TVN24 | Polska

Ustawy anty-TVN nie ma w porządku obrad Sejmu. Terlecki: wprowadzimy ją znienacka któregoś dnia

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24, PAP
Kiedy będzie rozpatrywane senackie weto w sprawie ustawy anty-TVN? Terlecki: wprowadzimy ją znienacka któregoś dniaTVN24
wideo 2/21
TVN24Kiedy będzie rozpatrywane senackie weto w sprawie ustawy anty-TVN? Terlecki: wprowadzimy ją znienacka któregoś dnia

Ustawa anty-TVN po tym, jak odrzucił ją Senat, wróci teraz do Sejmu. Jednak nie znalazła się w porządku obrad rozpoczyznającego się w środę posiedzenia izby niższej. - Zrobimy tak, żeby zaskoczyć dziennikarzy i wprowadzimy znienacka któregoś dnia - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS.

W czwartek 9 września w głosowaniu Senat zdecydował o odrzuceniu w całości nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą Sejm przyjął 11 sierpnia. W głosowaniu wzięło udział 93 senatorów. Za odrzuceniem lex TVN było 53 z nich, przeciwko 37, a 3 wstrzymało się od głosu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Senat odrzucił lex TVNTVN24

W ocenie wielu obserwatorów, dziennikarzy i opozycji nowela jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. Zdaniem autorów noweli ustawy o radiofonii i telewizji, posłów PiS, ma ona na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących przepisów.

W środę Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie.

Ryszard TerleckiTVN24

Terlecki do dziennikarzy: zrobimy tak, żeby was zaskoczyć

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy, kiedy będzie rozpatrywane senackie weto do ustawy, poinformował, że "nie ma go w tej chwili w programie tego posiedzenia".

- Zrobimy tak, żeby zaskoczyć dziennikarzy i wprowadzimy znienacka któregoś dnia - powiedział.

- Dziś mamy program posiedzenia Sejmu na najbliższe dni, czyli środę, czwartek, piątek, i na tym posiedzeniu tego punktu nie ma - dodał Terlecki. Jak zaznaczył, ustawa "wraca w kształcie, który niekoniecznie nam odpowiada, bo wraca z Senatu".

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości