Joanna Mucha

Joanna Mucha

MEN "weszło" do 10 willi plus. "Sporo pieniędzy wróci"

Trwa kontrola resortu edukacji w organizacjach, które dostały pieniądze na zakup nieruchomości w programie willa plus. Pod lupą są m.in. granty dla Fundacji "Dumni z Elbląga" i Lokalnej Organizacji Turystycznej "Inte-gra". Muzeum Pałac Saski w Kutnie, które w ramach "wspierania systemu oświaty" kupiło repliki łoża i tronu królewskiego, już oddało pół miliona złotych. - Sporo pieniędzy wróci - słyszymy w MEN.

Mucha: mam nadzieję, że świętokrzyskie kolejnego spadochroniarza nie przyjmie

- Jarosław Kaczyński schodzi z linii strzału - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha z Trzeciej Drogi, odpowiadając na pytanie w sprawie startu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych z okręgu świętokrzyskiego. Zdaniem Tomasza Treli z Nowej Lewicy, "jeśli ktoś jest liderem, powinien walczyć i rywalizować".

30 tysięcy kary grozi działaczom partii Hołowni za ujawnienie tajemnic. "Gorzej niż u Leppera" 

Ponad 200 działaczy partii Polska 2050 podpisało umowy o poufności. Za ujawnienie informacji uznanych za poufne grozi im kara od 10 do 30 tys. zł - ustalił tvn24.pl. Według Szymona Hołowni umowy zabezpieczają przed "próbami inwigilacji ze strony dużo silniejszej konkurencji". Tymczasem Jacek Bury, senator Polski 2050, ocenia, że "podpisywanie takiej umowy byłoby głupotą". - Znam Szymona. On do takich rzeczy się nie posuwa - zapewnia.