"Zadziałali Polacy, ale nie państwo polskie" 

Źródło:
TVN24
Mucha: mamy Odrę, którą ktoś zamordował, mamy państwo, które jest totalnie nieprzygotowane na duże zagrożenie
Mucha: mamy Odrę, którą ktoś zamordował, mamy państwo, które jest totalnie nieprzygotowane na duże zagrożenieTVN24
wideo 2/35
Mucha: mamy Odrę, którą ktoś zamordował, mamy państwo, które jest totalnie nieprzygotowane na duże zagrożenieTVN24

Goście "Kawy na ławę" w TVN24 dyskutowali o skażeniu Odry i reakcji rządu na tę katastrofę. - Ta sytuacja jest przerażająca z dwóch powodów. Po pierwsze, mamy Odrę, którą ktoś zamordował, a po drugie, mamy państwo, które jest totalnie nieprzygotowane na duże zagrożenia - oceniła Joanna Mucha z Polski 2050. Karol Karski z PiS przekonywał, że "państwo podejmuje działania", a minister Agnieszka Ścigaj sugerowała, że to opozycja powinna wcześniej zrobić konferencję prasową i informować o skażeniu.

Z dnia na dzień w Odrze, na kilkuset kilometrach długości, odnajdywanych jest coraz więcej martwych zwierząt - głównie ryb, ale też ptaków czy bobrów. Aktywiści mówią o katastrofie ekologicznej. O skażeniu Odry i postawie rządu w tej sprawie rozmawiali goście "Kawy na ławę" w TVN24.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co wiemy o katastrofie ekologicznej w Odrze

Karski: nie można wykluczyć żadnych wariantów co do tego, co się stało

Karol Karski, europoseł PiS, przyznał, że "mamy do czynienia z ogromną katastrofą ekologiczną, z przestępstwem, jeśli będą ustaleni konkretni sprawcy". - Państwo podejmuje działania, jest zaangażowanych w oczyszczanie rzeki ponad 2000 policjantów, 300 strażaków, laboratoria badają, komendant główny policji wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych za pomoc w ustaleniu sprawców tej zbrodni ekologicznej - wyliczał.

Dodał, że "nie można wykluczyć żadnych wariantów co do tego, co się stało". - Ta sprawa musi być rozwiązana dwutorowo - z jednej strony usunięcie skutków tej katastrofy ekologicznej, a z drugiej strony ustalenie sprawców - powiedział Karski.

Karski: mamy do czynienia z ogromną katastrofą ekologiczną
Karski: mamy do czynienia z ogromną katastrofą ekologicznąTVN24

Leszczyna: trzy punkty modus operandi PiS-u

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej, powiedziała, że "są trzy punkty w modus operandi", które "PiS stosuje przy każdej katastrofie, aferze, nieudacznictwie".

- Pierwszy punkt to niekompetentni ludzie, którzy zarządzają ważnymi odcinkami funkcjonowania państwa - mówiła.

Po drugie - dodała - "to ukrywanie informacji, brak informacji". - Społeczeństwo jest traktowane jak chłopi pańszczyźniani, którzy na folwarku dostają miskę ryżu, mają nie zadawać pytań. Dziedzic wie, co się dzieje, ale nic nie powie - komentowała Leszczyna.

- Trzeci punkt - w momencie, kiedy opinia publiczna już się dowie o tym, co się stało, mamy jakieś mataczenie, ukrywanie dowodów i znalezienie kozła ofiarnego - podsumowała posłanka.

Leszczyna: mamy do czynienia z trzypunktowym modus operandi
Leszczyna: mamy do czynienia z trzypunktowym modus operandiTVN24

Mucha: ta sytuacja jest przerażająca z dwóch powodów

Joanna Mucha z Polski 2050 stwierdziła, że "po raz kolejny, tak jak w przypadku [uchodźców z - przyp. red.] Ukrainy, zadziałali Polacy, ale nie państwo polskie".

- Wyobraźcie sobie, że państwo polskie pod rządami PiS miałoby zareagować na jakieś hybrydowe zagrożenie. Przez dwa tygodnie udawaliby że nic się nie dzieje, po dwóch tygodniach policja wyznaczyłaby nagrodę, żeby powiedzieć, kto to są te zielone ludziki, a pan premier zdymisjonowałby dwie płotki - mówiła.

Dodała, że "ta sytuacja jest dla niej przerażająca z dwóch powodów". - Po pierwsze mamy Odrę, którą ktoś zamordował, a po drugie mamy państwo, które jest totalnie nieprzygotowane na duże zagrożenie - powiedziała Mucha.

Ścigaj do opozycji: trzeba było zrobić konferencję i to pokazać

Agnieszka Ścigaj, minister w kancelarii premiera, przewodnicząca koła poselskiego Polskie Sprawy mówiła, że "zgadza się ze słowami o wielkiej katastrofie i z tym, że reakcja mogła być szybsza". - Czy byłaby wtedy skuteczniejsza? Trudno powiedzieć - zaznaczyła.

- Reakcja mogła być szybsza, gdyby nie brak kompetencji urzędników. I tutaj konsekwencje zostały wyciągnięte - dodała.

- Były reakcje ze strony obywateli i to obywatele 27 lipca alarmowali. Nie przypominam sobie żadnej konferencji żadnego posła opozycji z tamtego regionu, który wziąłby te informacje, przekazał je opinii publicznej i premierowi. Jeżeli te informacje do was dotarły, to trzeba było zrobić konferencję, pokazać - zwróciła się do polityków opozycji.

Ścigaj do opozycji: trzeba było zrobić konferencję i to pokazać
Ścigaj do opozycji: trzeba było zrobić konferencję i to pokazaćTVN24

Kamiński: premier, niestety, po raz kolejny udowadnia, że nie nadaje się do funkcji, którą pełni

Agnieszce Ścigaj odpowiedział Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu z PSL. - Nie jesteśmy w rządzie i nie mamy całego aparatu państwowego, który by nas o tym poinformował. Ale mogę pani obiecać, że już wkrótce zamienimy się miejscami. Wtedy Polacy nie będą się musieli budzić ze strachem i zastanawiać się, czy ich państwo znowu zawiodło - powiedział.

- Dzisiaj premier, niestety, po raz kolejny udowadnia, że nie nadaje się do funkcji, którą pełni - ocenił Kamiński.

Kamiński: rząd udowodnił, że wszystko w tym rządzie jest złą polityką i imposybilizmem, a nic nie jest realnym pomaganiem
Kamiński: rząd udowodnił, że wszystko w tym rządzie jest złą polityka i imposybilizmem, a nic nie jest realnym pomaganiem TVN24

Gawkowski: rząd PiS przez brak działań doprowadził do tego, że Odra umiera

Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy, mówił, że "rząd Prawa i Sprawiedliwości przez brak działań doprowadził do tego, że Odra umiera".

- Była informacja o tym, że rzeka umiera. Poszukajmy odpowiedzi, dlaczego rząd z pełną premedytacją tę sprawę przykrywał - dodał.

Jego zdaniem "Odra pokazuje dzisiaj w pigułce, jak wygląda zarządzanie państwem". - Premier przyjechał wczoraj na konferencję do miasta - do Gorzowa Wielkopolskiego. Z całym szacunkiem, ale Gorzów leży nad Wartą. To są te absurdy - powiedział.

Gawkowski: rząd PiS, przez brak swoich działań, doprowadził do tego, że Odra umiera
Gawkowski: rząd PiS, przez brak swoich działań, doprowadził do tego, że Odra umieraTVN24

Autorka/Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Krajowej zatrzymała byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Po godzinie 15.30 Romanowski został wyprowadzony z mieszkania i ma zostać przewieziony do prokuratury. Tam ma usłyszeć zarzuty.

Marcin Romanowski zatrzymany. "Na dziś jest zaplanowane przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej"

Marcin Romanowski zatrzymany. "Na dziś jest zaplanowane przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej"

Źródło:
tvn24.pl, PAP, TVN24

Blisko miesiąc po zaginięciu dziewiętnastoletniego brytyjskiego turysty na Teneryfie, miejscowe władze poinformowały o odnalezieniu ciała młodego mężczyzny.

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Poszukiwania 19-latka na Teneryfie. Służby odnalazły ciało młodego mężczyzny

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Coolcation to jeden z nowych trendów w turystyce, który cieszy się coraz większą popularnością. W związku z nim szczególnie zadowoleni będą przedstawiciele branży z północnych regionów Europy. W obliczu zmian klimatu coolcation może przyciągać coraz więcej ludzi. Magazyn "Condé Nast Traveler" umieścił go wśród największych trendów turystycznych na rok 2024.

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Już nie wakacje pod palmami. Nowy trend w turystyce

Źródło:
Euronews, Bloomberg, Visit Sweden, tvn24.pl

Policjanci z Opoczna (woj. łódzkie) zatrzymali 13-, 14- i 19-latka w związku z podpaleniem 20-latka. Jak informuje policja, o losie małoletnich, zdecyduje sąd, z kolei 19-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Podpalony 20-latek walczy o życie w jednym z warszawskich szpitali. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Podpalony 20-latek walczy o życie. "Doszło do sprzeczki"

Podpalony 20-latek walczy o życie. "Doszło do sprzeczki"

Źródło:
tvn24.pl

Marcin Romanowski zamierza odpowiadać na pytania prokuratury. Taką przyjął strategię obronną - powiedział w TVN24 Patryk Michalski, dziennikarz Wirtualnej Polski zajmujący się nieprawidłowościami związanymi z Funduszem Sprawiedliwości. Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" podkreślał, że "bulwersujące jest to, że centralą tej zorganizowanej grupy było Ministerstwo Sprawiedliwości".

Jaka będzie "strategia obronna" Romanowskiego? "Zebrany materiał jest bardzo mocny"

Jaka będzie "strategia obronna" Romanowskiego? "Zebrany materiał jest bardzo mocny"

Źródło:
TVN24

W niedzielę w hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku wybuchł pożar. W poniedziałek po południu nadal trwało dogaszanie i, jak przekazały służby, strażacy nie "dotarli jeszcze do jego epicentrum". W hali magazynowane były tworzywa sztuczne. Służby wojewody przekazały, że nie ma zagrożenia dla środowiska. Będą dalsze badania. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców alert z apelem, by nie wchodzić do wody na plaży w Brzeźnie - zamknięte są trzy kąpieliska. Według straży pożarnej to jeden z największych pożarów w mieście w ostatnich latach.

Największy w mieście pożar od lat. Strażacy "nie dotarli jeszcze do epicentrum"

Największy w mieście pożar od lat. Strażacy "nie dotarli jeszcze do epicentrum"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Policja stanu Pensylwania potwierdziła tożsamość dwóch osób, które zostały ciężko ranne podczas zamachu na Donalda Trumpa. Wcześniej media informowały o śmierci 50-letniego strażaka Coreya Comperatore, który "zginął jako bohater", próbując "zasłonić swoją rodzinę przed kulami".

Po zamachu na Donalda Trumpa dwie osoby "w stanie krytycznym, ale stabilnym". Ujawniono, kim są

Po zamachu na Donalda Trumpa dwie osoby "w stanie krytycznym, ale stabilnym". Ujawniono, kim są

Źródło:
tvn24.pl, CBS News, CNN

Strefa buforowa na Cyprze to "ciche pole bitwy" - mówi szef sił pokojowych w tym kraju. Od początku tego roku na Cyprze zarejestrowano o 70 procent więcej przypadków naruszenia strefy niż przed rokiem - alarmuje Associated Press. Tym samym rosną obawy o eskalację konfliktu na wyspie podzielonej między greckich i tureckich Cypryjczyków.

Obawy o Cypr. Eskalacja konfliktu? "Błąd to kwestia czasu"

Obawy o Cypr. Eskalacja konfliktu? "Błąd to kwestia czasu"

Źródło:
PAP

Pod zaparkowanym na ulicy 11 Listopada aucie zapadła się jezdnia. W wydostaniu pojazdu właścicielowi pomogli strażnicy miejscy.

Pod autem zapadła się jezdnia

Pod autem zapadła się jezdnia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciało 57-latka dryfujące w zbiorniku w Katowicach zauważyła przechodząca obok kobieta. Mężczyzna poszedł tam popływać, mimo że nie ma tam ratowników. To nie kąpielisko, tylko łowisko wędkarzy.

Poszedł popływać tam, gdzie jest zakaz kąpieli. Utonął

Poszedł popływać tam, gdzie jest zakaz kąpieli. Utonął

Źródło:
tvn24.pl

Od weekendu Łazienki Królewskie są zamknięte z powodu usuwania skutków nawałnicy. Początkowo planowano, że zostaną otwarte w poniedziałek w południe, ale ze względów bezpieczeństwa tego samego dnia zapadła decyzja o nieotwieraniu zabytkowego parku.

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Łazienki Królewskie jednak zamknięte. "Niespotykana dotąd skala zniszczeń"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

We Wrocławiu motocyklista pobił się z kierowcą samochodu osobowego. Awantura wywiązała się na światłach na ulicy Ślężnej. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Pobili się na skrzyżowaniu. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Dogi, które pod koniec czerwca zagryzły na posesji w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) siedmioletnią dziewczynkę, wróciły do gospodarstwa. Jednak, jako że zostały uznane za dowód rzeczowy, właścicielka nie może nimi dobrowolnie rozporządzać, np. sprzedać. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. 

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Psy, które zagryzły siedmiolatkę, wróciły do właścicielki

Źródło:
PAP

Mrożące krew w żyłach zdarzenie na jednym ze skrzyżowań w Łodzi. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna potrącił na oczach dziecka jadącą na rowerze kobietę. 46-latka została przewieziona do szpitala. Sprawą zajmuje się policja.

Potrącił matkę na oczach dziecka. Nagranie

Potrącił matkę na oczach dziecka. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl

80 procent Rosjan nie stać na wakacje w kraju - przekazał w poniedziałek rosyjski portal Moscow Times bazując na oficjalnych danych publikowanych przez branżę turystyczną. Ze względu na wzrost cen obywatele decydują się natomiast na weekendowe wycieczki do regionów najbliższych miejscu zamieszkania.

Wakacyjne podróże nie dla Rosjan

Wakacyjne podróże nie dla Rosjan

Źródło:
PAP

Mieszkanka jednego z osiedli w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) zwróciła się do władz miasta z prośbą o postawienie przenośnej toalety, która służyłaby użytkownikom placu zabaw. Urzędnicy twierdzą jednak, że to niemożliwe, bo stoi tam pomnik upamiętniający zamordowanych w 1944 roku, a poza tym toalety nie życzą sobie okoliczni mieszkańcy. 

Przy placu zabaw nie będzie toalety. "Mogłaby urazić"

Przy placu zabaw nie będzie toalety. "Mogłaby urazić"

Źródło:
tvn24.pl

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z zabójstwem 39-letniej mieszkanki Chorzowa. Policja poinformowała w poniedziałek, że zwłoki kobiety uważanej za zaginioną po ponad dwóch miesiącach znaleziono w Piekarach Śląskich.

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Zaginiona 39-latka znaleziona martwa. Aresztowano dwóch mężczyzn

Źródło:
PAP

W poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Paypal, oferującą szybkie płatności online, karę w wysokości 106 milionów złotych. - Jej klauzule są ogólne, wieloznaczne i niezrozumiałe. Konsument, czytając te postanowienia, nie może przewidzieć, które z jego działań zostać uznane za zabronione - przekazał prezes UOKiK. PayPal podał w oświadczeniu, że analizuje decyzję UOKiK.

Ponad 100 mln zł kary dla operatora szybkich płatności. "Bezprecedensowe naruszenia"

Ponad 100 mln zł kary dla operatora szybkich płatności. "Bezprecedensowe naruszenia"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Shannen Doherty nie żyje. Gwiazda serialu "Beverly Hills, 90210" zmarła w sobotę w wieku 53 lat. Od blisko dekady zmagała się z chorobą nowotworową. Dzieliła się tym otwarcie zarówno w mediach społecznościowych, jak i w licznych wywiadach. Podczas jednego z ostatnich takich wystąpień mówiła, jak rak wpłynął na jej życie i co pomogło jej odnaleźć "poczucie spokoju".  

Shannen Doherty o swojej walce z rakiem. Mówiła: nie boję się śmierci, ale nie chcę jeszcze umierać

Shannen Doherty o swojej walce z rakiem. Mówiła: nie boję się śmierci, ale nie chcę jeszcze umierać

Źródło:
tvn24.pl, New York Post

Kilkaset strzałów z broni oddał 45-latek, który postawił wszystkie służby na nogi w sobotnie popołudnie w Łęczycy (woj. łódzkie). Jak informuje prokuratura, mężczyzna siedział w swoim mieszkaniu i strzelał w kierunku swoich okien. Jego ciało bez żadnych obrażeń odnaleźli policyjni kontrterroryści. W lokalu znaleziono też pięć pistoletów i amunicję, której mężczyzna nie zdążył użyć. Przyczynę jego śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Strzelił kilkaset razy. Nie wiadomo, jak zmarł

Strzelił kilkaset razy. Nie wiadomo, jak zmarł

Źródło:
tvn24.pl

W Łobozewie Dolnym (Podkarpackie) podczas jazdy zapalił się osobowy samochód. Pojazd doszczętnie spłonął. Kierowca zdążył w porę opuścić auto, nie odniósł obrażeń.

Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach

Samochód podczas jazdy stanął w płomieniach

Źródło:
tvn24.pl

Nie powinno mnie tu być. Powinienem być martwy - powiedział Donald Trump w wywiadzie dla gazety "New York Post", dzień po nieudanym zamachu na jego życie na wiecu w Pensylwanii. - Lekarz powiedział, że to cud - stwierdził.

Donald Trump po zamachu: powinienem być martwy

Donald Trump po zamachu: powinienem być martwy

Źródło:
New York Post

Niewymieniony z nazwiska przedstawiciel republikanów w rozmowie z "Washington Post" przekazał, że od miesięcy trwały nieporozumienia z Secret Service w zakresie dbania o bezpieczeństwo Donalda Trumpa. - Służby nie traktowały poważnie sygnałów, które do nas spływały - opowiada gazecie anonimowy polityk. Eksperci grzmią o "katastrofalnej porażce" i zastanawiają się, jakim cudem uzbrojony zamachowiec mógł znaleźć się tak blisko przemawiającego kandydata. 

"Jakim, k***a, cudem?". Byli agenci grzmią, Secret Service się tłumaczy

"Jakim, k***a, cudem?". Byli agenci grzmią, Secret Service się tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, "Washington Post", CNN, Politico

Wniosek Służby Kontrwywiadu Wojskowego do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka jest gotowy – przekazał Tomasz Siemoniak, minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych. Chodzi o odtajnienie przez byłego szefa MON części dokumentu planu użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej "Warta".

Wniosek SKW do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA o szczegółach

Wniosek SKW do prokuratury w sprawie Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA o szczegółach

Źródło:
PAP

Mądry chłopak, ale nie odnajdywał się wśród innych uczniów - tak dawni znajomi ze szkoły opisują Thomasa Matthew Crooksa, sprawcę zamachu na Donalda Trumpa. FBI potwierdziło doniesienia, że Crooks działał sam, a jego motyw wciąż nie jest znany. Co o nim wiemy?

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Nowe informacje z FBI. Śledczy zyskali dostęp do telefonu sprawcy zamachu

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, CNN, PAP

W greckim regionie Attyka, na terenie którego znajdują się stołeczne Ateny, rezerwy wody zmniejszyły się o 30 procent względem zeszłego roku. Władze zaapelowały o jej oszczędne używanie. Kłopot jest jednak jeszcze większy na wyspach, zwłaszcza tych najchętniej odwiedzanych przez turystów.

Poważny problem w Grecji. "W tym roku doświadczamy go szczególnie intensywnie"

Poważny problem w Grecji. "W tym roku doświadczamy go szczególnie intensywnie"

Źródło:
PAP, Reuters

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) przekazała w niedzielę informację o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy naftowej na wschód od wyspy Fajlaka. Spółka szacuje, że złoża wynoszą około 3,2 miliarda baryłek, co odpowiada trzyletniej produkcji całego kraju.

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Kuwejt ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy

Źródło:
PAP, Bloomberg

Polskę można zwiedzać wzdłuż i wszerz na wiele sposobów. Jednym z nich jest podążanie szlakiem polskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się na niej aż 17 obiektów. Pierwszy trafił na nią w 1978 roku.

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Miejsca, które warto odwiedzić w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Nowości filmowe, hitowe seriale oraz kultowe produkcje, tak najkrócej można streścić listę piętnastu najchętniej wybieranych pozycji programowych serwisu Max w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania w Polsce.

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Pierwszy miesiąc Max w Polsce. Oto 15 najchętniej oglądanych pozycji na platformie

Źródło:
prasa.wbdpoland.pl