Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: kobiety odczuły najbardziej skutki pandemii i kryzysu

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Dziemianowicz-Bąk: stoję tu w obronie młodych, którym minister Czarnek chce ukraść dzieciństwo i zohydzić przyszłość
Dziemianowicz-Bąk: stoję tu w obronie młodych, którym minister Czarnek chce ukraść dzieciństwo i zohydzić przyszłość
TVN24
TVN24Dziemianowicz-Bąk: stoję tu w obronie młodych, którym minister Czarnek chce ukraść dzieciństwo i zohydzić przyszłość (wideo z 21.07)

Posłanki Lewicy podczas konferencji prasowej w Kielcach zwracały uwagę na sytuację kobiet związaną z pandemią. Stwierdziły, że to kobiety najbardziej odczuły skutki kryzysu. Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówiła, że dlatego przedstawicielki jej ugrupowania domagają się od rządu zdecydowanych działań przed nadchodzącą czwartą falą pandemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Posłanki Lewicy przyjechały w sobotę do Kielc w ramach akcji "Polityczki Lewicy. Zrobimy to lepiej". Wcześniej odwiedziły między innymi Ostrowiec Świętokrzyski.

Kotula: rozmawiamy z Polkami i Polakami o wszystkim

Głos zabrała między innymi posłanka Katarzyna Kotula. - My kobiety mamy faktycznie poczucie, że zrobimy to lepiej. Dlatego tydzień temu podjęłyśmy taką decyzję, że ruszamy w Polskę, w trasę, odwiedzamy różne, duże i małe miasta, rozmawiamy z Polkami i Polakami o wszystkim właściwie - powiedziała. - O tym, co dzieje się w tej dużej polityce warszawskiej, w parlamencie, w Polsce, jak wygląda Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, ale prezentujemy też naszą lewicową wizję tego, jak chcielibyśmy, żeby Polska wyglądała po pandemii - mówiła.

Działaczki Lewicy zapowiedziały, że nadal będą walczyć o prawo do aborcji i antykoncepcji. - Wiemy, że kobiety są mądre i ufamy im. Wierzymy, że to kobiety powinny dokonywać wyboru, kiedy, ile i czy będą chciały mieć dzieci - podkreśliła Kotula. - Albo kiedy i czy będą chciały przerwać ciążę. To im chcemy oddać tę decyzję – dodała.

Dziemianowicz-Bąk: to kobiety stały na pierwszej linii frontu walki z pandemią

Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że oceniła to czas trudny zwłaszcza dla kobiet. - To kobiety stały na pierwszej linii frontu walki z pandemią i jednocześnie najmocniej odczuły skutki pandemii i kryzysu. To kobiety były najbardziej narażone na utratę pracy, albo redukcję wynagrodzenia. W czasie pandemii nasilił się także problem przemocy domowej, która jest głównie przemocą wobec kobiet – stwierdziła. Zaapelowała do rządu i prezydenta o lepsze przygotowanie do czwartej nadchodzącej fali pandemii.

- Dziś jest czas, aby nagrodzić odpowiedzialnych, którzy chcą się szczepić i uchronić nas przed czwartą falą. Trzeba zobowiązać i zachęcić osoby, które do tej pory szczepić się nie chciały, żeby jednak na to się zdecydowały. Kobiety mają dość ponoszenia kosztów za kryzys, mają dość ponoszenia kosztów pandemii. Domagają się od przedstawicieli rządu i prezydenta Andrzeja Dudy, który wciąż chowa głowę w piasek, jasnych i zdecydowanych działań – mówiła Dziemianowicz-Bąk.

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości