Zajmie tylko trzy minuty. Ważna ankieta do wypełnienia

kobieta smutek depresja przemoc domowa
Ofiary przemocy mają swój znak. To dłoń zaciskająca się w pięść
Źródło: Maria Mikołajewska/Fakty TVN

Najwyższa Izba Kontroli zachęca do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie, w której ofiary przemocy domowej mogą podzielić się swoimi doświadczeniami w zgłaszaniu tych przypadków. NIK bada tym samym, czy podmioty odpowiedzialne za przeciwdziałanie przemocy domowej i wsparcie ofiar, prawidłowo i rzetelnie wywiązywały się ze swoich obowiązków.

"Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkim badaniu, realizowanym przez Najwyższą Izbę Kontroli. NIK kontroluje obecnie czy podmioty odpowiedzialne za przeciwdziałanie przemocy domowej, ale także za wsparcie ofiar, prawidłowo i rzetelnie wywiązywały się ze swoich obowiązków" - czytamy na stronie NIK.

"Zależy nam, aby osoby doświadczające przemocy mogły podzielić się swoimi doświadczeniami, w tym także ewentualnymi trudnościami, z jakimi spotykały się, zgłaszając przemoc domową i ubiegając się o pomoc" - przekazała NIK.

Ankieta jest dostępna na stronie internetowej Najwyższej Izby Kontroli. Zawiera pytania na temat oczekiwanego i uzyskanego wsparcia od uprawnionych instytucji. Jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż trzy minuty.

ANKIETĘ MOŻNA WYPEŁNIĆ TUTAJ

NIK publikuje ankietę. Pomoże w kontroli

Zobacz też: Gesty i znaki, które mogą ratować życie. Na co zwracać uwagę?

Najwyższa Izba Kontroli przekazała też, że celem ankiety jest zbadanie opinii na temat oczekiwanego i uzyskanego wsparcia od uprawnionych instytucji, jak również zebranie informacji umożliwiających zidentyfikowanie elementów wymagających zmiany bądź udoskonalenia.

NIK zaznaczyła, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane i prezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień. Zapewniła też, że będzie ona stanowić cenne uzupełnienie ustaleń z kontroli.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś/chciałabyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: