Debata w TVN24 o psychiatrii dzieci i młodzieży. "Przez całe dziesiątki lat ten problem nie był dostrzegany"

Źródło:
TVN24
Prof. Heitzman: Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić psychiatrii w Polsce. Na szczęście reforma trwa (materiał z 10.10.2021)
Prof. Heitzman: Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić psychiatrii w Polsce. Na szczęście reforma trwa (materiał z 10.10.2021)TVN24
wideo 2/14
Prof. Heitzman: Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić psychiatrii w Polsce. Na szczęście reforma trwaTVN24

Psychiatria dzieci i młodzieży była tematem niedzielnej debaty w TVN24. Zaproszeni goście dyskutowali o swoich doświadczeniach, o funkcjonowaniu tej gałęzi medycyny i niezbędnych zmianach.

W niedzielę w TVN24 odbyła się dyskusja "Psychiatria dzieci i młodzieży w kryzysie". Z lekarzami, terapeutami, rodzicami i podopiecznymi rozmawiał Marcin Zaborski.

OGLĄDAJ CAŁĄ DEBATĘ W INTERNECIE W TVN24 GO

Szymański: Nastoletnia córka trafiła do szpitala. Stare meble, stare łóżka i smród

Pierwszym gościem TVN24 był Rafał Szymański, tata czworga dzieci, w tym jednego z leczonymi zaburzeniami, autor wykładu "Depresja to porywacz naszych dzieci".

- Dla mnie ta sytuacja była szokiem. Jechaliśmy na wizytę do psychiatry, bo był problem z samookaleczeniami. Kiedy psychiatra powiedział, że dziecko zostaje [w szpitalu - przyp. red.], to była taka sytuacja, w której nie umieliśmy się odnaleźć. Bezradność, duże poczucie winy, bo może można było wcześniej zareagować - mówił.

CZYTAJ RELACJĘ Z DEBATY W TVN24.PL >>>

Jego córka miała wtedy 12 lat. - Trafiła do szpitala w Józefowie, który był dosyć strasznym miejscem. To była obdrapana lamperia, która nie była czysta, stare meble, stare, metalowe łóżka i smród - wyliczał Szymański.

Rafał Szymański o tym, co zapamiętał ze szpitala podczas pierwszej wizyty, gdy trafił tam ze swoją córką
Rafał Szymański o tym, co zapamiętał ze szpitala podczas pierwszej wizyty, gdy trafił tam ze swoją córkąTVN24

Juchimiuk: nie możemy rysować laurki, jeżeli rzeczywistość jest, jaka jest

Kasia Juchimiuk, edukatorka fundacji eFkropka, sama zmagała się z chorobą. - Objawy pojawiały się dużo wcześniej, w wieku około 17 lat przeżywałam różne stany trudne do określenia, trudne do opanowania. W wieku 21 lat otrzymałam diagnozę - choroba afektywna dwubiegunowa - mówiła.

- Szpital, do którego trafiłam, to był szpital dziecięco-młodzieżowy, chociaż ja byłam osobą dorosłą. Z jednej strony nie należy odstraszać od szpitala i zachęcać, by przychodzić po pomoc. Ale z drugiej strony nie możemy rysować laurki, jeżeli rzeczywistość jest, jaka jest. A jest taka, że jest brudno, nie ma sprzętu, jest nieprzyjazna przestrzeń - podkreśliła.

Juchimiuk: Nie chcemy ludzi zniechęcać do korzystania z pomocy, ale jednocześnie nie możemy rysować laurki
Juchimiuk: Nie chcemy ludzi zniechęcać do korzystania z pomocy, ale jednocześnie nie możemy rysować laurkiTVN24

Lewandowska: różnica w wynagrodzeniu jest tak duża, że trudno jest zatrzymać dobrego specjalistę

Doktor Aleksandra Lewandowska, ordynatorka oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Szpitalu Psychiatrycznym w Łodzi podkreślała, że psychiatrii dziecięcej "problem polega na tym, że psychiatrzy uciekają ze szpitali i z poradni, które mają kontrakt z NFZ". - Różnica w wycenie i wynagrodzeniu jest tak duża, że jest trudno zatrzymać dobrego specjalistę, a nawet lekarza w trakcie specjalizacji w poradni. Oni idą do prywatnych placówek, do miejsc komercyjnych - wskazywała.

Dr Lewandowska: problem polega na tym, że psychiatrzy uciekają ze szpitali, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia
Dr Lewandowska: problem polega na tym, że psychiatrzy uciekają ze szpitali, które mają kontrakt z Narodowym Funduszem ZdrowiaTVN24

Heitzman: szpital nie jest panaceum i remedium na zdrowie psychiczne każdego człowieka

Profesor Janusz Heitzman, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zauważył, że "psychiatria jest dzisiaj na pierwszych stronach gazet, ale przez całe dziesiątki lat ten problem nie był dostrzegany". - W ciągu jednego dnia nie da się zmienić psychiatrii - dodał.

- Myślimy o tym, by nie pakować dzieci od razu do szpitala. Szpital nie jest panaceum i remedium na zdrowie psychiczne każdego człowieka, szczególnie młodego - podkreślił Heitzman.

Prof. Heitzman: Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić psychiatrii w Polsce. Na szczęście reforma trwa (materiał z 10.10.2021)
Prof. Heitzman: Nie da się w ciągu jednego dnia zmienić psychiatrii w Polsce. Na szczęście reforma trwaTVN24

Wojciechowska: proces zmiany jest zauważalny, ale są problemy

Katarzyna Wojciechowska, ordynatorka oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży w szpitalu wojewódzkim w Świeciu nad Wisłą , powiedziała, że dla niej "proces zmiany jest zauważalny". - U nas został wyremontowany oddział, jest kolorowy, przyjazny, dzieci dobrze się tutaj czują - mówiła.

Zaznaczyła jednak, że "mamy taki problem, że lekarzy jest bardzo mało". - Czynnie pracujących lekarzy na naszym oddziale jest dwójka - ja i mój kolega. Do tego mamy rezydentów, którzy nas wspierają. Potrzeby są ogromne, dzieci jest coraz więcej, a łóżek malutko - powiedziała.

Dr Wojciechowska: trudno czasem podjąć decyzję, kogo przyjąć, a kogo nie
Dr Wojciechowska: trudno czasem podjąć decyzję, kogo przyjąć, a kogo nieTVN24

Szredzińska: dotacje ze środków publicznych pokrywają 5 procent zapotrzebowania

Renata Szredzińska, członkini zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży powiedziała, że "dotacje ze środków publicznych pokrywają 5 procent" budżetu potrzebnego na jego funkcjonowanie. Nie wszystkie telefony udaje się odebrać. - Gdybyśmy mieli większe możliwości finansowe, moglibyśmy mieć więcej konsultantów, więcej stanowisk, odebrać więcej telefonów - mówiła.

Zaznaczyła, że "116 111 to nie tylko telefon, bo dzieci mogą też napisać". - To był bardzo ważny kanał w czasie pandemii. Odbieramy też maile - przekazała.

Szredzińska: Odbieramy wiadomości, maile. Borykamy się, co robić najpierw, odbierać więcej telefonów czy odpisywać na maile
Szredzińska: Odbieramy wiadomości, maile. Borykamy się, co robić najpierw, odbierać więcej telefonów czy odpisywać na maileTVN24

Remberk: leczenie psychiatryczne zaczyna się od psychoterapii, od konsultacji psychologicznej

Profesor Barbara Remberk, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży zwracała uwagę, że "mówimy o lekarzach, bo ich najłatwiej policzyć, ale leczenie psychiatryczne zaczyna się od psychoterapii, od konsultacji psychologicznej".

- To są ci profesjonaliści, których da się zaprosić do systemu publicznej opieki zdrowotnej. Każdy podopieczny psychiatrii dzieci i młodzieży powinien mieć kontakt z psychologiem, nie każdy potrzebuje leków - podkreśliła.

Prof. Remberk: lekarz w mojej klinice zarabia zalecaną stawkę, 6700 brutto, czyli około 5000 netto
Prof. Remberk: lekarz w mojej klinice zarabia zalecaną stawkę, 6700 brutto, czyli około 5000 nettoTVN24

"Gotowość mówienia młodych jest zdecydowanie większa. To daje nadzieję"

Tomasz Bilicki, terapeuta i certyfikowany interwent kryzysowy, podkreślał, że "szkoła nie jest ośrodkiem psychoterapii i interwencji kryzysowej, ale to nie zmienia faktu, że nauczyciel bardzo często świadczy pierwszą pomoc psychologiczną w sytuacji kryzysu". 

Bilicki: zadaniem nauczyciela jest zarówno dydaktyka, jak i zajęcie się emocjami uczniów
Bilicki: zadaniem nauczyciela jest zarówno dydaktyka, jak i zajęcie się emocjami uczniówTVN24

Z kolei Angelika Friedrich, założycielka inicjatywy "Nastoletni Azyl", która sama zmagała się z anoreksją, mówiła, że o swoim problemie jako pierwszemu powiedziała nauczycielowi.

- Jeżeli nauczyciel daje taką możliwość na przykład na godzinie wychowawczej, by powiedzieć o swoich problemach, to sprawia, że uczeń będzie chciał o nich opowiedzieć. Ja w momencie, kiedy nie widziałam innego rozwiązania, sięgnęłam po pomoc - powiedziała.

Friedrich: jeżeli nauczyciel daje możliwość wypowiedzenia się, uczeń chętniej będzie chciał się podzielić problemem
Friedrich: jeżeli nauczyciel daje możliwość wypowiedzenia się, uczeń chętniej będzie chciał się podzielić problememTVN24

Jerzy Kłoskowski, prezes i fundator Fundacji eFKropka zwracał uwagę, że "otwartość i gotowość mówienia młodych jest zdecydowanie dużo większa niż w pokoleniu starszych ludzi". - To daje nadzieję - stwierdził.

Kłoskowski: rozmawiamy z tysiącami młodych ludzi, mają otwartość i gotowość do mówienia o problemach
Kłoskowski: rozmawiamy z tysiącami młodych ludzi, mają otwartość i gotowość do mówienia o problemach TVN24

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Możesz wesprzeć fundację na stronie fundacja.tvn.pl.

Autorka/Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Turystyka kulinarna od lat jest ważnym trendem. Smakosze powinni mieć na oku Neapol, który znalazł się na szczycie listy Taste Atlas z najlepszymi kulinarnymi miastami na świecie.

Najlepsze kulinarne miasta świata

Najlepsze kulinarne miasta świata

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl