Polska

"Odchudzające" zupki instant

Polska

Aktualizacja:
Sprzedawali tanie zupki instant jako drogie środki odchudzające (fot. policja Katowice)

Bielscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przez internet sprzedawali zupki w proszku jako środki odchudzające znanej francuskiej firmy. Oszukali w ten sposób ponad 200 osób z całej Polski.

- Zatrzymani działali od 2007 r. Korzystali z portalu aukcyjnego oraz witryny internetowej oferując do sprzedaży środki odchudzające. Podszywali się pod znaną francuską firmę dietetyczną. Klientom wysyłali jednak przepakowane zupy w proszku. Do podrobionych opakowań przesypywali zupy polskiej firmy spożywczej – powiedziała rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz. Konfekcjonowanie towaru odbywało się domową metodą bez zachowania wymaganych warunków sanitarnych.

Kosztowna chińska zupka

Mężczyźni w wieku od 23 do 29 lat oszukali ponad 200 osób z całej Polski. Pokrzywdzeni za "trefny" towar wpłacali na konto zatrzymanych od 200 do 1,5 tysiąca złotych.

Podczas zatrzymania 29-latek chciał uciec. - Uciekając gubił dowody przestępczej działalności, między innymi twardy dysk z danymi oraz przekazy pocztowe, świadczące o nadawaniu przesyłek z fałszywą dietą. Wyrzucił też kartę z telefonu komórkowego. Wszyscy trzej sprawcy zostali ujęci i przewiezieni do policyjnego aresztu – powiedziała Jurasz.

Podczas przeszukania mieszkania najstarszego z zatrzymanych odnaleziono 18 kartonów zupek "chińskich" znanej polskiej firmy przygotowanych do sprzedaży.

Mężczyznom za oszustwa grozi osiem lat więzienia.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości