Boris Johnson w Warszawie. Spotkał się z Mateuszem Morawieckim i z Andrzejem Dudą

Aktualizacja:
Autor:
asty,
mjz,
ads\mtom,
adso
Źródło:
PAP
Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc
Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc
wideo 2/6
Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przebywał z wizytą w Warszawie. Spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. - Polska i Wielka Brytania stoją jednoznacznie po stronie pokoju, spokoju i bezpieczeństwa - mówił Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej. - Kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc - zapewnił szef brytyjskiego rządu. Obaj premierzy spotkali się także z polskimi i brytyjskimi żołnierzami. Następnie Johnson pojawił się w Pałacu Prezydenckim, gdzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson o godzinie 14. spotkał się w KPRM z premierem Mateuszem Morawieckim. Obaj premierzy wystąpili po spotkaniu na wspólnej konferencji prasowej. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Musimy zdecydowanie dbać o bliskość naszych sojuszy, Wielka Brytania dała wspaniały dowód solidarności, zarówno z Ukrainą, z Polską i z całą tą wschodnią częścią NATO - powiedział szef polskiego rządu, nawiązując do decyzji o przysłaniu 350 brytyjskich żołnierzy do Polski.

Morawiecki mówił, że "celem politycznym Putina jest rozbicie NATO". - Dlatego my musimy zdecydowanie okazywać, jak bardzo jesteśmy spójni. Jest między nami ogromne zrozumienie co do tych napięć, które są na wschodniej flance NATO - dodał. 

- Rosja stawia przed nami taką alternatywę - albo będzie suwerenna, z zachowaniem integralności terytorialnej Ukraina, albo będzie pokój i spokój. To jest fałszywa alternatywa. Chcemy prawa narodów, państw do samostanowienia, prawa do obrony swojej integralności terytorialnej i chcemy oczywiście także spokoju, pokoju - powiedział premier Morawiecki. Szef polskiego rządu wskazywał, że "tak naprawdę na jednej szali jest i wolność, i bezpieczeństwo Europy, a na drugiej szali jest właśnie destabilizacja i to, co próbuje dziś zgotować Kreml".

Morawiecki: nie pozwolimy się zastraszyć

- Polska i Wielka Brytania stoją jednoznacznie po stronie pokoju, spokoju i bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję za taką bardzo aktywną rolę Borisa Johnsona, premiera Wielkiej Brytanii, w tym bardzo ważnym zadaniu. Nie pozwolimy się zastraszyć, jesteśmy razem, razem działamy na rzecz utrzymania pokoju i spokoju - zapewnił Mateusz Morawiecki.

- Dlatego właśnie wzmacniamy wschodnią flankę NATO, wzmacniamy pokój w tej części Europy. Bo możemy być pewni, że tylko poprzez wspólne działania, spójną politykę, ten pokój może być utrzymany - kontynuował.

Morawiecki: musimy dbać o bliskość naszych sojuszy
Morawiecki: musimy dbać o bliskość naszych sojuszy

- Chcemy budować mosty, pomosty. Z Rosją także, ale musi być jasność, że budujemy je na fundamencie pokoju - mówił dalej polski premier. Dodał, że "niejeden polityk został wyrwany z tej geopolitycznej drzemki". - Czas, żeby świat, zachód Europy wyrwał się z tej geopolitycznej drzemki - dodał. 

Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc

Następnie głos zabrał Boris Johnson. - Polska ma kluczową rolę w naszym zbiorowym, europejskim bezpieczeństwie - zapewnił. - Sto ostatnich lat pokazało nam, że jeżeli Polsce coś grozi, grozi agresja, zagrożone są granice, (..), to tak naprawdę groźba dotyczy nas wszystkich - dodał.

Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc
Johnson: kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc

- Kiedy Polska jest zagrożona, Wielka Brytania zawsze jest gotowa pomóc, podobnie jak Polska zawsze była i jest gotowa pomóc nam - dodał Johnson.

Jak mówił brytyjski szef rządu, w czwartek 350 brytyjskich żołnierzy dołącza do stu żołnierzy z tego kraju wysłanych zimą do Polski w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Zaznaczył, że dołączają oni także "do innych żołnierzy sił międzynarodowych NATO, którzy ramię w ramię z polskimi żołnierzami pragną nieść nie tylko Polsce, ale Europie i całemu światu pokój i stabilność".

Od grudnia 2021 roku w Polsce przebywa ponad 100 żołnierzy brytyjskich wojsk inżynieryjnych, którzy pomagają żołnierzom Wojska Polskiego między innymi w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy z Białorusią. 7 lutego brytyjski minister obrony ogłosił, że do Polski przyjedzie kolejnych 350 wojskowych z 45. Komanda piechoty morskiej.

Żołnierze z Wielkiej Brytanii od 2017 roku wchodzą w skład wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO, stacjonującej w Bemowie Piskim. Grupa ta współdziała z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.

Johnson: każdy naród ma prawo do tego, by wybrać tego, kto nim rządzi

- Cały czas podążamy niezmordowanie ścieżką dyplomacji po to, aby to napięcie, które w tej chwili panuje na granicy ukraińskiej opadło. Dlatego musimy pamiętać po co właściwie to robimy i po co na stole pojawia się pakiet sankcji do wprowadzenia w chwili potencjalnej inwazji na Ukrainę - mówił dalej Johnson.

- Jak już przed chwilą powiedział pan premier Morawiecki, Polska i Wielka Brytania nie przyjmie świata, w którym jakiś wielki sąsiad może nękać albo atakować innego sąsiada. Nie zaakceptujemy, ponieważ uważamy, że każdy naród bez względu na to, gdzie żyje ma prawo do tego, by wybrać tego, kto nim rządzi i ma również prawo decydować do jakiej organizacji międzynarodowej pragnąłby wstąpić - zaznaczył szef brytyjskiego rządu.

- Jesteśmy członkami NATO i nie będziemy przyjmować jakichkolwiek kompromisów wobec podstawowych zasad - dodał.

Spotkanie z polskimi i brytyjskimi żołnierzami w bazie wojskowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza KościuszkiTVN24

Następnie obaj premierzy spotkali się z polskimi i brytyjskimi żołnierzami w bazie wojskowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

Johnson: w razie potrzeby mamy gotowy pakiet sankcji

Na Twitterze Johnson napisał o "produktywnej rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim". "Nasze narody są długoletnimi przyjaciółmi, których łączą głębokie więzi. Zgodziliśmy się, że ważne jest kontynuowanie dialogu dyplomatycznego z Rosją i zagwarantowanie, że skoordynowany pakiet sankcji jest gotowy do użycia, jeśli zajdzie taka potrzeba" - dodał.

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Po południu w czwartek szef brytyjskiego rządu spotkał się też z prezydentem Andrzejem Dudą.

Boris Johnson spotkał się z prezydentem Andrzejem DudąTVN24

Wcześniej w czwartek Johnson przebywał w Brukseli, gdzie spotkał się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Rosja stawia żądania wobec USA i NATO

Pod koniec ubiegłego roku Rosja sformułowała szereg żądań wobec USA i Zachodu, nazywając je propozycjami w sprawie gwarancji bezpieczeństwa. Rosja domaga się prawnych gwarancji nierozszerzenia NATO między innymi o Ukrainę. Kraje Sojuszu wykluczyły już spełnienie tego postulatu.

W przypadku niezrealizowania żądań Moskwa zapowiada kroki, w tym militarne, chociaż nie precyzuje, jakie mogłyby to być działania. Ukraina i państwa zachodnie uważają, że skoncentrowanie żołnierzy przy ukraińskiej granicy przez Rosję ma służyć wywarciu presji na Kijów i wspierające go stolice. Eksperci wojskowi oraz zachodnie rządy mówią o realnej groźbie rosyjskiej agresji.

Johnson ostrzega Putina

W tekście opublikowanym we wtorkowym wydaniu dziennika "The Times" premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapewnił, że jego kraj nie będzie się uchylać, a brytyjskie wsparcie dla Europy i NATO pozostanie "bezwarunkowe i niezachwiane".

Boris Johnson napisał, że Wielka Brytania przygotowuje się do wzmocnienia dowodzonej przez siebie NATO-wskiej grupy bojowej w Estonii i może zwiększyć wkład w ćwiczenia Wspólnego Korpusu Ekspedycyjnego (JEF), dowodzonej przez Brytyjczyków formacji składającej się z jednostek z 10 krajów skandynawskich i północnoeuropejskich. Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że może też zaangażować się w obronę południowo-wschodniej Europy poprzez rozmieszczenie tam myśliwców RAF Typhoon i okrętów wojennych. Przypomniał, że HMS Prince of Wales, najnowszy brytyjski lotniskowiec, jest obecnie okrętem dowodzenia natowskich Morskich Sił Wysokiej Gotowości.

Johnson ostrzegł prezydenta Rosji Władimira Putina, że ewentualna rosyjska inwazja na Ukrainę jedynie wzmocni NATO. "I trudno mi zrozumieć, w jaki sposób grożenie Ukrainie sprzyja deklarowanym przez prezydenta Putina celom utrzymania sił NATO z dala od Rosji, zniechęcenia kolejnych krajów do przystąpienia do sojuszu i powstrzymania jego członków od współpracy z Kijowem. Jeśli dokona on kolejnej inwazji, zmusi Zachód do wprowadzenia wielu z tych rzeczy, którym chce zapobiec" – napisał Boris Johnson.

Autor:asty, mjz, ads\mtom, adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Donald Tusk został w poniedziałek wybrany na premiera przez Sejm. We wtorek wygłosi exposé, a w środę rano ma zostać zaprzysiężony jego rząd. Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów, złożoną przez Mateusza Morawieckiego i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowego rządu. Polityczny poniedziałek relacjonujemy na żywo w tvn24.pl. W TVN24 trwa wydanie specjalne.

W Sejmie świętowanie wyboru Tuska. Prezydent przyjął dymisję rządu Morawieckiego

W Sejmie świętowanie wyboru Tuska. Prezydent przyjął dymisję rządu Morawieckiego

Aktualizacja:
Autor:
ads,
pp/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl

Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska odbędzie się w środę o godzinie 9 - potwierdziła szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych. Wcześniej szef PO spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Koniec spotkania Tuska z prezydentem. Jest termin zaprzysiężenia

Koniec spotkania Tuska z prezydentem. Jest termin zaprzysiężenia

Autor:
akw/ft
Źródło:
tvn24.pl

Jest taki tryb, jak ktoś kogoś obraża - oświadczył Jarosław Kaczyński, który bez trybu wszedł na mównicę po decyzji Sejmu, według której Donald Tusk został wybrany na szefa rządu. - Jest pan po prostu niemieckim agentem - mówił prezes PiS do szefa PO. Tusk później w Sejmie skomentował zachowanie Kaczyńskiego. - Jeśli ktoś naprawdę chciał jeszcze raz podkreślić, jak bardzo ważne było, żeby odsunąć ich od władzy, to Jarosław Kaczyński zrobił to dzisiaj - powiedział.

Kaczyński bez trybu na mównicy, zwrócił się do Tuska. "Pan jest niemieckim agentem". Szef PO odpowiedział

Kaczyński bez trybu na mównicy, zwrócił się do Tuska. "Pan jest niemieckim agentem". Szef PO odpowiedział

Aktualizacja:
Autor:
akw/ft
Źródło:
TVN24

Posłowie Bartosz Arłukowicz (KO) i Arkadiusz Mularczyk (PiS) skomentowali zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, który zaraz po odśpiewanym hymnie wszedł bez trybu na mównicę i nazwał wybranego chwilę wcześniej przez Sejm na premiera Donalda Tuska "niemieckim agentem". - Nie widzę żadnego powodu, żeby miał prawo wkraczać na mównicę w dowolnym momencie i mówić, że wie, że ktoś jest niemieckim agentem. Jak wie, to może pora, by opowiedzieć to w prokuraturze? - pytał Arłukowicz. - Nie bądźmy dziećmi, Donald Tusk dobrze wiedział, co robi - stwierdził Mularczyk.

"Czas, kiedy Kaczyńskiemu wolno więcej, dobiega końca"

"Czas, kiedy Kaczyńskiemu wolno więcej, dobiega końca"

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24

Sejm wybrał w poniedziałek wieczorem przewodniczącego PO Donalda Tuska na premiera w ramach tak zwanego drugiego kroku konstytucyjnego. - To jest naprawdę wspaniały dzień nie tylko dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te długie lata głęboko wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, że przegonimy zło - powiedział.

Tusk: Dziękuję Polsko. To jest naprawdę wspaniały dzień

Tusk: Dziękuję Polsko. To jest naprawdę wspaniały dzień

Autor:
js/ft
Źródło:
TVN24, PAP

Sejmowa większość wybrała w poniedziałek Donalda Tuska na premiera. Przed głosowaniem odbyła się debata. - Nie przeszkadzajcie. Szanujcie wynik wyborów, zrozumcie, że przegraliście - mówił do polityków PiS Borys Budka (KO). Mariusz Błaszczak (PiS) ocenił, że Tusk "to kuglarz emocji, aktor". Mirosław Suchoń (Polska 2050) stwierdził z kolei, że Polsce potrzeba "premiera, który będzie w stanie przełamać niemoc poprzedników". Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczał natomiast, że rząd Tuska będzie "rządem Rzeczypospolitej, a nie żadnej partii politycznej".

Sejm zdecydował: Donald Tusk premierem

Sejm zdecydował: Donald Tusk premierem

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24

Donald Tusk został wybrany przez Sejm na premiera. Po jego wystąpieniu posłowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Cztery zwrotki hymnu po decyzji Sejmu

Cztery zwrotki hymnu po decyzji Sejmu

Autor:
js/kg
Źródło:
TVN24

Donald Tusk będzie najdłużej dotąd urzędującym premierem III Rzeczpospolitej i pierwszym politykiem, który po raz trzeci obejmie tę funkcję. Jak wyglądała droga dzisiejszego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej do władzy? Co warto wiedzieć o Donaldzie Tusku?

Donald Tusk premierem. Pierwszy polityk III Rzeczpospolitej, który po raz trzeci stanie na czele rządu

Donald Tusk premierem. Pierwszy polityk III Rzeczpospolitej, który po raz trzeci stanie na czele rządu

Autor:
pb//mm,az
Źródło:
tvn24.pl

W trakcie debaty w Sejmie nad kandydaturą Donalda Tuska na premiera szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skierował swoje słowa do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. - Panie marszałku rotacyjny, za maksymalnie dwa lata nie będzie pan już miał partii. Zostanie panu kanał na YouTube i zdjęcie ze srebrnym przyciskiem - powiedział. Hołownia zareagował.

Błaszczak do Hołowni: zostanie panu kanał na YouTube i srebrny przycisk. Riposta marszałka

Błaszczak do Hołowni: zostanie panu kanał na YouTube i srebrny przycisk. Riposta marszałka

Autor:
js/ft
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Troje posłów klubu PiS: Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziobro nie wzięło udziału w głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Byłego ministra sprawiedliwości i szefa Suwerennej Polski miały zatrzymać "sprawy osobiste". Szynkowski vel Sęk wyjaśnił, że uczestniczy w Radzie do spraw Zagranicznych Unii Europejskiej w Brukseli.

Troje posłów klubu PiS nie głosowało nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

Troje posłów klubu PiS nie głosowało nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

Aktualizacja:
Autor:
ads,js/kab
Źródło:
TVN24, PAP

Pałac Kultury i Nauki świeci dziś na biało i czerwono. Na podświetlenie zwrócił uwagę Donald Tusk, którego Sejm wybrał dziś na premiera i podziękował stolicy.

Biało-czerwony Pałac Kultury, Tusk dziękuje

Biało-czerwony Pałac Kultury, Tusk dziękuje

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sejm nie udzielił rządowi Mateusza Morawieckiego wotum zaufania. Wcześniej Morawiecki wygłosił exposé. Przez ponad godzinę mówił o wizji Polski, która "musi wygrać" i podsumował działania jego ekipy. Następnie odbyła się debata, w której wystąpili przedstawiciele wszystkich klubów i koła. Później posłowie zadawali premierowi liczne pytania. Głos zabrało ponad stu parlamentarzystów, ale byli to przedstawiciele PiS i Konfederacji.

Rząd Mateusza Morawieckiego bez wotum zaufania

Rząd Mateusza Morawieckiego bez wotum zaufania

Autor:
momo,
mjz,js
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał w poniedziałek wotum zaufania. Dwutygodniowi ministrowie mogą liczyć jednak na pocieszenie w postaci odpraw. Ich otrzymanie zależy jednak od pewnego warunku.

Rząd na dwa tygodnie. Takie odprawy otrzymają ministrowie i wiceministrowie

Rząd na dwa tygodnie. Takie odprawy otrzymają ministrowie i wiceministrowie

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Praworządność i demokracja zostaną w Polsce zlikwidowane - ocenił Jarosław Kaczyński po przegranym głosowaniu nad udzieleniem wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. - Kampania przeciwko PiS-owi przekonała znaczną część społeczeństwa, że rzeczywistość urojona jest rzeczywistością - stwierdził prezes PiS.

Kaczyński po upadku rządu Morawieckiego. Mówił o "urojonej rzeczywistości" i "likwidacji demokracji"

Kaczyński po upadku rządu Morawieckiego. Mówił o "urojonej rzeczywistości" i "likwidacji demokracji"

Autor:
akw
Źródło:
TVN24

Milczcie, bo o śmierci mówię! - rzuciła w stronę sejmowych ław posłanka KO Barbara Nowacka, gdy w trakcie jej przemówienia rozległy się na sali głośne komentarze. Posłanka mówiła akurat o katastrofie smoleńskiej, w której zginęła jej matka. - Milczcie, bo czasami w imię pewnej powagi trzeba zachować spokój, a wy żeście pozwolili sobie na obrzydliwe rzeczy dotyczące podziału - stwierdziła, zwracając się do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Autor:
momo/adso
Źródło:
TVN24

W trakcie debaty po exposé premiera Mateusza Morawieckiego głos poza kolejką chciał zabrać Antoni Macierewicz. Wszedł na mównicę sejmową, twierdząc że chce sprostować słowa przemawiającej wcześniej Barbary Nowackej. Marszałek Szymon Hołownia głosu mu jednak nie udzielił.

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

Autor:
pb//am
Źródło:
tvn24.pl

Kamery przyłapały posła Marcina Horałę na zwijaniu w rolki pasków papieru w trakcie sejmowego przemówienia innego polityka. "Drobne hobby od czasów studenckich" - tłumaczył się polityk PiS po tym, jak nagranie zaczęło krążyć w mediach społecznościowych.

Nietypowe zajęcie posła Horały podczas obrad Sejmu. "Drobne hobby"

Autor:
kgo//az
Źródło:
tvn24.pl

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował listy od szefów węgierskiego i szwajcarskiego banku centralnego. Prezesi odpowiedzieli na korespondencję prezesa NBP Adama Glapińskiego, który wyraził obawy co do niezależności polskiego banku centralnego. "Magyar Nemzeti Bank wspiera i stoi po stronie prezesa Narodowego Banku Polskiego i odrzuca wszelkie ataki na niezależność banku centralnego" - czytamy w liście prezesa węgierskiego banku.

Szef węgierskiego banku centralnego do Glapińskiego: MNB wspiera i stoi po stronie prezesa NBP

Szef węgierskiego banku centralnego do Glapińskiego: MNB wspiera i stoi po stronie prezesa NBP

Autor:
kris/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Strażnicy graniczni zatrzymali na Lotnisku Chopina 51-letnią kobietę. Była poszukiwana czerwoną notą Interpolu przez władze Ukrainy. Przyleciała z Bombaju.

51-latka poszukiwana przez Ukrainę czerwoną notą Interpolu zatrzymana na lotnisku

51-latka poszukiwana przez Ukrainę czerwoną notą Interpolu zatrzymana na lotnisku

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl

32-letni Zdzisław Antoni Kurski, najstarszy syn Jacka Kurskiego, został zatrudniony w Lotos Upstream, w grupie Orlen - podała "Rzeczpospolita". Dodała, że syn byłego szefa TVP to absolwent turystyki po AWF, a jego rola w Lotosie Upstream to młodszy specjalista, przy czym w strukturze korporacyjnej ma podlegać samemu prezesowi Markowi Woszczykowi.

Media: syn Jacka Kurskiego w paliwowej spółce

Media: syn Jacka Kurskiego w paliwowej spółce

Autor:
kris/ams
Źródło:
"Rzeczpospolita", TVN24 Biznes

Paulina Hennig-Kloska zapowiada, że jej resort zajmie się odpadami niebezpiecznymi z państwowego Nitro-Chemu, które zalegają na nielegalnych składowiskach, często blisko domów. Posłanka ma kierować Ministerstwem Klimatu i Środowiska w nowym rządzie. Nitro-Chem przyznał się, że odpady z produkcji trotylu zalegają w kolejnej podwarszawskiej wsi.

Kolejne miejsce z odpadami z Nitro-Chemu. Przyszła minister zapowiada zdecydowane działania

Kolejne miejsce z odpadami z Nitro-Chemu. Przyszła minister zapowiada zdecydowane działania

Autor:
Olga
Orzechowska,
Filip
Folczak
Źródło:
TVN24

Fundacja Media Forum przygotowała raport na temat zainteresowania Polaków informacjami pochodzącymi z mediów lokalnych. Wynika z niego, że coraz chętniej po nie sięgamy. Aż 84 procent badanych deklaruje swoje zainteresowanie sprawami lokalnymi.

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl