Polska

Kurski: Tusk wciska kit

Polska


PiS kontratakuje. - Podczas debaty z Jarosławem Kaczyńskim Donald Tusk wciskał ludziom kit - stwierdził na konwencji PiS w Gdańsku Jacek Kurski. Zachowanie publiczności szefa PO nazwał chamstwem.

Kurski zarzuca szefowi PO, że co innego mówił w debacie z premierem, a co innego robi w życiu. - Przed kamerami próbował uszczypnąć Jarosława Kaczyńskiego wypominając, że to on, Donald Tusk, jeździ za kierownicą samochodu po całej Polsce. Później wyszedł przed budynek telewizji i wsiadł do samochodu. Zgadnijcie, gdzie usiadł? Na tylne siedzenie usiadł. Taka jest prawdomówność Donalda Tuska – grzmiał polityk PiS.

"Osiłki Tuska" Stwierdził, że doskonale rozumie, jak się czuł premier podczas debaty, bo sam miesiąc temu znalazł się w podobnej sytuacji, kiedy mówił w Sejmie o dokonaniach rządu PiS. - Byłem zagłuszany i obrażany przez podobnych osiłków jak ci, którzy wczoraj stali za Donaldem Tuskiem. To bardzo nieładne zachowanie. Co gorsza, służyło to wspomaganiu szefa PO, kiedy mówił oczywistą nieprawdę, kiedy wciskał ludziom kit – przekonywał Kurski. - Nie możemy akceptować takiego stylu debaty, to chamstwo - dodał.

Kurski wytknął też szefowi PO, że wziął z fundacji "Dar Gdańska" powołanej do pomagania dzieciom honorarium za książkę. - Po, co zrobił, po to żeby żyło się lepiej - ironizował Kurski, parafrazując wyborcze hasło Platformy. - Najwyraźniej pomylił honor z honorarium - dodał.

Żarty z Sawickiej Wypomniał też Platformie, że miała w swoich szeregach posłankę Beatę Sawicką zatrzymaną przez CBA. - Na Pomorzu krąży taki żart: Po, co przytuliła łapówkę w wysokości 50 tys. zł? By żyło się lepiej - szydził Kurski.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Pozostałe wiadomości