TVN24 | Polska

LOT wznawia połączenia pasażerskie. "Plan obejmuje kilka etapów"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Polskie Linie Lotnicze LOT planują wznowienie lotów pasażerskich od 1 czerwca. Przewoźnik informuje, że przywrócenie połączeń dotyczy na razie niektórych tras krajowych – między innymi z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania.

"Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie" - czytamy na stronie polskiego przewoźnika. Jak poinformowano, od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych realizowanych na osiem lotnisk. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk, do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nowa siatka połączeń obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny - dodano. Przewoźnik przekazał, że w ramach wznowionej siatki połączeń, ceny biletów w jedną stronę bez bagażu będą rozpoczynać się od 99 złotych.

Lot wznawia część połączeń krajowych Adam Moreira/Wikimedia CC BY 4.0

Możliwość wymiany biletów

Jak wyjaśniono, jeśli zaplanowany lot między 15 marca a 15 czerwca został odwołany, będzie można bezpłatnie wymienić bilet na jeden z rejsów w ramach nowej siatki połączeń. Warunkiem jest zachowanie tej samej trasy podróży.

LOT dodał, że jeśli rejs został odwołany, można wybrać nową trasę w ramach dostępnych połączeń krajowych - zmiana ta będzie wiązała się z ponownym przeliczeniem ceny biletu i ewentualną dopłatą różnicy zgodnie z aktualną taryfą. W przypadku konieczności dopłaty, przewoźnik odliczy od wyceny 200 złotych.

Jeśli mamy ważny bilet, możemy zmienić termin i/lub trasę swojej podróży. Jednorazowa, bezpłatna zmiana będzie wiązała się z ponownym przeliczeniem ceny biletu i ewentualną dopłatą różnicy zgodnie z aktualną taryfą. W przypadku konieczności dopłaty odliczymy od wyceny 200 zł - dodano.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

"Realizacja założeń uzależniona od rekomendacji międzynarodowych"

LOT przekazał, że zamierza informować o zmianach w swojej siatce połączeń z dwutygodniowym wyprzedzeniem. W kolejnych etapach, przewoźnik planuje między innymi uzupełnienie połączeń krajowych, a potem rozszerzenie jej o rejsy europejskie do miejsc, w których sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

"Realizacja naszych założeń będzie jednak uzależniona od rekomendacji międzynarodowych regulatorów lotniczych, m.in. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA czy Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA, a także działań poszczególnych państw związanych z zapobieganiem COVID-19" - zastrzeżono.

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa LOT w lutym zawiesił swoje połączenia do Chin. Potem przewoźnik sukcesywnie ograniczał bądź zawieszał połączenia z niektórymi państwami m.in. z Włochami, czy USA. 10 marca przewoźnik poinformował, że zawiesił wszystkie swoje połączenia wykonywane z Polski i z Węgier. Od 15 marca LOT zawiesił wszystkie swoje loty w tym krajowe i zaczął realizować akcję "Lot do domu", w ramach której specjalnymi rejsami do Polski sprowadzono ponad 55 tys. rodaków przebywających za granicą.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Moreira/Wikimedia CC BY 4.0

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości