TVN24 | Polska

Matura z matematyki 2022. Mamy wszystkie zadania

TVN24 | Polska

Autor:
Justyna
Suchecka
Źródło:
tvn24.pl
Co po maturze? Odpowiada Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl
Co po maturze? Odpowiada Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.plTVN24
wideo 2/4
TVN24Co po maturze? Odpowiada Justyna Suchecka, dziennikarka tvn24.pl

Matura 2022 zaczęła się 4 maja i potrwa do 23 maja. Za maturzystami egzamin z matematyki, który zwykle sprawia absolwentom liceów i techników najwięcej trudności. Z jakimi zadaniami mierzyli się w tym roku? Mamy arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura z matematyki to w tym roku jeden z trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym. By uzyskać świadectwo dojrzałości, z każdego z nich trzeba uzyskać 30 procent punktów możliwych do zdobycia. W ubiegłym roku było to nieosiągalne dla co piątego maturzysty. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się 5 lipca.

MATURA 2022 Z MATEMATYKI. ARKUSZE CKE >>>

Matura z matematyki 2022. 35 zadań w 170 minut

Tymczasem dziś absolwenci liceów i techników zmierzyli się z 35 zadaniami. Na ich rozwiązanie otrzymali 170 minut. Najwyżej punktowane zadanie - zgodnie z tym, co po wyjściu z sal egzaminacyjnych przekazywali pierwsi maturzyści - dotyczyło funkcji kwadratowej. Można było za nie zdobyć aż pięć punktów.

Najwyżej punktowane zadanie z matematyki na maturze

Inne, niżej punktowane zadania otwarte dotyczyły między innymi zbiorów, trójkątów równoramiennych, nierówności, ciągów arytmetycznych. Maturzyści mogli zdobyć na egzaminie 45 punktów, w tym aż 28 za punktowane po jednym punkcie zadania zamknięte.

Matura 2022. Co dalej?

6 maja (piątek) o godz. godz. 9 odbędzie się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym - to najpopularniejszy język obcy. A godz. 14 matury z języka: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego (poziom podstawowy).

W kolejnym tygodniu odbędą się egzaminy z przedmiotów rozszerzonych. Każdy maturzysta musi podejść do jednego z nich, ale ten egzamin nie ma progu zdawalności - więc nie można go oblać.

CAŁY HARMONOGRAM MATURALNY >>>

9 maja (poniedziałek) - godz. 9 - język angielski (poziom rozszerzony), godz. 14 - język angielski (poziom dwujęzyczny) lub filozofia;

10 maja (wtorek) - godz. 9. - język polski (poziom rozszerzony), godz. 14 - język francuski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

11 maja (środa) - godz. 9 - matematyka (poziom rozszerzony), godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

12 maja (czwartek) - godz. 9 biologia; godz. 14 - język rosyjski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

13 maja (piątek) - godz. 9 wiedza o społeczeństwie, godz. 14 - język niemiecki (poziom rozszerzony i dwujęzyczny).

Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Muszyński/PAP

Pozostałe wiadomości