Publikacje, których nie chce widzieć NBP

[object Object]
NBP odcina się od afery KNF, chce sądowego zakazu. Opozycja: to cenzura! (materiał "Fakty" TVN)Fakty TVN
wideo 2/28

Narodowy Bank Polski chce, by sąd zakazał kilkorgu dziennikarzom "Gazety Wyborczej" oraz "Newsweeka" - jak to określono we wniosku - "insynuowania", że prezes Adam Glapiński "uczestniczył w tzw. aferze KNF". NBP chce, by sąd zdecydował o usunięciu dziewięciu artykułów z papierowych wydań i stron internetowych tych mediów.

Do wydziału cywilnego warszawskiego sądu okręgowego wpłynął już wniosek o tzw. "zabezpieczenie".

- Sędziowie zostali już wylosowani. W przypadku tego rodzaju wniosku kodeks daje siedem dni na jego rozpatrzenie. Nie wiem jeszcze, w jakim stopniu będziemy informować o rozstrzygnięciach, gdyż we wniosku jest mowa o wyłączeniu jawności - mówi tvn24.pl rzecznik warszawskiego sądu okręgowego do spraw cywilnych, sędzia Sylwia Urbańska.

Dziewięć publikacji

Jak sprawdziliśmy w redakcji "Gazety Wyborczej", wniosek dotyczy siedmiu publikacji tego dziennika o aferze w Komisji Nadzoru Finansowego:

"Afera KNF. Frakcje PiS walczą o władzę", autorstwa Dominiki Wielowieyskiej z dnia 14 listopada

Wielowieyska w komentarzu pisała m.in.: “W instytucjach rządzonych przez PiS jest zazwyczaj tak, że za konkretnymi decyzjami także personalnymi stoją nie ci, którzy formalnie je podejmują. Tak jest w przypadku Komisji Nadzoru Finansowego. (...) Chrzanowski to człowiek Adama Glapińskiego, który jest teraz w PiS w sojuszu z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. We frakcji Ziobry jest też wpływowy senator i współtwórca SKOK- Grzegorz Bierecki. Ta grupa gra przeciwko Morawieckiemu. (...) (Prokuratura -red.) wykazując się rzetelnością i wnikliwością, tak naprawdę działałaby przeciwko swojemu pryncypałowi. Dowiodłaby, że urząd kontrolowany przez frakcję Ziobry i Glapińskiego, jest skrajnie zdegenerowany. A odpowiedzialność, co najmniej polityczną, braliby na siebie w takiej sytuacji właśnie ci dwaj politycy obozu władzy".

"Rekietierzy z państwa PiS", autorstwa Wojciecha Czuchnowskiego i Jarosława Kurskiego z 16 listopada

Autorzy zadają rządowi PiS kilka pytań o aferę KNF. Między innymi pytają o rolę szefa NBP. "A miał on (Glapiński – red.) powiedzieć Czarneckiemu, że szef KNF naświetlił mu sytuację bankiera i dobrze się o nim wyrażał. Bankier mógł to odczytać jako sygnał, że Glapiński o wszystkim wie, a spotkanie pieczętuje korupcyjną propozycję".

"Nowe nagrania z KNF", autorstwa Agnieszki Kublik i Wojciecha Czuchnowskiego z 19 listopada

Prezesowi NBP, a precyzyjnie jego spotkaniu z Leszkiem Czarneckim, poświęcony jest tylko ostatni fragment artykułu:

"Odbyło się ono w gabinecie szefa banku centralnego. Glapiński miał się wówczas cieszyć, że Ch. i właściciel Getin Noble Banku zawarli porozumienie, choć podczas rozmowy nie był podejmowany wątek korupcji. Mogłoby to potwierdzać, że Glapiński wiedział o propozycji jaką Ch. złożył wcześniej Czarneckiemu".

"Polacy, nic się nie stało", Dominiki Wielowieyskiej z 19 listopada

"Adam Glapiński poczuł się tak pewny po swojej rozmowie z prezesem Kaczyńskim, że po okresie milczenia zaczął otwarcie bronić byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch., czym wprawił w osłupienie nawet część polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przy okazji afery w KNF wyszła także na jaw sieć powiązań rodzinno-towarzyskich: Glapiński z pomocą Marka Ch. tę sieć utkali."

"Adam Glapiński brzydko się chwyta", Wojciecha Czuchnowskiego i Jarosława Kurskiego z 19 listopada

Komentując wystąpienie Adama Glapińskiego w niedzielnych "Wiadomościach TVP" z 18 listopada, który oskarżył Leszka Czarneckiego, Romana Giertycha i Gazetę Wyborczą o próbę "rozchwiania systemu finansowego w Polsce", dziennikarze "GW" zwracają uwagę, że to szef NBP "osadził radcę Kowalczyka w radzie nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych. Tego samego, który miał być 'słupem' Chrzanowskiego w sprawie 'ochrona za 40 mln'. Glapiński jest zatem w tę aferę mocno uwikłany" – piszą Kurski i Czuchnowski.

Artykuł ukazał się w dziale Opinie.

"Samobójcza taktyka PiS", Dominiki Wielowieyskiej z 21 listopada

Autorka pyta m.in., dlaczego Adam Glapiński "w sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem sposób" broni Marka Chrzanowskiego. "Racjonalna odpowiedź jest taka, że został wysłany mocny sygnał do byłego szefa Komisji: nie martwa się, nic nie mów, nic nie zeznawaj, będziemy cię bronić jak niepodległości" – pisze Wielowieyska.

Artykuł ukazał się w dziale Opinie.

"Rodzinny układ wokół NBP", Wojciecha Czuchnowskiego i Rafała Wójcika z 22 listopada.

Dziennikarze "GW "zaczynają swój tekst tak: "Do 'Wyborczej' zgłosili się informatorzy ws. układu towarzysko-politycznego, jaki wytworzył się w NBP po mianowaniu w czerwcu 2016 r. na prezesa Adama Glapińskiego". I opisują zatrudnienie i kariery niektórych ludzi w banku centralnym.

Wniosek kancelarii reprezentującej Narodowy Bank Polski dotyczy również dwóch materiałów opublikowanych w "Newsweeku" oraz ich autorów:

"Afera KNF. Prezes NBP i jego student", autorstwa Radosława Omachela

Autor opisuje wpływ Adama Glapińskiego na karierę Marka Chrzanowskiego i analizuje ewentualne skutki afery w KNF. Pisze m.in.:

"Gwoździem programu na tegorocznym Kongresie 590 miał być panel dyskusyjny w bloku tematycznym 'NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego'. Dyskutować mieli szefowie obu instytucji, ale w ostatniej chwili listę prelegentów zmieniono. Chrzanowski wypadł z niej, bo po ujawnieniu nagrań przez 'Gazetę Wyborczą' od razu we wtorek podał się do dymisji. Ale i przyjazd prezesa NBP do Rzeszowa wielu uczestników kongresu zaskoczył. – W kuluarach panuje przekonanie, że Glapiński może nie przetrwać narastającego kryzysu – mówi uczestniczka Kongresu 590."

"Grupa trzymająca władzę. Człowiek z Misia", autorstwa Cezarego Michalskiego

Publicysta tygodnika pisał:

"To, że afera wydarzyła się w sektorze bankowym, też nie jest przypadkiem. Kaczyński, Morawiecki, Glapiński (to ich ludzie są głównymi aktorami afery) właśnie banki wskazywali jako miejsce, od którego trzeba zacząć budowę ekonomicznej potęgi Prawa i Sprawiedliwości. PiS-owska czystka w państwowych bankach i firmach ubezpieczeniowych zaczęła się najwcześniej i przybrała najszersze rozmiary. (…) Jak w aferze Rywina, także tutaj jest „grupa trzymająca władzę”. Składa się z ludzi rządzących dziś Polską. Marek Chrzanowski, były szef KNF, jest człowiekiem Adama Glapińskiego, prezesa NBP, który od samego początku politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego zajmował się załatwianiem dla niego pieniędzy. Pełnił tę funkcję już w czasach budowania przez braci Kaczyńskich spółki Telegraf, a jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w aktach procesu FOZZ".

Usunąć teksty z papierowych wydań

Rzecznik warszawskiego sądu potwierdza w rozmowie z tvn24.pl, że wniosek, który wpłynął do sądu składa się z:

- tzw. zabezpieczenia artykułów prasowych dotyczących afery KNF, czyli ich tymczasowego usunięcia (do czasu ostatecznego wyroku sądu) ze stron internetowych i wydań papierowych,

- "zakazu rozpowszechniania bezpodstawnych wypowiedzi naruszających dobra osobiste NBP, sugerujących niezgodne z prawem działania organów NBP przez insynuowanie, że Prezes NBP uczestniczył w tzw. aferze KNF".

Zakaz ten, oznaczający brak zgody na pisanie o prezesie NBP w określonym kontekście, miałby dotyczyć pięciu dziennikarzy "GW" i dwóch "Newsweeka".

Czy to wykonalne, aby usunąć artykuły z papierowych wydań gazet, które już się ukazały? - spytaliśmy Sąd Okręgowy w Warszawie. - Mogę tylko zacytować wniosek, który o tym mówi - odpowiedziała nam sędzia Sylwia Urbańska.

Zapytaliśmy o komentarz biuro prasowe NBP. Poproszono nas o przesłanie pytań mailem i do momentu publikacji nie przyszła na nie odpowiedź.

Komentarz banku pojawił się na portalu bankier.pl: "Narodowy Bank Polski wszczął procedury prawne mające na celu ochronę dóbr osobistych instytucji zaufania publicznego również na drodze sądowej. Konieczność obrony dobrego imienia NBP wynika z jego ustrojowej pozycji i troski o szeroko rozumiane bezpieczeństwo ekonomiczne kraju".

"Wezwanie do zaniechania naruszeń"

"Wezwanie do zaniechania naruszeń" otrzymała również telewizja TVN. Kancelaria prawnicza w imieniu Narodowego Banku Polskiego "z uwagi na istotny interes publiczny, w ochronie dóbr osobistych NBP jako instytucji zaufania publicznego o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa ekonomicznego Państwa Polskiego" domaga się w nim "niezwłocznego zaniechania wypowiedzi sugerujących niezgodne z prawem działania organów Narodowego Banku Polskiego tj. Prezesa Narodowego Banku Polskiego".

W wezwaniu wymieniony jest materiał programu "Czarno na białym" pt. "W sieci przyjaciół. Sprawdzamy, kim są ludzie związani z Aferą KNF". Dariusz Kubik pokazał w nim, kim są ludzie, którzy pojawiają się w nagranej rozmowie byłego już szefa KNF z Leszkiem Czarneckim i co ich wszystkich łączy. Pokazał też rolę Adama Glapińskiego - prezesa Narodowego Banku Polskiego, a zarazem jednego z najbliższych ludzi prezesa Kaczyńskiego. Zdaniem kancelarii prawniczej "wypowiedzi zawarte w/w programie jak i jego formuła rażąco wykraczają poza granicę wolności słowa i ekspresji zakreślone zarówno w polskich jak i międzynarodowych przepisach prawa".

Afera KNF

13 listopada "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że w marcu 2018 roku ówczesny przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu przychylność dla tego banku w zamian za zatrudnienie wskazanego przez szefa KNF prawnika.

Dziennikarze ujawnili także, że Marek Chrzanowski to od wielu lat jeden z najbliższych współpracowników prezesa NBP Adama Glapińskiego, jego były asystent. Tuż po rozmowie, w której padła propozycja, Leszek Czarnecki spotkał się także z prezesem Narodowego Banku Polskiego.

W nocy z 28 na 29 listopada Marek Chrzanowski został aresztowany na dwa miesiące. Wcześniej były szef KNF usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Autor: Robert Zieliński (r.zielinski@tvn.pl) / Źródło: tvn24.pl, "Gazeta Wyborcza", "Newsweek Polska"

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Niedziela upływa pod znakiem burz. W części kraju spadł też grad. Towarzyszący wyładowaniom ulewny deszcz spowodował, że doszło do podtopień. Na Kontakt 24 otrzymujemy Wasze pogodowe relacje.

Nawałnice w Polsce. Po ulewach zalane zostały ulice

Nawałnice w Polsce. Po ulewach zalane zostały ulice

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Prosiłem prezydenta w cztery oczy i publicznie, aby o tak delikatnych i tajnych sprawach nie dywagował publicznie, bo to nie pomaga Polsce - stwierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie włączenia Polski do programu Nuclear Sharing. - Ten pomysł nie wchodzi w grę - dodał.

Sikorski o słowach Dudy. "To nie pomaga Polsce"

Sikorski o słowach Dudy. "To nie pomaga Polsce"

Źródło:
TVN24

Zmarł brytyjski aktor Bernard Hill, znany przede wszystkim z roli kapitana Edwarda Smitha w "Titanicu" i króla Rohanu Theodena w trylogii "Władca pierścieni" - przekazał w niedzielę jego agent. Aktor miał 79 lat.

Grał kapitana "Titanica" i króla Rohanu, zapisał się w oscarowej historii. Nie żyje aktor Bernard Hill

Grał kapitana "Titanica" i króla Rohanu, zapisał się w oscarowej historii. Nie żyje aktor Bernard Hill

Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? W niedzielę 05.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Silnie pada deszcz i wieje porywisty wiatr. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Gdzie jest burza? Wieczór głośny od grzmotów

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Według Donalda Tuska Polacy staną się przed 2030 rokiem bogatsi od Brytyjczyków, jeśli chodzi o PKB na osobę. Zdaniem polskiego premiera to efekt brexitu. Jak przekonuje brytyjski dziennik "Daily Telegraph", Tusk się myli, a problemy Wielkiej Brytanii nie są tylko wynikiem wyjścia z Unii Europejskiej.

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Źródło:
PAP

Koniec majówki to również koniec bardzo ciepłej pogody. Jakie jeszcze niespodzianki przyniesie nam aura? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nieuchronnie zbliża się ochłodzenie

Pogoda na 16 dni: nieuchronnie zbliża się ochłodzenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kobieta zmarła na skutek upadku ze słynnych klifów Moheru w Irlandii. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Jak przekazały lokalne media, gdy doszło do tragedii, kobieta była na wycieczce ze znajomymi.

Tragiczny wypadek w kultowym miejscu

Tragiczny wypadek w kultowym miejscu

Źródło:
RTE, BBC

42-letnia Dominika Stelmach po raz drugi została globalną, a po raz ósmy lokalną zwyciężczynią biegu Wings for Life wśród kobiet. Specjalizuje się w biegach na długich dystansach. Jest biegaczką, maratonką, ultramaratonką, trenerką personalną, instruktorką PZLA i fitness. Pobiła rekord świata w 12-godzinnym biegu, ma na swoim koncie wiele mistrzostw Polski. Z wykształcenia jest historyczką i europeistką, ukończyła też studia na kierunku marketing sportu. Ma dwóch synów.

42-letnia Dominika Stelmach z Łodzi wygrała Wings for Life. Kim jest?

42-letnia Dominika Stelmach z Łodzi wygrała Wings for Life. Kim jest?

Źródło:
tvn24.pl, dominikastelmach.pl

Marcin Kierwiński odniósł się na X do sobotnich komentarzy po incydencie na placu Piłsudskiego. "Osoby, które stały i stoją za szkalowaniem mojego dobrego imienia, poniosą prawne konsekwencje tych nienawistnych działań" - napisał szef MSWiA.

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Źródło:
tvn24.pl

To część operacji Kremla - ocenił w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną odnosząc się do umieszczenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na liście poszukiwanych przez Rosję przestępców. Zdaniem amerykańskich analityków, celem Moskwy jest podważenie legalności prezydentury Zełenskiego i doprowadzenie Ukrainy do izolacji dyplomatycznej.

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

Źródło:
PAP

W Berdiańsku w obwodzie zaporoskim zginął w eksplozji swojego samochodu kolaborant i jeden z organizatorów katowni do przesłuchiwania ukraińskich jeńców - informuje wywiad wojskowy Ukrainy (HUR). "Za każdą zbrodnię wojenną nadejdzie sprawiedliwa zapłata" - podkreślono w komunikacie wywiadu.

Ukraiński wywiad: kolaborant i organizator katowni zginął w wybuchu samochodu

Ukraiński wywiad: kolaborant i organizator katowni zginął w wybuchu samochodu

Źródło:
PAP

Maj to tradycyjnie czas pierwszych komunii świętych. "Co, jeśli przyjdzie kontrola z ZUS albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia, że przebywałam na imprezie zamiast pod adresem zamieszkania?" - zapytała anonimowo w mediach społecznościowych internautka przebywająca na L4. - W czasie zwolnienia lekarskiego musimy stosować się do zaleceń lekarza szczególnie wtedy, gdy na zaświadczeniu mamy napisane, że powinniśmy leżeć i dochodzić do zdrowia - przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodał, że w pierwszym kwartale 2024 roku zostało wydanych prawie 10 tysięcy decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych.

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

Źródło:
tvn24.pl

Podczas majówki zakopiańskie hotele były pełne. Tatrzańska Izba Gospodarcza szacuje, że zajętych było 90 procent miejsc noclegowych. Według Karola Wagnera z TIG największymi beneficjentami majówki nie byli jednak hotelarze, a restauratorzy i handlowcy.

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Źródło:
PAP

Na trasie do Morskiego Oka w Tatrach przewrócił się jeden z koni ciągnących wóz w turystami. Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że gdy inne metody zawiodły, woźnica uderzył zwierzę w pysk. To poskutkowało, koń natychmiast wstał. Sytuację skomentowało między innymi Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Źródło:
tvn24.pl

Do szpitala trafił 33-letni mężczyzna pobity na poznańskich Jeżycach. W związku z tą sprawą policja zatrzymała 36-latka, który miał zadać cios.

Bójka w Poznaniu. 33-latek w stanie krytycznym

Bójka w Poznaniu. 33-latek w stanie krytycznym

Źródło:
PAP

Polacy pracują znacznie dłużej, niż wynosi średnia unijna i światowa. Z badań wynika też, że nie potrafimy zachować równowagi między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i odpoczynkiem. - Jako społeczeństwo jesteśmy cały czas na dorobku, w związku z tym podejmujemy dodatkowe prace, dodatkowe zatrudnienie, ale odbija się to na naszym życiu społecznym i rodzinnym - zwraca uwagę dr Tomasz Kopyściański, ekonomista na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

30-latek, który w nocy z piątku na sobotę miał dopuścić się zabójstwa partnerki swojego ojca, na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu. Kobieta zmarła w skutek licznych ciosów nożem. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Przyznał się do zabójstwa partnerki ojca. 30-latek aresztowany

Przyznał się do zabójstwa partnerki ojca. 30-latek aresztowany

Źródło:
PAP

Węgrzy tłumnie jeżdżą do sklepów spożywczych na południu Słowacji - podał węgierski portal gospodarczy G7.hu. Dodał, że coraz częściej na zakupy u północnego sąsiada decydują się też osoby, którzy mieszkają daleko od granicy, nawet w odległości ponad 100 kilometrów.

Węgrzy masowo jeżdżą na zakupy na Słowację

Węgrzy masowo jeżdżą na zakupy na Słowację

Źródło:
PAP

Alert RCB został wydany w 10 województwach. Ostrzeżenie przed burzami z gradem i silnym wiatrem zostało wydane w niedzielę i ma obowiązywać przez cały dzień. Sprawdź, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Alert RCB dla 10 województw. "Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr"

Alert RCB dla 10 województw. "Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Terroryści przeprowadzili ponad 380 ataków na nasze miasta i wsie w ciągu tego tygodnia. I tak jest każdego tygodnia tej wojny - przekazał w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Trwają ciężkie walki o "logistyczne szlaki" w rejonie miasta Czasiw Jar. Najgorętsza sytuacja na froncie utrzymuje się w rejonie Awdijiwki. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.  

Ciężkie walki o "logistyczne szlaki", prawie 400 ataków w ciągu tygodnia

Ciężkie walki o "logistyczne szlaki", prawie 400 ataków w ciągu tygodnia

Źródło:
tvn24.pl

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24