TVN24 | Polska

Straż Graniczna: zatrzymano grupę, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną na granicy z Białorusią

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Straż Graniczna: zatrzymano grupę ludzi, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną na granicy z Białorusią
Straż Graniczna: zatrzymano grupę ludzi, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną na granicy z BiałorusiąTVN24
wideo 2/21
TVN24Straż Graniczna: zatrzymano grupę ludzi, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną na granicy z Białorusią

Rzeczniczka prasowa Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska poinformowała, że w gminie Kuźnica zatrzymano grupę, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną na granicy z Białorusią. To w sumie 13 osób - 12 Polaków i jeden obywatel Holandii. Dodała, że trwają czynności zmierzające do postawienia tym osobom zarzutów.

O okolicznościach tego zdarzenia podporucznik Michalska mówiła w niedzielę wieczorem w TVN24. - Dzisiaj funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego zatrzymali grupę 13 osób, która próbowała zniszczyć zaporę techniczną, która jest postawiona na tym odcinku granicy, te osoby to 12 obywateli polskich, jeden obywatel Holandii, wśród zatrzymanych jest Bartosz K. - przekazała.

- Zatrzymane zostały także dwa pojazdy, którymi między innymi próbowano zniszczyć tę zaporę techniczną, trwają czynności, które zmierzają do postawienia tym osobom zarzutów - mówiła dalej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Rzeczniczka Straży Granicznej tłumaczyła że zatrzymane osoby rozcięły ten drut, próbowały go podpiąć do samochodów i tym samym rozciągnąć ogrodzenie. Mówiła, że do tego zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez jednostkę Straży Granicznej w Kuźnicy, około 15 kilometrów od miejscowości Usnarz Górny, gdzie od ponad dwóch tygodni przebywa grupa migrantów.

- Zmierzamy do oceny faktycznego stanu tych uszkodzeń, ale tu na szczęście zareagowaliśmy dość szybko, więc myślę, że nie są to uszkodzenia, których nie dałoby się naprawić w ciągu najbliższych dni - dodała.

Kamiński: sytuacja absolutnie niedopuszczalna

Do sprawy odniósł się także szef MSWiA Mariusz Kamiński.

"Sytuacja, do której doszło na naszej granicy, jest absolutnie niedopuszczalna. Sprawcy, którzy przerwali ogrodzenie, zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań. Na podobne akty będziemy reagować z pełną stanowczością" - napisał na Twitterze.

Błaszczak: ci, którzy niszczyli zasieki, przyłączają się do ataku hybrydowego

Głos zabrał także Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

"Ci, którzy niszczyli zasieki, przyłączają się do ataku hybrydowego na wschodniej granicy Polski i UE. Zwłaszcza w przededniu rosyjskich ćwiczeń ZAPAD 21 takie postępowanie zagraża bezpieczeństwu naszej Ojczyzny!" - czytamy we wpisie szefa MON na Twitterze.

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości