Polska

Kard. Dziwisz o ŚDM: wspólnym językiem był język ewangelii

Polska

[object Object]
Prezydent podziękował wolontariuszom pracującym przy ŚDMKancelaria Prezydenta RP
wideo 2/21

Młodzież, która zjechała z całego świata do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, wprowadziła tu innego ducha - ducha pokoju, solidarności i wzajemnej życzliwości - mówił w poniedziałek kard. Stanisław Dziwisz, podsumowując ŚDM.

Kard. Dziwisz podkreślał na konferencji prasowej w Krakowie, że zakończone w niedzielę Światowe Dni Młodzieży były "wielkim wydarzeniem". - Wydarzeniem była ilość młodzieży z całego świata i to z krajów właściwie mało znanych, gdzieś z wysp najdalszych; to była reprezentacja właściwie całej młodzieży - mówił kardynał.

"Atmosfera życzliwości"

Dodał, że młodzież spotkała się w atmosferze życzliwości i miłości wzajemnej. - Wspólnym językiem, jak już wiele razy mówiliśmy, był język ewangelii, język miłości. Zauważyliśmy, jak reagowali na słowa dotyczące wojny, prześladowania chrześcijan, czy tych wypadków, o których słyszeliśmy w ostatnim czasie we Francji, w Brukseli, czy w Niemczech - powiedział kard. Dziwisz. - Widać, że młodzież jest tym przejęta i wprowadziła tu właściwie innego ducha - ducha pokoju, ducha solidarności i życzliwości wzajemnej - dodał.

Autor: mart/ja / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości