TVN24 | Polska

Koronawirus, wariant Mu. W Polsce były cztery przypadki zakażenia, obecnie nie ma żadnego

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Andrusiewicz: W lipcu mieliśmy cztery przypadki zakażenia wariantem Mu. W te chwili nie ma żadnego
Andrusiewicz: W lipcu mieliśmy cztery przypadki zakażenia wariantem Mu. W te chwili nie ma żadnegoTVN24
wideo 2/21
TVN24Andrusiewicz: W lipcu mieliśmy cztery przypadki zakażenia wariantem Mu. W te chwili nie ma żadnego

W lipcu potwierdzono w Polsce cztery zakażenia wariantem Mu koronawirusa. Obecnie żadna osoba nie jest chora w wyniku zakażenia tą mutacją - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w środę, że monitoruje nowy wariant koronawirusa o nazwie Mu albo B.1.621. Nowy szczep wykryto po raz pierwszy w Kolumbii, gdzie obecnie odpowiada za blisko 40 procent zakażeń.

Dotychczas zakażenia tym wariantem wykryto w 39 krajach na całym świecie. Według gromadzącej globalne dane o genomie koronawirusa bazy GISAID, na którą powołuje się WHO, pierwsze przypadki zakażenia nowym szczepem odnotowano między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Słowacji, a także w Polsce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wariant Mu w Polsce. Były cztery przypadki

O wariancie Mu mówił w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Potwierdził, że w Polsce "mieliśmy potwierdzone przypadki wariantu Mu". - To były cztery przypadki stwierdzone między 18 a 26 lipca w województwie pomorskim - wyjaśnił.

Poinformował, że "w tej chwili żadna osoba nie jest chora w wyniku zakażenia mutacją Mu". - Wariant ten jest w tej chwili w Polsce nieobecny. Ten wariant został zdominowany przez wariant Delta, jeszcze zanim powszechnie pojawił się w Europie - dodał Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia podał, że ponad 98 procent przypadków zakażeń COVID-19 w Polsce to wariant Delta. W czwartek badania potwierdziły 390 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło siedem osób z COVID-19.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości