Rośnie liczba ofiar na Węgrzech

Groźny wyciek na Węgrzech, rośnie liczba ofiar
Groźny wyciek na Węgrzech, rośnie liczba ofiar
TVN24
TVN24Groźny wyciek na Węgrzech, rośnie liczba ofiar

To bardzo trudne działanie, szkodliwa jest nie tylko substancja, ale też jej opary. Dlatego trzeba zlokalizować wyciek i jak najszybciej go ograniczyć - powiedział w TVN24 mł. bryg. Rafał Jankowski. Odniósł się w ten sposób do wycieku toksycznej substancji w zakładach aluminiowych na Węgrzech. W jego wyniku cztery osoby zginęły, sześć uznano za zaginione, a 120 odniosło obrażenia. We wtorek przed południem pojawiły się doniesienia o kolejnym pęknięciu tamy w zakładach.

Zdaniem Jankowskiego, ratownicy są w trudnej sytuacji - grozi im nie tylko poparzenie, ale też zatrucie oparami, które mogą poczynić duże szkody w organizmie. - Wnikają do organizmu i niszczą go od środka. Tym ludziom trzeba pomóc - podkreślił Jankowski. Według niego, sytuacja jest trudna, bo trzeba nie tylko ograniczyć wyciek, ale przewidzieć, gdzie wystąpi.

Tuż po 11 PAP powołując się na węgierską agencję MTI podała, że tama na zbiorniku w zakładach aluminiowych w Ajkai pękła w drugim miejscu, a pobliską wieś ewakuowano. Niemal jednocześnie agencja Reutera poinformowała, że do kolejnego pęknięcia nie doszło.

Toksyczne ścieki

We wtorek potwierdzono kolejne dwie ofiary śmiertelne poniedziałkowego wycieku setek tysięcy metrów sześciennych toksycznej substancji ze zbiornika w zakładach aluminiowych na zachodzie Węgier. Sześć osób uznano za zaginione, 120 odniosło obrażenia.

Około 600-700 tys. metrów sześciennych toksycznej substancji zawierającej ług i metale nieżelazne wyciekło z przerwanego zbiornika w zakładach Ajkai Timfoldgyar w mieście Ajka, 160 km na południowy zachód od Budapesztu. Trucizna zalała miejscowości Kolontar, Devecser i Somlovasarhely, zanieczyściła rzekę Marcal oraz wylała się na tory kolejowe.

We wtorek trwało wsypywanie do rzeki kilkuset ton gipsu, który ma związać toksyczne ścieki.

Wśród rannych jest kilku strażaków. Wiele osób zostało poparzonych, gdyż ług jest substancją żrącą.

Z powodu wypadku zamknięto ruch kolejowy na linii Budapeszt-Szekesfehervar-Szombathely. Straż pożarna ewakuowała także miejscowe szkoły w Kolontarze.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego szukają turysty, który samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wierchy. Od soboty nie ma z nim kontaktu. Znaleziono auto mężczyzny zaparkowane przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Samotnie wyruszył na szlak i do tej pory nie wrócił. Poszukiwania turysty w Tatrach

Autor:
mm/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Jedna czwarta informacji prasowych dotyczących składu przyszłego rządu Donalda Tuska nie jest zgodna z prawdą - powiedział w TVN24 wicemarszałek Sejmu, lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Mówił o przewidywanym udziale Lewicy w tym gabinecie.

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Czarzasty o obsadzie stanowisk w rządzie Tuska: Jedna czwarta informacji nieprawdziwa. Jest inaczej

Autor:
ads/ft
Źródło:
TVN24

Sieć laboratoriów w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu przyznała, że 19 listopada doszło do ataku na serwery spółki oraz, że "dostęp do znajdujących się tam danych mogły w sposób bezprawny uzyskać osoby nieuprawnione. "Spółka zgłosiła naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, poinformowała uprawnione instytucje oraz złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości" - poinformowano. Firma nie podała ilu osób dotyczy problem.

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Atak hakerów na ALAB laboratoria. Jest oświadczenie spółki

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

Trzy nastolatki zostały potrącone na przejściu dla pieszych w miejscowości Gromnik (woj. małopolskie). Zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca osobówką 20-latka była trzeźwa.

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl

Wtorek będzie kolejnym dniem obrad pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Wczoraj zaprzysiężony został nowy rząd bez większości Mateusza Morawieckiego, który musi teraz przedstawić expose. Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że najpewniej wysłuchamy go 11 grudnia. - Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię Europejską, będzie nas reprezentował premier Tusk - komentował w TVN24 wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. W tvn24.pl relacjonujemy polityczny wtorek.

Expose najpewniej 11 grudnia. "Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię, będzie nas reprezentował premier Tusk"

Expose najpewniej 11 grudnia. "Wynika z tego, że jeśli chodzi o Unię, będzie nas reprezentował premier Tusk"

Autor:
akw
Źródło:
tvn24.pl

Do szpitala w Krotoszynie (Wielkopolska) zgłosiła się 19-latka z noworodkiem. Medykom miała powiedzieć, że dziecko znalazła w lesie. Jak informuje prokuratura, okazało się, że to ona jest matką. Teraz policja i prokuratura badają, czy doszło do narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo.

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

19-latka urodziła w lesie. Sprawę bada policja i prokuratura

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24 Poznań

We wtorek wystartuje pasażerski odrzutowiec Virgin Atlantic lecący z Londynu do Nowego Jorku, który będzie napędzany w stu procentach zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF) - podał Reuters. Dodał, że świat lotniczy próbuje pokazać potencjał opcji niskoemisyjnych i zabezpieczyć swoją przyszłość.

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Samolot Virgin Atlantic napędzany SAF. To będzie pierwszy taki lot

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Intensywne opady śniegu możliwe są we wtorek w kilku województwach. Na Dolnym Śląsku pokrywa śnieżna wzrośnie nawet o 25 centymetrów. Obowiązują alerty wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju niebezpieczeństwo na drogach będzie stwarzać gołoledź, przed czym również ostrzega IMGW.

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Spadnie nawet 25 centymetrów śniegu. Alerty IMGW

Autor:
anw,ps,as/dd
Źródło:
IMGW

Nagle opuścił własne wesele i wrócił z bronią - tajlandzki parasportowiec i były żołnierz zastrzelił swoją świeżo poślubioną żonę i trzy inne osoby. Telewizja BBC, powołując się na miejscową policję, poinformowała, że mężczyzna następnie odebrał sobie życie.

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Strzelanina w Tajlandii. Pan młody zabił cztery osoby na weselu, w tym pannę młodą

Autor:
asty/ft
Źródło:
PAP

Wzywamy do natychmiastowych działań w celu wykonania wyroku i zapewnienia prawidłowości funkcjonowania najważniejszego organu sądowego w Polsce - zaapelował w uchwale zarząd Stowarzyszenia Sędziów "Themis", odnosząc się do orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na korzyść Lecha Wałęsy.

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Apel o natychmiastowe działania. Uchwała Stowarzyszenia Sędziów "Themis" po wyroku ETPCz w sprawie Wałęsy

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24

Zagraniczne media piszą o zaprzysiężeniu rządu Mateusza Morawieckiego. Portal Politico napisał, że mimo kilkutygodniowych prób rozmów z parlamentarzystami opozycji Morawiecki nie był w stanie wykazać, że jakiekolwiek inne partie są skłonne do współpracy z nim. Zgodnie uznaje się też, że działania polityków PiS opóźniają przekazanie władzy byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

"Farsa", "rząd zombie", "administracja skazana na porażkę". Zagraniczne media o zaprzysiężeniu rządu Morawieckiego

Autor:
asty/ft
Źródło:
Politico, Bloomberg, Reuters, Financial Times, El Mundo, ANSA, Le Monde

Wtorek to kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Posłowie mają m.in. powołać Rzecznika Praw Dziecka i członka komisji ds. pedofilii. W harmonogramie obrad przewidziano też debatę nad trzema projektami powołującymi komisje śledcze. Co jeszcze? Oto harmonogram obrad.

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Sejm we wtorek. Powołanie Rzecznika Praw Dziecka i nowe komisje śledcze

Autor:
kgo//am
Źródło:
PAP

Rząd Mateusza Morawieckiego został zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Prawo i Sprawiedliwość obsadziło stanowiska nowych szefów okręgów. Times of Israel informuje, że rozejm Hamasu z Izraelem został przedłużony o dwa dni. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 28 listopada.

Rząd Morawieckiego zaprzysiężony, zmiany w PiS, rozejm potrwa dłużej

Rząd Morawieckiego zaprzysiężony, zmiany w PiS, rozejm potrwa dłużej

Autor:
asty/ft
Źródło:
TVN24, PAP, Eurosport
Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

Natalia
Szostak
Autor:
Natalia
Szostak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sejmowa komisja gospodarki i rozwoju podjęła decyzję o przyjęciu projektu ustawy autorstwa Polski 2050 w sprawie handlu w tegoroczną Wigilię, która przypada w niedzielę. Zamiast w Wigilię sklepy miałyby być otwarte w dwie poprzedzające niedziele, czyli 10 i 17 grudnia bieżącego roku w pełnym zakresie godzin.

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Niedziele handlowe w grudniu. Propozycja PiS-u przepadła

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP

61-latek utonął w rzece Wolbórce w miejscowości Młynary (woj. łódzkie). Według wstępnych ustaleń służb, mężczyzna poszedł morsować i nie wrócił do domu. Do szpitala trafiła żona mężczyzny, która zemdlała, gdy na miejscu pojawili się strażacy.

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Poszedł morsować, nie wracał długo do domu. 61-latek nie żyje

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl

Wycieczka z Żor wracała z Warszawy na Śląsk. Autokar z dziećmi utknął w Kątach Węgierskich - miejscowości na północ od stolicy. Kierowca autobusu był badany w karetce.

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Zmierzali na Śląsk, pojechali w przeciwnym kierunku. Autobus z dziećmi utknął w lesie

Autor:
mg/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała we wtorek, że Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców w bazie marynarki USA, wykonane przez wystrzelonego niedawno przez Pjongjang pierwszego satelitę szpiegowskiego.

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

KCNA: Kim Dzong Un otrzymał "szczegółowe zdjęcia" Białego Domu, Pentagonu i lotniskowców marynarki USA

Autor:
ks/ft
Źródło:
PAP

Co najmniej pięć osób zginęło, a prawie 20 zostało rannych w obwodzie odeskim na południu Ukrainy w wyniku śnieżyc i wichur. Wstrzymano ruch na drogach, w tym autostradach. Wiele miejscowości zostało pozbawionych prądu. We wtorek przewidywane są kolejne intensywne opady śniegu i deszczu.

Ofiary śmiertelne śnieżyc i nawałnic na południu Ukrainy

Ofiary śmiertelne śnieżyc i nawałnic na południu Ukrainy

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Reuters

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa już od 643 dni. Spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów Mike Johnson wyraził "optymizm i pewność", że Kongres będzie w stanie uchwalić dodatkowe środki na pomoc Ukrainie i Izraelowi przed świąteczną przerwą. Dodał jednak, że w pakiecie muszą znaleźć się też zmiany w polityce migracyjnej. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin wojny w Ukrainie.

Spiker Izby Reprezentantów: Kongres uchwali nowy pakiet środków dla Ukrainy przed Bożym Narodzeniem

Spiker Izby Reprezentantów: Kongres uchwali nowy pakiet środków dla Ukrainy przed Bożym Narodzeniem

Autor:
asty/ft
Źródło:
PAP

Dzienna liczba rosyjskich żołnierzy, którzy giną w Ukrainie, zbliża się do tysiąca lub przekracza tysiąc. Tak wynika z ostatnich raportów sztabu generalnego sił ukraińskich. Setki wojskowych tracą życie w czasie walk o Awdijiwkę. Niezależny rosyjskojęzyczny portal The Moscow Times prognozuje, że w listopadzie straty rosyjskiej armii w ludziach mogą być najwyższe od początku inwazji zbrojnej.

W listopadzie straty Rosjan mogą być najwyższe od początku inwazji 

W listopadzie straty Rosjan mogą być najwyższe od początku inwazji 

Autor:
tas/ft
Źródło:
The Moscow Times, tvn24.pl

Jan K., ginekolog skazany za zgwałcenie pacjentki, nie jest już pracownikiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest też zawieszony w pracy na uczelni. Sąd nie zakazał mu wykonywania zawodu, więc K. przez długi czas prowadził praktykę i miał zajęcia ze studentami. Ich relacje są porażające.

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Ginekolog skazany za gwałt na pacjentce po wyroku prowadził zajęcia na uczelni i pracował w szpitalu

Źródło:
Fakty TVN

Dominika Chorosińska została ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącą Komitetu ds. Pożytku Publicznego. O aktorce i polityczce w ostatnich latach głośno było nie tylko za sprawą jej ról. Ostatnio w mediach komentowane było jej zachowanie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji.

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Aktorka serialowa nową minister kultury. Kim jest Dominika Chorosińska

Autor:
wac//az
Źródło:
tvn24.pl, Wirtualnemedia.pl

Będziemy we wtorek o godzinie 14 u nowej minister kultury zapytać, kto podejmował decyzję w sprawie zmian statutu Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej - zapowiedział w "Kropce nad i" poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. W poniedziałek Rada Mediów Narodowych zgodziła się na dokonanie zmian w statutach, które - jak pisał wcześniej Szczerba - miałyby "zabetonować partyjną propagandę" w państwowych mediach. - Jestem przekonana, że żaden sąd nie zaakceptuje takiej zmiany statutu - mówiła posłanka Polski 2050 Joanna Mucha.

Joński: Będziemy jutro u nowej minister kultury. Nie może tylko i wyłącznie mówić, że ona nie wie

Joński: Będziemy jutro u nowej minister kultury. Nie może tylko i wyłącznie mówić, że ona nie wie

Autor:
js/kg
Źródło:
TVN24

Krzysztof Szczucki, do niedawna szef Rządowego Centrum Legislacji, został ministrem edukacji i nauki w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, który - wydaje się - nie ma szans na zdobycie wotum zaufania w nowym Sejmie. Nazwisko Szczuckiego pojawiło się przy okazji programu Willa plus.

Jego nazwisko pojawiło się przy okazji Willi plus. Został ministrem edukacji

Jego nazwisko pojawiło się przy okazji Willi plus. Został ministrem edukacji

Autor:
js/kg
Źródło:
tvn24.pl

W Pałacu Prezydenckim został w poniedziałek powołany nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który nie ma szans na zdobycie wotum zaufania w nowym Sejmie. Oto skład Rady Ministrów.

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Oto ministrowie w rządzie bez większości. Lista nazwisk

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Od kilku dni kontaktowałyśmy się z posłami i posłankami wszystkich klubów poza PiS-em. Były to telefony, wiadomości, rozmowy i pytania na konferencjach. Każdemu z 266 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050, Lewicy oraz Konfederacji zadałyśmy to samo pytanie: czy kontaktował się z nimi ktokolwiek z PiS-u, czy ktoś ich sondował, czy ktoś - jak twierdzi premier - rozmawiał w sprawie koalicji? Arleta Zalewska i Magdalena Szepietowska z "Faktów" TVN oraz Aleksandra Sapeta z portalu tvn24.pl sprawdziły, czy premier mógł w tej sprawie skłamać. 

"Wolałbym iść do więzienia niż do koalicji z nimi". Sprawdziliśmy, z kim rozmawiał Morawiecki. Niektóre odpowiedzi zaskakują

"Wolałbym iść do więzienia niż do koalicji z nimi". Sprawdziliśmy, z kim rozmawiał Morawiecki. Niektóre odpowiedzi zaskakują

Autor:
Arleta
Zalewska,
Magdalena
Szepietowska,
Aleksandra
Sapeta
Źródło:
tvn24.pl

Według byłego premiera można skrócić okres rządów Mateusza Morawieckiego i nowej Rady Ministrów i w to miejsce szybciej powołać Donalda Tuska i jego rząd - wystarczy zastosować procedurę konstruktywnego wotum nieufności. Konstytucjonaliści mają bardzo duże wątpliwości w tej sprawie.

Miller: konstruktywne wotum nieufności "natychmiast po zaprzysiężeniu rządu". Prawnicy przestrzegają

Miller: konstruktywne wotum nieufności "natychmiast po zaprzysiężeniu rządu". Prawnicy przestrzegają

Źródło:
Konkret24

434 dni to rekord czekania na rehabilitację z NFZ. Pacjenci zmuszeni są do korzystania z płatnych usług, bo czas oczekiwania na wizytę jest zbyt długi, a zakres usług ograniczony. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że monitoruje sytuację. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Problemy z dostępem do fizjoterapeutów. Komentarze ekspertów

Problemy z dostępem do fizjoterapeutów. Komentarze ekspertów

Autor:
Anna
Wilczyńska
Źródło:
TVN24

Światowa Organizacja Zdrowia monitoruje sytuację zdrowotną w Chinach. Liczba zachorowań dzieci na infekcję, której objawy przypominają zapalenie płuc, gwałtownie wzrosła. Izby przyjęć w szpitalach są przepełnione, ludzie czekają w kolejkach do lekarzy wiele godzin. Chińskie służby twierdzą, że nie ma mowy o żadnym nowym nieznanym wirusie, który mógłby doprowadzić do pandemii.

Nagły wzrost liczby przypadków chorób płuc, tysiące pacjentów czekających w szpitalach. "Władze twierdzą, że winne są znane patogeny"

Nagły wzrost liczby przypadków chorób płuc, tysiące pacjentów czekających w szpitalach. "Władze twierdzą, że winne są znane patogeny"

Autor:
Justyna
Kazimierczak
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

The Prodigy po 26 latach zmieniło tekst swojego kontrowersyjnego przeboju "Smack My Bitch Up" - informują brytyjskie media, relacjonując ostatnie występy grupy. Jednocześnie przypominają, że utwór, krytykowany między innymi przez artystów i organizacje kobiece, przed laty został wybrany najbardziej kontrowersyjną piosenką wszech czasów.

Zmienili tekst "najbardziej kontrowersyjnej piosenki wszech czasów" 

Zmienili tekst "najbardziej kontrowersyjnej piosenki wszech czasów" 

Autor:
wac//az
Źródło:
Sky News, The Sun, The Independent, tvn24.pl

Zapowiedzi powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych spowodowały, że politycy mówią o postawieniu przed Trybunałem Stanu ówczesnego ministra Jacka Sasina. Rzeczywiście, był on twarzą nieudanych wyborów prezydenckich z 2020 roku, ale czy to on podjął bezprawne decyzje? Przypominamy, o co chodziło w sprawie tych wyborów i którzy politycy za co odpowiadają.  

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Sasin przed Trybunał Stanu za wybory kopertowe? Kto, kiedy, jakie decyzje podejmował 

Autor:
Piotr
Jaźwiński
Źródło:
Konkret24

- To mój pierwszy singiel i spełnienie marzenia - mówi Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN. Dziś premierę ma jej piosenka "Przed siebie". Za kilka tygodni ukaże się kolejna. Czy Gardias ma w planie wydanie płyty? 

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Dorota Gardias wydała debiutanckiego singla. Będzie płyta?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24

Zwycięzcą 12. edycji "Top Model" został Dominik Szymański. Zdobył 200 tysięcy złotych i kontrakt z agencją Selective Management. Jego zdjęcie ukaże się też na okładce magazynu "Glamour". - Bałem się troszkę na początku, że Dominik to będzie taka typowa smutna historia. Ale to jest superchłopak. Po to robimy ten program, żeby dać szansę takim ludziom - mówił Marcin Tyszka, juror programu. Finał "Top Model" można oglądać w Playerze.   

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

"Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów". Kim jest zwycięzca "Top Model"?

Autor:
joan//mro
Źródło:
TVN24