TVN24 | Polska

Msza święta z Niedzieli Palmowej

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
kk/adso
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W Niedzielę Palmową odbyła się msza święta w kościele seminaryjnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Nagranie nabożeństwa można zobaczyć na tvn24.pl.

Transmisje niedzielnych nabożeństw są odpowiedzią na potrzeby wiernych, zwłaszcza osób starszych i o obniżonej odporności, które z powodu zagrożenia spowodowanego przez koronawirusa powinny pozostać w domach.

Transmisje realizuje biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl.

"Kościół jest szpitalem polowym" Dzięki uprzejmości TVP

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomniało 21 marca biskupom diecezjalnym o konieczności udzielenia dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej w związku z ograniczeniami liczby wiernych mogących wziąć udział w zgromadzeniach religijnych.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

We wskazaniach dla biskupów przypomniano także, że w związku z epidemią istnieje konieczność ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych.

"Dla osób korzystających z dyspensy zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie transmisji z diecezjalnych lub parafialnych celebracji liturgicznych. Podobnie prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu" - zaapelowało Prezydium KEP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W razie trudności organizacyjnych Prezydium zachęca do informowania wiernych o propozycjach ogólnopolskich, których spis jest dostępny na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Autor:kk/adso

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Tagi:
Raporty: