TVN24 | Polska

Minister Adam Niedzielski: 28 128 nowych przypadków zakażenia, zmarło 497 osób

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kg
Źródło:
RMF FM, tvn24.pl
Minister Niedzielski: sytuację, która w tej chwili ma miejsce, oceniamy na niebezpieczną
Minister Niedzielski: sytuację, która w tej chwili ma miejsce, oceniamy na niebezpieczną TVN24
wideo 2/20
TVN24Minister Niedzielski: sytuację, która w tej chwili ma miejsce, oceniamy na niebezpieczną

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w radiu RMF FM, że ostatniej doby odnotowano 28 128 nowych przypadków zakażenia. Dodał, że zmarło 497 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W środę Ministerstwo Zdrowia informowało o 28 380 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 460 osób chorujących na COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 406 129 infekcji, zmarło 81 688 osób zakażonych.

Niedzielski o nowych przypadkach zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w RMF FM w czwartek, że w ostatniej dobie odnotowano 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dodał, że zmarło 497 osób. - To jest w tej fali najwyższa liczba zgonów, więc te liczby cały czas rosną. W stosunku do poprzedniego tygodnia jest to przyrost, aczkolwiek ten przyrost jest już stosunkowo niski, bo jesteśmy w okolicach 15-procentowej dynamiki - wyjaśnił.

- Wszystko na to wskazuje, że w tym tygodniu, ewentualnie w przyszłym, będziemy mieli apogeum czwartek fali, czyli ten poziom mniej więcej 25 tysięcy średnio, w tych dziennych statystykach możemy przebić granicę 30 tysięcy - mówił minister. - Widać, że ta dynamika już wyraźnie spada. Przede wszystkim mamy też regiony, gdzie już spadają tak bezwzględnie, mamy coraz mniejsze liczby zakażeń. To jest przede wszystkim Podlasie i Lubelskie, ale też w Mazowieckim - dodał.

Niedzielski o obostrzeniach

Pytany o ewentualne obostrzenia przypomniał, że mamy niemal 60 proc. populacji wyszczepionej i nasza odporność populacyjna jest "zupełnie inna niż rok temu".

- To jest podstawą przede wszystkim tego, że mamy mniej hospitalizacji, czyli ta liczba zakażeń nie przekłada się w tak dużym stopniu jak w poprzednich falach na liczbę hospitalizacji - wyjaśniał.

Autor:mart/kg

Źródło: RMF FM, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Jargiło/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości