Kiedy decyzja PiS w sprawie prezydenckiej nowelizacji? Co z powołaniem komisji? Sobolewski odpowiada

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Sobolewski: decyzja w sprawie prezydenckiej nowelizacji w przyszłym tygodniu
Sobolewski: decyzja w sprawie prezydenckiej nowelizacji w przyszłym tygodniuPolskie Radio
wideo 2/9
Polskie RadioSobolewski: decyzja w sprawie prezydenckiej nowelizacji w przyszłym tygodniu

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu, będzie decyzja klubu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nowelizacji przedstawionej przez prezydenta - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. - Będą też decyzje w kwestii powoływania komisji - dodał.

W ubiegły poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i zapowiedział, że w trybie kontroli następczej skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. We wtorek ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw, a w środę weszła w życie. Zawarte w niej zapisy krytykowało wielu profesorów prawa, prawników, a także przedstawicieli opozycji.

W piątek, cztery dni po ogłoszeniu swojej decyzji o podpisaniu ustawy, prezydent przekazał, że przygotował projekt nowelizacji ustawy i tego dnia projekt trafił do Sejmu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niezwykle szerokie uprawnienia. Co kryje "lex Tusk" >>>

Sobolewski: decyzja w przyszłym tygodniu

W poniedziałek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski był pytany w radiowej Trójce, kiedy Prawo i Sprawiedliwość podejmie decyzję w sprawie prezydenckiej propozycji. - Najbliższe posiedzenie Sejmu jest w przyszłym tygodniu i tam będzie decyzja klubu parlamentarnego w kwestii ewentualnej nowelizacji tej ustawy. Będą też decyzje w kwestii powoływania komisji - powiedział. Dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość zgłaszając kandydatów do komisji, będzie brało pod uwagę sugestię prezydenta, by nie zasiadali w niej politycy, Sobolewski odparł" - Nie wykluczamy żadnego wariantu.

- O tym będziemy decydować w przyszłym tygodniu na posiedzeniu klubu - powtórzył.

Polityk został też zapytany, co stanie się w sytuacji, gdy opozycja nie zgłosi kandydatów do komisji. - To będzie świadczyło tylko o tym, że opozycja czegoś się obawia. Nie chce wziąć udziału w pracach tej komisji, obawiając się czegoś - ocenił.

Jak dodał, działania bojkotujące komisję lub utrudniające jej działalność "nie spowodują, by komisja miała turbulencje w działalności". - Komisja zostanie powołana i zacznie działać - zapewnił.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości