TVN24 | Polska

Sanepid szuka uczestników mszy świętych w dwóch kościołach. "Proszeni są o pilny kontakt"

TVN24 | Polska

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
MZ: 376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 28 577TVN24
wideo 2/6
TVN24MZ: 376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 28 577

Ksiądz z Domaszna (Mazowsze) jest chory na COVID-19. Służby szukają uczestników mszy i wszystkich, którzy mieli kontakt z kapłanem. Podobna sytuacja jest w Gielniowie, gdzie podczas pierwszej komunii w kościele miała przebywać osoba zakażona koronawirusem.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie jest zamknięta dla wiernych. Kościół i pozostałe budynki przechodzą dezynfekcję. To efekt zakażenia proboszcza parafii SARS-CoV-2, który obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Zgierzu.

O chorobie duchownego poinformował burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. W komunikacie czytamy, że w związku z pismem sanepidu w Opocznie, wszyscy, którzy "w dniach od 22 maja do 6 czerwca 2020 r. mieli kontakt z Proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie, proszeni są o pilny kontakt telefoniczny lub mailowy z PSSE w Opocznie".

W rozmowie z lokalnymi mediami burmistrz Reszelewski zaapelował także do mieszkańców gminy o szczególną ostrożność i zachowywanie dystansu społecznego.

Kuria Diecezji Radomskiej przekazała, że jest w stałym kontakcie z sanepidem i będzie respektować zalecenia sanitarne.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Szukają też uczestników mszy w Gielniowie

Sanepid w Przysusze szuka z kolei osób, które 31 maja w południe uczestniczyły w mszy św. z okazji pierwszej komunii w kościele w Gielniowe na Mazowszu. Jak informują służby, wśród wiernych w kościele była osoba zakażona koronawirusem, która mogła stwarzać zagrożenie epidemiologiczne.

Wszyscy, którzy brali udział tego dnia w mszy, powinni zgłosić się do sanepidu w Przysusze.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób obecnych na Mszy Świętej Komunijnej o godz. 12.00 w dniu 31.05.2020 r. w Kościele pw. bł. Władysława w Gielniowie. Na w/wym. mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy

Komunikat w sprawie wystosowała też sama parafia w. bł. Władysława w Gielniowie. Potwierdzono w nim, że sanepid kontaktował się z proboszczem w sprawie mszy, ale "komunia była 10 dni temu i nie wiadomo czy dana osoba była chora, bo może zaraziła się kilka dni temu (czyli 31.05 była zdrowa)". 

Jak dodano, jeśli ktoś ma objawy, powinien zgłosić się "do sanepidu tel. lub mailowo. (wiemy o tym przynajmniej od 4 miesięcy, że tak trzeba zrobić)". 

Uwaga!!! Uwaga!!! Odpowiadając na ogłoszenie z sanepidu z dzisiaj tz. 10.06.20r. Sanepid kontaktował się dzisiaj z księdzem proboszczem i oznajmił co trzeba zrobić - jeśli ktoś ma objawy niech zgłosi się do sanepidu tel. lub mailowo. (wiemy o tym przynajmniej od 4 miesięcy, że tak trzeba zrobić) - komunia była 10 dni temu i nie wiadomo czy dana osoba była chora bo może zaraziła się kilka dni temu ( czyli 31.05 była zdrowa)

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Google Maps
Google Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty: