nowelizacji Kodeksu karnego. Chodzi o relację seksualną między małoletnimi, których wiek jest zbliżony do tak zwanego wieku zgody, czyli do 15 lat. - Sprzeciw musi budzić stworzenie pola dla choćby potencjalnej odpowiedzialności dzieci jak za zbrodnię za czyny związane z wzajemnymi relacjami seksualnymi w wieku zbliżonym do tak zwanego wieku zgody - podkreślała rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak.

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Źródło:
PAP

Roman Giertych zapowiada, że "jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego", to w czwartek na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS wystąpi "kolejny sygnalista". "Wiele już rzeczy o PiS słyszałem, ale ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach" - napisał Giertych na platformie X.

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Źródło:
tvn24.pl

Z Korei Północnej do Rosji wysłano ponad pięć milionów pocisków artyleryjskich na potrzeby inwazji na Ukrainę - powiedział południowokoreański minister obrony Szin Won Sik. Zaznaczył, że to początek zacieśniania stosunków.

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Źródło:
PAP

Senat przyjął z poprawkami ustawę o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Źródło:
PAP

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przemówił w środę przed amerykańskim Kongresem. - Irańska "oś terroru" zagraża cywilizowanemu światu, USA i Izrael muszą się jej wspólnie przeciwstawić, dlatego powinny utworzyć nowy antyirański sojusz - oświadczył. W związku z wizytą polityka w Waszyngtonie wzmocniono środki bezpieczeństwa. Podczas jednego z protestów użyto gazu łzawiącego.

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Źródło:
PAP, Reuters
"Uśpione NATO" i pokój dla Ukrainy?

"Uśpione NATO" i pokój dla Ukrainy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Brawo uśmiechnięta Polska", "Tusk przysłany przez Niemców wykończy Polskę" - piszą internauci, komentując upadłość Browaru Kościerzyna. Tylko że historia ta działa się za poprzedniego rządu. Wyjaśniamy.

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Źródło:
Konkret24

"W pokoju obok" - anglojęzyczny debiut Pedro Almodovara, "Queer" Luki Guadagnino, "Maria" Pablo Larraina, a nade wszystko druga część filmu, który triumfował w Wenecji w 2019 roku - "Joker: Folie à Deux" Todda Phillipsa, znajdą się w Konkursie Głównym zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Na czele jury, w którym zasiada między innymi Agnieszka Holland, stanie francuska gwiazda kina Isabelle Huppert.

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Źródło:
Biennale Cinema 2024, "Variety", "IndieWire", tvn24.pl

Ceny hoteli idą w górę o sto procent, restauracje są gotowe na najazd, sklepy szykują pasujące ubrania i bransoletki przyjaźni, a piekarnia sprzedaje ciastka "inspirowane Taylor". Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie przyjeżdża na trzy koncerty do Warszawy.

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Źródło:
tvn24.pl

- Chciałam przede wszystkim zrobić płytę o Warszawie. Podejść do powstania w humanistyczny sposób, mówiący o emocjach - mówiła o swoim nowym albumie Monika Brodka. Krążek powstał z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Premierowy koncert pokaże TVN24.

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Źródło:
tvnwarszawa.pl