Łukasz Szumowski z objawami zakażenia koronawirusem. Rzecznik rządu: są dwie opcje

Źródło:
TVN24
Łukasz Szumowski w szpitalu. Rzecznik rządu komentuje
Łukasz Szumowski w szpitalu. Rzecznik rządu komentuje TVN24
wideo 2/27
Łukasz Szumowski w szpitalu. Rzecznik rządu komentuje TVN24

Najprawdopodobniej pan minister Szumowski miał za pierwszym razem fałszywie pozytywny wynik. To znaczy miał informację, że jest chory, a później przy ponownym teście okazało się, że nie jest chory. Miał prawo myśleć, że zachorował, a później rzeczywiście zachorował - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller, odnosząc się do stanu zdrowia byłego ministra zdrowia. Wskazał, że drugą opcją, mniej według niego prawdopodobną, jest ponowne zachorowanie byłego ministra zdrowia na COVID-19.

Dziennikarze "Faktów" TVN potwierdzili, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma objawy SARS-CoV-2 i trafił do szpitala. Reporterka TVN24 dowiedziała się, że Szumowski ma problemy z oddychaniem, duszności. Objawy są na tyle poważne, że były minister wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej.

Pod koniec września pojawiła się informacja, że Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wtedy jako pierwszy poinformował o tym Onet, a później informację potwierdził sam były minister. Już dzień później Szumowski przekazał, że wyzdrowiał i zakończył kwarantannę.

- Nie rozmawiałem z panem ministrem Szumowskim, natomiast z tych informacji, które posiadam to najprawdopodobniej pan minister Szumowski miał za pierwszym razem fałszywie pozytywny wynik, tak się czasami zdarza. To znaczy miał informację, że jest chory, a później przy ponownym teście okazało się, że nie jest chory, miał prawo myśleć, że zachorował, a później rzeczywiście zachorował - tłumaczył w "Rozmowie Piaseckiego" rzecznik rządu Piotr Mueller.

Jak wskazał rzecznik rządu, drugą opcją jest ponowne zachorowanie byłego ministra. - Chociaż raczej bym obstawiał tę pierwszą opcję - dodał.

Premier na kwarantannie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek w mediach społecznościowych, że w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem udaje się na kwarantannę. Chodzi o zakażonego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Dodał, że rząd pracuje normalnie i jest w stałym kontakcie ze współpracownikami i służbami. Jeszcze tego samego dnia Piotr Mueller poinformował, że wynik testu premiera na obecność wirusa jest ujemny.

Jest wynik testu premiera Morawieckiego na koronawirusa

Premier: udaję się na kwarantannę
Premier: udaję się na kwarantannęFACEBOOK/MATEUSZ MORAWIECKI

Szerzej o kwarantannie premiera Mueller mówił w środę w "Rozmowie Piaseckiego".

- Wynik testu nie wskazał na zachorowanie, ale żeby wyjść z kwarantanny potrzebna jest decyzja lekarza lub powiatowego czy też Głównego Inspektora Sanitarnego - wyjaśnił.

- Myślę, że to jeszcze kwestia jakiegoś czasu, zanim pan premier wyjdzie (z kwarantanny - red.). Ostatni kontakt z osobą zakażoną był w piątek - dodał.

Mueller mówił również o stanie zdrowia kandydata na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym Czarnek wciąż nie został zaprzysiężony na funkcję ministra.

- Siłą rzeczy zaprzysiężenie nie będzie możliwe w tym tygodniu. Z tego co wiem, pan minister czuje się dobrze - przekazał. - Jest szansa, że w perspektywie kilku dni pan minister zakończy izolację - powiedział. Jak stwierdził, jest realne, że jego zaprzysiężenie odbędzie się w związku z tym w następnym tygodniu.

Mueller: sytuacja jest pod kontrolą
Mueller: sytuacja jest pod kontroląTVN24

Mueller: sytuacja jest pod kontrolą

Rzecznik rządu mówił również o obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. - Jeżeli chodzi o możliwości opieki nad osobami, które wymagają hospitalizacji czy pomocy respiratorów, to sytuacja jest pod kontrolą, natomiast nie możemy jej lekceważyć - powiedział.

Jak mówił, "kilkadziesiąt procent" z ogólnej liczby dostępnych w skali kraju respiratorów jest wolnych. Na uwagę, że problemem nie jest sama liczba dostępnego sprzętu, a brak personelu medycznego potrzebnego do jego obsługi, odparł: - Dlatego w zeszłym tygodniu pan minister Niedzielski znowelizował rozporządzenie dotyczące warunków korzystania i pomocy w tym zakresie pacjentom.

- Dzięki temu można było uruchomić rezerwy w postaci osób, które teraz się doszkoliły do kwestii (obsługi - red.) respiratorów lub jeszcze nie uzyskały takich uprawnień, ale już posiadają takie umiejętności - tłumaczył.

"Faktycznie liczba osób, które zachorowały jest duża"

Pytany, czy siła i dynamika drugiej fali pandemii COVID-19 zaskoczyły rządzących, powiedział, że "patrząc na dane, które są globalne plus dane z Polski, faktycznie liczba osób, które zachorowały jest duża".

Natomiast, jak dodał, to "jak będzie wyglądała sytuacja w najbliższych dniach pokaże, czy to jest sytuacja, która wymaga dużo dalej idących kroków niż dotychczas".

Na uwagę prowadzącego, że ma wrażenie, że rządzący zajmując się negocjacjami koalicyjnymi przespali skok zachorowań, Mueller powiedział, że "to jest nieuczciwa ocena, ponieważ w tym samym czasie odbywały się posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i funkcjonowały zespoły koordynujące u wojewodów i w szpitalach".

- Rozumiem, że w pewnym momencie uwaga opinii publicznej była skupiona na tym, co się dzieje w koalicji rządzącej, ale równolegle do tego przecież państwo działa – podkreślił rzecznik rządu.

"Faktycznie liczba osób, które zachorowały jest duża"
"Faktycznie liczba osób, które zachorowały jest duża"TVN24

Będzie wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Pytany, czy jest przekonany, że ogłoszenie całej Polski strefą żółtą dopiero po przekroczeniu trzech tysięcy zachorowań dziennie to nie był błąd, Mueller powiedział, że "od samego początku największym wyzwaniem jest równoważenie tych dwóch szal, czyli szali nazwijmy to lockdownu i obostrzeń, z drugiej strony tego, w jaki sposób powinna funkcjonować gospodarka i w jaki sposób powinno się ratować ludzkie zdrowie".

- W związku z tym mamy dwie skrajności do wyboru – obostrzenia mocne, zamknięcie kraju, albo z drugiej strony to, co na przykład proponuje Konfederacja, udawanie, że koronawirusa nie ma – dodał.

- My wybieramy drogę, która powoduje, że te dwie szale są ważone w odpowiedni sposób w odpowiednim czasie – przekonywał.

Jego zdaniem zamykanie gospodarki jak w marcu wydaje się w tej chwili nieodpowiednie . - Trzeba dostosowywać obostrzenia do aktualnej sytuacji – powiedział.

Pytany, jak blisko decyzji o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej jest rząd, powiedział, że "w tej chwili na posiedzeniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i Rady Ministrów ta kwestia nie była dyskutowana".

Rzecznik rządu o funkcjonowaniu szkół w czasie pandemii
Rzecznik rządu o funkcjonowaniu szkół w czasie pandemiiTVN24

Mueller o funkcjonowaniu szkół

Odniósł się również do kwestii funkcjonowania szkół. Pytany, czemu nie pozwolić dyrektorom szkół na uelastycznienie decyzji dotyczących kwestii zdalnego nauczania, rzecznik rządu powiedział, że w tej chwili blisko 98 procent szkół funkcjonuje w sposób taki jak odbywa się to w normalnych warunkach.

- Zakładam, że gdyby taka możliwość była, że to samodzielnie dyrektor szkoły decyduje o tym, to byśmy dzisiaj mówili o co najmniej kilkudziesięciu procentach zamkniętych placówek – ocenił.

Dodał, że być może trzeba to zrobić, ale o tym powinni decydować specjaliści epidemiolodzy, wirusolodzy, a nie samodzielnie dyrektorzy szkół.

Mueller: zdarzały się przypadki odmów wykonania decyzji w zakresie delegowania lekarzy
Mueller: zdarzały się przypadki odmów wykonania decyzji w zakresie delegowania lekarzyTVN24

Rzecznik rządu: zdarzały się przypadki odmów wykonania decyzji w zakresie delegowania lekarzy

Rzecznik rządu odniósł się także w "Rozmowie Piaseckiego" do słów wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

We wtorek na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia Sasin przekonywał, że w tym momencie dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych, respiratorów oraz innych środków medycznych.

- Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce - mówił.

- Myślę, że jest w tej chwili ogromnym wyzwaniem, aby faktycznie skoordynować działania służby zdrowia w poszczególnych województwach - powiedział w TVN24 Mueller.

Dodał, że "zdarzały się takie przypadki na przykład odmów wykonania decyzji w zakresie delegowania lekarzy do placówek, które potrzebują dużego wsparcia".

Dopytywany, czy jego zdaniem Sasin ma rację, odpowiedział, że "wyzwaniem jest to, co w tej chwili obserwujemy, czyli odmowy w niektórych przypadkach delegowania do obowiązków, które wynikają z walki z koronawirusem".

- Mam nadzieję, że wspólnie, chociażby z samorządem lekarskim podejmiemy działania i że będziemy mogli lepiej koordynować kwestie związaną z delegowaniem pracowników pomiędzy różnymi placówkami – dodał.

"Bez wątpienia są takie granice, do których kompetencje Unii Europejskiej sięgać nie powinny"

Rzecznik rządu odniósł się również do słów wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. We wtorek w portalu Niezależna.pl ukazał się fragment wywiadu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości dla "Gazety Polskiej Codziennie", w którym Jarosław Kaczyński był pytany o czekającą Polskę batalię "z tymi, którzy chcą nam w ramach UE narzucić swoje wartości czy wręcz nas podporządkować".

- Będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności za wszelką cenę. Nie damy się terroryzować pieniędzmi. Nasza odpowiedź na te działania będzie jasna: nie - powiedział Kaczyński.

Dopytywany, czy będzie zatem weto dla europejskiego budżetu i "koronafunduszu", szef PiS potwierdził, że "będzie weto".

Mueller pytany w TVN24, czy te słowa należy uznać za oficjalne zdanie całego rządu, odpowiedział, że "bez wątpienia są takie granice, do których kompetencje Unii Europejskiej sięgać nie powinny".

Na pytanie, w jakiej sprawie nie damy się "terroryzować" UE, odpowiedział, że między innymi w zakresie narzucania rozwiązań, które przysługują kompetencjom krajowym, czy to w zakresie wymiaru sprawiedliwości, czy w kwestiach związanych z kulturą, z rozwiązaniami ustrojowymi Polski.

- Pan premier Kaczyński ma rację w tym zakresie, że Polska nie może sobie pozwolić, żeby w zakresie kompetencji krajowych ktokolwiek z zewnątrz wkraczał w te kompetencje, czy to będzie Unia Europejska, czy ktokolwiek inny – powiedział Mueller.

Autorka/Autor:mjz,js/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Donald Trump kończy swoją kampanię prezydencką wiecem w Michigan, który jest jednym ze stanów wahających się. Tymczasem niektóre jego wypowiedzi rodzą obawy, że w przypadku kiedy wynik wyborów okazałby się dla niego niekorzystny, może dążyć do jego podważenia. O takim scenariuszu pisze brytyjski "The Guardian".

Trump kończy kampanię i co dalej? Mówi o "bandzie nieuczciwych ludzi"

Trump kończy kampanię i co dalej? Mówi o "bandzie nieuczciwych ludzi"

Źródło:
TVN24, Fakty TVN, PAP

W poniedziałek doszło do awarii w przedsiębiorstwie chemicznym Anwil we Włocławku. Jak przekazała spółka, część pracowników została ewakuowana. "Nie ma zagrożenia dla mieszkańców miasta" - poinformowano w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych włocławskiego urzędu miasta.

Awaria w zakładach chemicznych. Ewakuowano część pracowników

Awaria w zakładach chemicznych. Ewakuowano część pracowników

Źródło:
tvn24.pl

- Antoni Macierewicz za każdym razem, jak jest u władzy, to powoduje jakiś skandal, który szkodzi Polsce - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych. Dodał, że "trzeba przerwać ten chocholi taniec". Mówił też o wtorkowych wyborach prezydenckich w USA.

Sikorski o sprawie Macierewicza. "Trzeba przerwać ten chocholi taniec"

Sikorski o sprawie Macierewicza. "Trzeba przerwać ten chocholi taniec"

Źródło:
TVN24

Amerykańska policja podjęła szereg działań związanych z wyborami prezydenckimi. Przed budynkami rządowymi, w tym Białym Domem, pojawił się płot, a właściciele lokalnych biznesów zabezpieczają swój dobytek w obawie przed wybuchem zamieszek. Służby zapewniają jednak, że nie ma powodu do niepokoju.

Tak Waszyngton szykuje się na wybory

Tak Waszyngton szykuje się na wybory

Źródło:
PAP

O sile "zwykłych ludzi" i oddolnych inicjatyw, tempie kampanii i jej "ogromnych zaskoczeniach", specyfice walki o wyborców, ale także o motywacjach zwolenników Donalda Trumpa oraz o różnorodnej grupie republikańskich wyborców mówili w "Tak jest" reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska oraz dziennikarz Radia 357 Michał Żakowski, którzy śledzą wyborczy wyścig w USA.

"Cisi wyborcy" mogą zdecydować. "Postawią krzyżyk zgodnie z własnym sumieniem"

"Cisi wyborcy" mogą zdecydować. "Postawią krzyżyk zgodnie z własnym sumieniem"

Źródło:
TVN24

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nam przepisami umożliwiającymi ponowne przeliczenie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych emerytur i rent rodzinnych przyznanych w czerwcu w latach 2009-2019. Według zapowiedzi wniosek o przeliczenie świadczenia będzie można złożyć od 1 czerwca 2025 roku.

Ponowne przeliczenie stu tysięcy emerytur. Trzeba będzie złożyć wniosek

Ponowne przeliczenie stu tysięcy emerytur. Trzeba będzie złożyć wniosek

Źródło:
PAP

- W konstytucji jest jasny zapis, że wszyscy są równi wobec prawa, również Zbigniew Ziobro. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, że wystąpimy pierwszy raz w historii o zatrzymanie i doprowadzenie świadka przed komisję śledczą - powiedziała w "Kropce nad i" szefowa komisji do spraw Pegasusa Magdalena Sroka. Członek tego gremium Tomasz Trela ocenił, że "gdyby Zbigniew Ziobro nie miał nic na sumieniu, przyszedłby przed komisję".

"Ziobro dalej myśli, że może wszystko. Otóż, panie ministrze, tak nie jest"

"Ziobro dalej myśli, że może wszystko. Otóż, panie ministrze, tak nie jest"

Źródło:
TVN24

Magazyny energii oraz montaż mikroinstalacji wiatrowych będą objęte ulgą termomodernizacyjną - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jednocześnie nowe przepisy wykluczą możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w przypadku zakupu i montażu kotłów olejowych i gazowych.

Piece na gaz wypadają z listy. Zmiany w popularnej uldze

Piece na gaz wypadają z listy. Zmiany w popularnej uldze

Źródło:
PAP, tvn24.pl

- Zmiana daty startu systemu kaucyjnego ze stycznia na październik 2025 roku to kompromisowe, realne rozwiązanie - ocenili uczestnicy poniedziałkowej dyskusji na Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Przedstawiciel jednego z operatorów systemu zwrócił jednak uwagę, że przesunięcie terminu oznacza koszty finansowe.

Tusk podaje nowy termin. "Dostaliśmy jedenaście miesięcy"

Tusk podaje nowy termin. "Dostaliśmy jedenaście miesięcy"

Źródło:
PAP

Pod Pomiechówkiem znaleziono 17 monet. Pochodzą z XVI i XVII wieku z terenów Saksonii, Brandenburgii i Niderlandów. Ich wartość to około pół miliona złotych - oceniają znalazcy. - To jest chyba jeden z największych tego typu skarbów odkrytych do tej pory w Polsce - komentuje archeolog Piotr Duda.

Szukali rzymskiej drogi, znaleźli stare monety warte pół miliona złotych

Szukali rzymskiej drogi, znaleźli stare monety warte pół miliona złotych

Źródło:
PAP

Czy kładąc się spać w powyborczą noc, Amerykanie będą znać nazwisko swojego kolejnego prezydenta? Historia pokazuje, że jest to możliwe - tak było np. z wyborem Baracka Obamy w 2012 roku. Dużo bardziej prawdopodobne jest jednak, że na wynik będziemy musieli zaczekać. Wiele godzin, a może nawet dni. Do kiedy?

Kiedy poznamy wyniki wyborów w USA?

Kiedy poznamy wyniki wyborów w USA?

Źródło:
BBC, CNN, NBC, tvn24.pl

Pod względem kulturowym i politycznym to bardziej znaczące nawet od poparcia Beyonce i Taylor Swift dla Kamali Harris. To było na innym poziomie - tak wpływowy portal Politico komentuje poparcie udzielone kandydatce demokratów przez portorykańskiego rapera znanego jako Bad Bunny. Portal zwrócił uwagę, że gwiazdor nie ograniczył się tylko do udzielenia poparcia, ale zaangażował się z własnym przekazem w "kluczowym momencie wyścigu" prezydenckiego.

Politico: jego poparcie dla Kamali Harris ważniejsze niż Beyonce i Taylor Swift

Politico: jego poparcie dla Kamali Harris ważniejsze niż Beyonce i Taylor Swift

Źródło:
Politico, tvn24.pl

Dostawy 600-700 tysięcy ton ryżu rocznie, wypłaty w wysokości około 200 milionów dolarów, a także dostęp do technologii kosmicznych - to według południowokoreańskich mediów ofiaruje Rosja Korei Północnej w zamian za żołnierzy i sprzęt wojskowy do walki z Ukrainą. Kreml może także zaoferować reżimowi w Pjongjangu wsparcie wojskowe w razie zaostrzenia napięcia na Półwyspie Koreańskim - pisze dziennik "The Korean Herald".

Ryż za żołnierzy i sprzęt. Co zyska reżim?

Ryż za żołnierzy i sprzęt. Co zyska reżim?

Źródło:
PAP

Czterech nastolatków zostało rannych, w tym dwóch poważnie, w ataku z użyciem między innymi siekiery na pokładzie kolejki podmiejskiej - poinformowała paryska policja. Zarówno cztery ranne osoby, jak i zatrzymany niedługo później jeden z napastników, są w wieku 16-17 lat.

Atak w kolejce podmiejskiej z użyciem siekiery, kija i miecza, rannych czterech nastolatków

Atak w kolejce podmiejskiej z użyciem siekiery, kija i miecza, rannych czterech nastolatków

Źródło:
Guardian, BFMTV, Tribune de Geneve

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura poinformowała, że śledztwo w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej zostało umorzone. Powodem jest "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego".

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej umorzone

Śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej umorzone

Źródło:
tvn24.pl

Rząd wprowadzi bony na ubrania z drugiej ręki i dopłaty dla przedsiębiorców chcących otworzyć sklep typu second hand, a to wszystko po to, by zapobiegać zmianom klimatycznym - tak przynajmniej sądzą internauci i przypisują ową zapowiedź wiceministrze klimatu Urszuli Zielińskiej. Tylko że ta nigdy takich słów nie wypowiedziała.

Bony na zakupy w lumpeksach? Tego ministra nie zapowiadała

Bony na zakupy w lumpeksach? Tego ministra nie zapowiadała

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jak dotąd to demokraci chętniej korzystali z możliwości wczesnego głosowania, jednak w 2024 roku korzystają z niego tłumnie również wyborcy republikańscy. Analizujący dane naukowcy zastanawiają się, co oznacza to dla wyborów prezydenta USA. I jeden wniosek jest oczywisty.

Ponad 78 milionów wyborców już oddało swój głos. Analitycy wiedzą, co to oznacza dla wyborów

Ponad 78 milionów wyborców już oddało swój głos. Analitycy wiedzą, co to oznacza dla wyborów

Źródło:
NYT, Forbes, ABC News, Bipartisal Policy Center

Jolanta i Natalia Romiszewski to matka i córka, mieszkają w Pensylwanii. W nadchodzących wyborach prezydenckich Jolanta popiera kandydata republikanów Donalda Trumpa, a Natalia - demokratkę Kamalę Harris. Czy przedwyborcza polaryzacja odbija się na ich relacjach? O tym rozmawiała z nimi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Matka głosuje na Trumpa, córka na Harris. "Jest mi smutno"

Matka głosuje na Trumpa, córka na Harris. "Jest mi smutno"

Źródło:
tvn24

Amerykański system wyborczy sprawia, że w stanach kluczowych (wahających się) rozstrzyga się przyszłość całego kraju. Jak wyglądają ostatnie sondaże i średnia sondażowa w Pensylwanii, Karolinie Północnej, Georgii, Michigan, Arizonie, Wisconsin i Nevadzie?

Kto prowadzi w stanach kluczowych? Co mówi nam średnia sondaży

Kto prowadzi w stanach kluczowych? Co mówi nam średnia sondaży

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Przez całą noc z 5 na 6 listopada oraz następnego dnia dziennikarze TVN i TVN24 będą na bieżąco relacjonować wydarzenia związane z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. We wtorek o godzinie 23:00 w TVN24 i TVN24 GO rusza program "Czas decyzji. Ameryka wybiera".

"Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydanie specjalne w TVN24

"Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydanie specjalne w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Równolegle z kampanią kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa ostra walka dezinformacyjna w sieci, której głównym celem już teraz jest podważenie wyniku głosowania. Stąd w mediach społecznościowych pojawią się przekazy o tym, że "maszyny do głosowania odmówiły wybrania Donalda Trumpa" czy "jeden pan głosował 29 razy". Pokazujemy, dlaczego są nieprawdziwe.

"Głosował 29 razy", "głosowałem w dwóch miejscach". Dezinformacja przed wyborami

"Głosował 29 razy", "głosowałem w dwóch miejscach". Dezinformacja przed wyborami

Źródło:
Konkret24

Wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych będzie miał wpływ nie tylko na gospodarkę USA, ale również będzie wiązał się z konsekwencjami dla rynków całego świata - zwracają uwagę analitycy Credit Agricole.

Wynik "będzie wiązał się z globalnymi konsekwencjami". Cztery scenariusze

Wynik "będzie wiązał się z globalnymi konsekwencjami". Cztery scenariusze

Źródło:
tvn24.pl

Tomasz Jakubiak, juror popularnego programu kulinarnego "MasterChef", opowiedział w "Dzień dobry TVN" o swoim życiu z nowotworem. - To było strasznie trudne, że nie mogę zaprowadzić dziecka do przedszkola, nie mogę pójść na spacer, nie mogę pójść z kumplami na kawę - przyznał. Według jego żony Anastazji, życie jest teraz "zupełnie inne". - On na zewnątrz jest bardzo silny i wszystkim chce pokazać, że walczy - mówiła. Dodała, że mimo wszystko pojawia się "kruchość, lęk, strach".

"Już było tak, że nie byłem w stanie dojść z łazienki do sypialni". Tomasz Jakubiak o chorobie

"Już było tak, że nie byłem w stanie dojść z łazienki do sypialni". Tomasz Jakubiak o chorobie

Źródło:
Dzień Dobry TVN