Na Podkarpaciu zawieszono zajęcia w 10 podstawówkach

TVN24 | Polska

Autor:
ib
Źródło:
PAP
Dzieci najmłodszych klas wróciły do szkółTVN24
wideo 2/9
TVN24Dzieci najmłodszych klas wróciły do szkół

Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u nauczycieli i uczniów oraz związane z tym kwarantanny są powodem zawieszenia zajęć stacjonarnych w 10 szkołach podstawowych na Podkarpaciu. W całym województwie jest 1070 szkół, w których uczą się dzieci w klasach I-III.

Jak poinformowała we wtorek Mariola Kiełboń z podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie, według danych z 26 stycznia zajęcia stacjonarne zostały całkowicie zawieszone dla uczniów w trzech szkołach podstawowych: w Dobkowicach w powiecie jarosławskim, Gwoźdźcu w powiecie stalowowolskim i w Tarnobrzegu. Dwie pierwsze szkoły zawiesiły zajęcia do 30 i 31 stycznia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO

Częściowe zawieszenie

Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zawieszono w siedmiu szkołach podstawowych: w Zamiechowie (pow. jarosławski), w Woli Mieleckiej (pow. mielecki), Krośnie i Mrowli (pow. rzeszowski), Głuchowie (pow. łańcucki), Niepli (pow. jasielski) i w Torkach (pow. przemyski).

Cztery z nich zapowiedziały zawieszenie zajęć do 29 stycznia, pozostałe do 31 stycznia, 1 lutego i do 7 lutego.

Daty mogą ulec zmianie

Zajęcia w tych 10 szkołach zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem nauczycieli i uczniów lub z racji kwarantanny i izolacji. Kiełboń zastrzegła, że daty, do których w placówkach tych będą zawieszone zajęcia, mogą się zmienić.

W miniony poniedziałek, 18 stycznia, w szkołach podstawowych w kraju ruszyły zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.

Autor:ib

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock