Jakub Szulc zrezygnował z mandatu poselskiego. Rezygnacja polityka PO jest spowodowana - jak przyznaje - ciekawą propozycją zawodową. - Jeżeli coś robić, to na 100 procent, a ja nie mam w tym momencie możliwości, aby w 100 proc. poświęcić się wypełnianiu obowiązków poselskich - mówi Szulc. Poseł zapewnia jednak, że nie wypisze się z partii.
W rozmowie z serwisem 300polityka.pl Szulc stwierdził, że co do jego dalszej drogi zawodowej "wszystkie opcje są otwarte, włącznie ze startem w wyborach samorządowych". Według źródeł Polskiej Agencji Prasowej, możliwy jest start Szulca w wyborach samorządowych w Kłodzku (Dolnośląskie), skąd pochodzi polityk.
- Otrzymałem ciekawą propozycję, jednak na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Dlatego rezygnuję z polityki ogólnopolskiej - powiedział z kolei "Gazecie Wrocławskiej". Zapewnił jednak, że nie zamierza występować z Platformy Obywatelskiej.
- Jeżeli coś robić, to na 100 proc., a ja nie mam w tym momencie możliwości, aby w 100 proc. poświęcić się wypełnianiu obowiązków poselskich - tłumaczył w rozmowie z PAP.
Decyzję o wygaszeniu mandatu podejmie marszałek Ewa Kopacz. Prawdopodobnie stanie się to w piątek.
Miejsce Szulca w Sejmie zajmie zapewne Robert Jagła, menedżer i szef PO w powiecie świdnickim - podaje serwis 300polityka.pl.
W polityce od 2005 roku
Jakub Szulc od 1996 do 2005 roku pracował w bankach. Między innymi był dyrektorem w warszawskiej centrali BPH.
W 2005 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu wałbrzyskim. W 2007 roku, w kolejnych wyborach parlamentarnych, po raz drugi zdobył mandat poselski.
W latach 2008-2012 był wiceministrem zdrowia. W obecnej kadencji Sejmu objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącego nadzwyczajnej podkomisji do rozpatrzenia obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy refundacyjnej.
Autor: jl//rzw / Źródło: tvn24.pl, 300polityka, www.gazetawroclawska.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: tvn24