"Planeta też płonie, świadczą o tym wszystkie badania". ONR komentuje wpis Mentzena

mentzen
Mentzen podczas debaty w Sejmie: zapomniałem, skończyła się taśma
Źródło: TVN24

"Planeta nie płonie. Płonie Ukraina" - stwierdził lider Konfederacji Sławomir Mentzen w mediach społecznościowych. Jego wpis odbił się szerokim echem, gdy w polemikę z posłem wszedł Obóz Narodowo-Radykalny, zauważając, że "planeta też płonie". Do polemiki tej odniosła się m.in. wiceministra klimatu i środowiska Urszula Zielińska.

W poniedziałek Konfederacja oficjalnie rozpoczęła kampanię do Parlamentu Europejskiego. Tego samego dnia jeden z jej liderów, Sławomir Mentzen, opublikował w mediach społecznościowych szereg wpisów. "Planeta nie płonie. Płonie Ukraina. Jeżeli nie chcemy, żeby płonęła również Polska, musimy wreszcie się porządnie zbroić, a nie tylko stawiać wiatraki, likwidować przemysł i rolnictwo" - napisał w jednym z nich Mentzen.

ONR odpowiada Mentzenowi: "Planeta też płonie"

Wpis ten chwilę później skomentował Obóz Narodowo-Radykalny (ONR). "Czyżbyście w końcu zorientowali się, że kierowanie przekazu jedynie do ułomnych intelektualnie szurów i szowinistów się nie opłaca? P.S. planeta też płonie - świadczą o tym wszystkie badania naukowe i obserwacje" - napisał ONR.

Odpowiedź ONR spotkała się z ogromnym odzewem internautów - w ciągu jednego dnia wyświetlona została przez ponad 205 tysięcy osób, które zostawiły kilkaset komentarzy. Wśród nich m.in. wiceministry Urszuli Zielińskiej. "Jako Wiceministra Klimatu i Środowiska potwierdzam! Klimat zmienia się za sprawą działalności człowieka i przeciwdziałanie tym zmianom i adaptacja to kwestia naszego bezpieczeństwa" - napisała. W wielu innych komentarzach autorzy nie kryli zaskoczenia odpowiedzią ONR. "Tego jeszcze nie grali", "Lewicowa boziu, polajkowałem ONR, wybacz mi proszę", "Nie sądziłem że kiedyś polubię Wasz post, a tu taka niespodzianka" - brzmi wiele z nich.

ZOBACZ TEŻ: "Lewacy", "faszyści" i "dziaderscy koledzy". Gorąca dyskusja po głosowaniach w sprawie aborcji

Najcieplejszy rok w historii pomiarów

W opublikowanym w marcu raporcie WMO State of the Global Climate 2023 potwierdzono, że rok 2023 był najcieplejszym w historii pomiarów, a średnia globalna temperatura powietrza wyniosła 1,45 stopnia Celsjusza powyżej poziomu z epoki przedindustrialnej (1850-1900). Na całym świecie w ubiegłym roku każdy miesiąc od czerwca do grudnia był rekordowo ciepły. - Nasza planeta staje się szklarnią. Miejscem, w którym za chwilę również gatunek ludzki nie będzie w stanie egzystować, funkcjonować normalnie - mówił w rozmowie z "Faktami" TVN profesor Piotr Skubała, ekolog i etyk środowiskowy z Uniwersytetu Śląskiego.

Zmiany klimatyczne powodują, że rośnie średnia temperatura na Ziemi. Czym to może grozić?
Źródło: Fakty TVN

ZOBACZ TEŻ: Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Czytaj także: